Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 15 črc, 2019 6:57 pm

Ale kdepak. Hrubá práce jde rychle ale potřeboval bych zapracovat na dodělávkách předchozích etap a detailech.

IMG_20190715_205020.jpg

Tohle je třeba výroba portálu tunelu...
Pravda je možné koupit kostky nařezané i s obrubou ale samovýroba více potěší a za ušetřené peníze koupit to co nesvedu. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » úte 16 črc, 2019 10:30 am

Honzo. Pěkně se ti to rozrůstá. Když koukám na velikost a materiál těch dílů, tak to máš i místo posilovny :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nynuna » úte 16 črc, 2019 9:24 pm

Taky jsem zkoušel řezat pískovec na kostičky, ale rychle mě to přešlo... Šel jsem na to jen s ruční flexou a to se nedá udržet, aby měly kostky stejnou velikost. Potřebuju ale ještě jeden portál a tak kdyby byla třeba fotečka toho tvého udělátka??? Určitě by to zajímalo i ostatní. Mohu na oplátku poskytnout jeden námět na zamyšlení - lanovku :!: Třeba na Ještěd jsem s tím kdysi jel ještě pod označením ČSD, takže s železnicí to má i souvislost. Ty jsi šikula, takže udělat to funkční by pro tebe byla brnkačka, kolejiště máš ve svahu a tak kdyby to tam šlo nenásilně zakomponovat, mohl by to být zajímavý prvek. Osobně jsem to teda nikde funkční neviděl ale kdysi mne na tento nápad přivedl model, který by pravděpodobně odpovídal i měřítkem, ale nakonec jsem do toho nešel. Nemám na kolejišti takové převýšení, kde by to bylo realizovatelné. Tady jsem vyštrachal tu kabinku: https://www.kovap.cz/katalog.php?id=57
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 17 črc, 2019 6:32 pm

Honzo vždycky se usměju když se řeší jestli udělat skály z polystyrénu nebo ze sádry aby to nebylo těžké. Tady je to jasné kamení a beton. Jenom je mě líto toho kdo to bude jednou po mě likvidovat... :P

Romane tady jsou fotky mého udělátka na řezání kvádrů:

IMG_20190717_164014.jpg

IMG_20190717_164056.jpg

Je to nejlevnější flexa co jsem sehnal. Kotouč diamantový na řezání kamene průměr 125 mm. Stolek je vyříznutý z plechu tl.5 mm , pravítko z úhelníku 25x25x3. Ke stolku jsou zespodu navařeny dva plocháče a do nich je za závity pro rukojeť flexy bruska upevněna. V podstatě je to taková malá cirkulárka. :wink:
Pokud to bude někdo podle mě dělat tak pozor na bezpečnost. Pořádné brýle nebo obličejový štít a na postrkování kus polínka apod. Bez očí a prstů se blbě modelaří. :!:
Lanovka by byla určitě zajímavý doplněk. Bohužel na to aby to trochu vypadalo mám zatím málo místa ale uvidíme co přinese budoucnost... :wink:
O jedné lanovce na zahradní železnici vím , dokonce je to tady https://www.ckzije.cz/cs/vylet/zahradni-modelova-zeleznice u nás ve městě.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nynuna » čtv 18 črc, 2019 7:05 pm

Vau, tak to je forichtung hodný tvého jména. Já si představoval něco na principu pokosové pily, ale to je asi blbost cpát do ní kotouč na beton...
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » čtv 18 črc, 2019 7:43 pm

Někde jsem zahlédl řezání kostek maflíkem tak proč ne pokosová pila. Akorát větší kotouč je dražší a nevím jak s otáčkama aby to kloudně řezalo. Mě přišla nejvhodnější ta flexa , když neřežu kostky tak flexu odmontuju a řežu betonové polotovary nebo co je zrovna potřeba. Ono se stejně musí počítat s nízkou životností , protože písek z řezů udělá své a vyfukování jen pomůže ho dostat hlouběji do mechanismu... :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » pát 19 črc, 2019 8:06 am

Elektrickou pokosovou pilu s oblibou využívám pro dřevěné prvky kolejiště. Práce s ní je rychlá a hlavně velice přesná. Její osazení kotoučem na kámen a řezání podobných materiálů si dost dobře vzhledem k mechanických částem pily nedovedu představit. Leda, že bych potom tu pokosovku chtěl rovnou hodit do sběru. Honzovo řešení mi přijde pro občasné řezání naprosto ideální. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 19 črc, 2019 8:43 am

Souhlasím s Honzou. Truhlářské nářadí by bylo tak na jeden kotouč a zahodit. Tahle flexa ( za cca 600,-Kč ) má už čtvrtý kotouč a nařezala zatím vše na mé "zahrádce" včetně dopasování betonových tvárnic při obnově podezdívky skleníku a obrubníků dlažby.
Jediná nevýhoda je , že se rychle ohřívá a musím ji vždy nechat odpočinout. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 24 črc, 2019 4:20 pm

IMG_20190724_155654.jpg

Malá aktualizace z třetí etapy zahradničení...
Opěrná zeď pro volnou trať je hotová ( to kamení za keři ). Pokračuji výkopem základů pro opěrnou zeď koncové stanice. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » ned 28 črc, 2019 6:50 pm

IMG_20190728_202116.jpg
IMG_20190728_202116.jpg (195.79 KiB) Zobrazeno 4665 krát

Koncová stanice už leze ze země... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » čtv 01 srp, 2019 4:39 pm

IMG_20190801_182252.jpg

Takle vysoko bude šturc koncové stanice.
Zbývá vybudovat do vzniklé mezery svah ze svahovek. A taky přesadit tis a azalku o kousek výše. Propojení zdí není uděláno záměrně. Jednak už nemám kameny a druhak co kdyby mě ještě napadlo přistavovat... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » čtv 01 srp, 2019 6:58 pm

Teda ty jsi budovatel. Je vidět, že pamatuješ ještě pětiletky :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 02 srp, 2019 7:46 am

Když vidím za jaké ceny a jakou dobu se staví dnes tak na tom něco bude. :wink:
No a jsem kancelářská myš,takže práce rukama je mě zábavou. A měl jsem teď týden dovolenou. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 02 srp, 2019 6:08 pm

IMG_20190802_193534.jpg

Tis je přesazený o cca 3/4 metru výše než byl. Snad to přežije... Až bude hotový svah ze svahovek tak ještě azalku o cca 40 cm.



IMG_20190802_165921.jpg

Nejlíp se má náš kocour , stavba nestavba klidně si chrápe. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 05 srp, 2019 5:38 pm

IMG_20190805_191847.jpg

"Rám" přístavby je hotov. Teď musím nechat pracovat přírodu aby si zemina přes zimu posedala a na jaře může začít stavba kolejového svršku.
Přesouvám se zase na etapu II a jdu řezat kostičky - mnoho kostiček na tunel... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků