nastaveni CV

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

nastaveni CV

Příspěvekod petrsacl » ned 21 črc, 2019 1:03 pm

Ahoj nastavuju Cmelaka H0 Piko dekoder zimo MX645P22. Porad se mi nedari nastavit reflektor na F2 pokud ho nastavim na jine Fx tak to funguje jen na F2 ne. Netusi nekdo co delam kde by mohla byt chyba?
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: nastaveni CV

Příspěvekod petrsacl » pon 22 črc, 2019 8:25 am

Pokud nastavim na CV36 = 0 stejne jde tabulka ovladat funkci F2.
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: nastaveni CV

Příspěvekod jipol57 » pon 22 črc, 2019 4:32 pm

Nikdo ti neodpovídá, tak zkusím já. Snad si to ještě pamatuju.

Nemáš tam náhodou přesměrovaná funkční tlačítka do jiných adres? Když ti nejde nastavovat F2, tak máš asi na CV402, něco jiného než 0. Zkus nastavit CV 402,0.
Jdou ti nastavovat vysoké adresy? Čím programuješ? Jakou máš centrálu? A jestli ti jdou hodnoty adres číst, tak je zkontroluj všechny. Od 400 po 428, v základu by všude měly být 0.
jipol57
 
Příspěvky: 1185
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod dudlifuk » pon 22 črc, 2019 5:02 pm

Ahoj !
Funcne tlacitka su vacsinou previazane na funkcne vystupy. Neuvadzas ktory funkcny vystup chces ovladat tlacitkom F2. Defaultne su funkcne vystupy priradene k tlacitkam v tom istom poradi t.j. FO2=F2, FO3=F3 atd. Ale niektore zvukove projekty toto mapovanie nedodrziavaju a mozu byt tlacitka a funkcne vystupy premapovane podla konkretneho modelu. Zial Cmeliaka v H0 nepoznam. Tak poradim len vseobecne. Defaltna hodnota pre FO2 v CV36= 8. vtedy reaguje F2 na vystup FO2. Ak nastavis CV36=0, tak toto mapovanie zrusis. Ak mi prezradis ktory funkcny vystup chces priradit ku konkretnemu tlacitku tak ti poradim ake CV ako nastavit.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: nastaveni CV

Příspěvekod dudlifuk » pon 22 črc, 2019 5:26 pm

Este ma napadlo, ak by sme predpokladali ze dialkovy reflektor je zapojeny na FO1, a ty ho chces ovladat tlacitkom F2, tak potom musis nastavit CV36=4. Ale to je iba predpoklad. Tiez niektore modely disponuju na doske jamprom, prepinacom alebo preskrabovacou prepojkou pre samostatne ovladanie reflektora. Ak sa ti to takto podari ozivit, potom sa mozme venovat smerovej zavyslosti funkcneho vystupu.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: nastaveni CV

Příspěvekod petrsacl » pon 22 črc, 2019 5:47 pm

jipol57 píše:Nikdo ti neodpovídá, tak zkusím já. Snad si to ještě pamatuju.

Nemáš tam náhodou přesměrovaná funkční tlačítka do jiných adres? Když ti nejde nastavovat F2, tak máš asi na CV402, něco jiného než 0. Zkus nastavit CV 402,0.
Jdou ti nastavovat vysoké adresy? Čím programuješ? Jakou máš centrálu? A jestli ti jdou hodnoty adres číst, tak je zkontroluj všechny. Od 400 po 428, v základu by všude měly být 0.


Tak si mel pravdu bylo to jak si psal. Diky
Ted uz jen poladit ze mi sviti oba zaroven.
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: nastaveni CV

Příspěvekod jipol57 » pon 22 črc, 2019 6:47 pm

petrsacl píše:Tak si mel pravdu bylo to jak si psal. Diky
Ted uz jen poladit ze mi sviti oba zaroven.

To potom záleží na kterých výstupech FA ty reflektory jsou zapojeny. Směrové závislosti jsou od 125 výše. Tuším 125 pro FA0, 126 pro FA1 ..... atd. A nastavuje se 0 - obousměrně, 1 nebo 2 pro směrové svícení.
Najdi si český návod. Je jich na netu dost. A je to tam popsané.
jipol57
 
Příspěvky: 1185
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod petrsacl » pon 22 črc, 2019 7:10 pm

Diky tak uz to chapu vedel sem jaky je to CV ale pochopil sem spatne ktery bity.
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: nastaveni CV

Příspěvekod petrsacl » pon 22 črc, 2019 7:34 pm

Diky za rady a kdyz uz sme se tak rozkecali. Je nejake realne využití světelných efektu co umi dekoder?
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: nastaveni CV

Příspěvekod jipol57 » pon 22 črc, 2019 7:59 pm

Snad že by se dala snížit intenzita svícení, s tím zkušenosti nemám, nebo nějaké blikání. To u nás není, snad ve Švýcarsku že jim pozičky někdy mají taky blikat. A nebo u parních simulace blikání ohně. Jinak mně nic nenapadá.
jipol57
 
Příspěvky: 1185
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod Eury » pon 04 lis, 2019 3:33 pm

Ahojte, vyuzijem toto vlakno a poprosim o radu:
Mam taurusa 1216 a vymenil som plosak za plux22 a osadil zvykovym dekoderom.
Trochu sa hram sa nastavovanim a chcel som docielit rozne kombinacie osvetlenia.
Zistil som ze ide ovladat zvlast na kazdom cele: pozicne biele svetla, cervene svetla, dialkove svetla a vypinanie horneho pozicneho svetla.
Co som chcel docielit je napr: Na F0 zapnut klasicky predne pozicne + zadne cervene svetla. A nejakym inym F tlacidlom napr vediet vypnut osvetlenie na zadnom cele (aby nesvietilo do supravy) alebo tiez v posunovacom rezime aby svietili biele pozicne svetla na oboch stranach. - Toto sa mi ciastocne podarilo, ale pri zapnutom F0 zaroven svieti aj zadne cervene svetlo.

Takze moja otazka znie: dokazem naprogramovat ine F tlacidlo tak aby nielen zaplo tie funkcie (svetla), ktore chcem ale aby zaroven vyplo ine? Teda napr. ten posunovaci rezim aby vypol cervene svetlo a nebolo potrebne pri posune vypinat F0?

Este mam doma ceskeho 1216 k railjetu a tam pomocou F12 a F13 ide vypinat svetla na jednom alebo druhom cele - aby prave pri spojeni so supravou RJ nesvietila masina do supravy... ale taketo nieco sa mi nepodarilo zreplikovat.

Vopred diky za rady.
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod horak » pon 04 lis, 2019 9:07 pm

Pozri si nastavenie CV107 a CV108 v manuali ZIMO. Tymito dvomi CV sa daju zhasinat funkcne vystupy urcitym funkcnym tlacidlom. Su tak k dispozicii dve rozne funkcie zhasinania na dvoch funkcnych tlacidlach.
Zjednodusene: do jedneho alebo (aj) druheho CV vlozis vypocitane cislo = Číslo funkčného výstupu (Fo1 až FoXX) * 32 + číslo funkčnej klávesy (F1-F28)
Nula znamena, ze funkcia je deaktivovana/neaktivna.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: nastaveni CV

Příspěvekod Eury » úte 05 lis, 2019 8:05 am

Dakujem velmi pekne za radu.
Ciastocne mi to pomohlo - podarilo sa mi teda spravit vypinanie jedneho alebo druheho cela. (tak ako to ma ten Railjet Taurus z vyroby)
Uplne mi to nevyriesilo ten posunovaci rezim ale to som nakoniec vyriesil tym, ze F0 zapnem len predne svetla a zadne budem zapinat zvlast. (takze pri posune ich bude treba idealne vypnut aby nesvietili na jednom cele zaroven biele a cervine)
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod komarko27 » ned 16 úno, 2020 12:56 pm

Aj ja sa zapojím s prosbou o info. Je možné nastavovať CV v servodekodéroch prestavníkov výhybiek osadených PIC 12F629 Loco myšou podľa dcckoleje.marekiss.cz ? Je to téma možno spred desiatich rokov a už sa v tých starších fórach ťažko orientujem. Alebo aký vhodný modernejší ovládač by ste mi poradili k centrále NanoX ?
komarko27
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08 úno, 2020 3:05 pm

Re: nastaveni CV

Příspěvekod belgarat » ned 16 úno, 2020 1:12 pm

komarko27 píše:Aj ja sa zapojím s prosbou o info. Je možné nastavovať CV v servodekodéroch prestavníkov výhybiek osadených PIC 12F629 Loco myšou podľa dcckoleje.marekiss.cz ? Je to téma možno spred desiatich rokov a už sa v tých starších fórach ťažko orientujem. Alebo aký vhodný modernejší ovládač by ste mi poradili k centrále NanoX ?


Ano, dokonce (s urcitou chybovosti) lze i cist (pri prislusnem zapojeni napajeni). CV pro DCC koleje jsou popsana zde: https://modelwiki.klfree.net/dcckoleje/servo.html. Jako 'etalon' rucniho ovladace muzes zkusit koupit bazarovou MultiMaus, s NanoX mi funuguje k naproste spokojenosti.

V pripade, ze mas po ruce starsi zalohu prislusnych webu, muzes do PICu dcc koleje napalit i jiny firmware ... napriklad ten od Fuldy, nez jej dal ze stranek pryc.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků