H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod milan ferdián » pát 21 čer, 2019 5:58 am

Vladimír_B píše:Výhybky Pilz (prostě kratke), R500, normativ hlavní dva metry, lokálka metr.

PILZ :?: Snad TILLIG/ELITE/15°..
Normativ :?: Čeho,délky souprav ve stanici :?:
R500 :?: Nalevé straně tak,tak.
Šuplík :?: Jaký šuplík :?: V rámech kolejiště :?:
Díky za údaje.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod Vladimír_B » pát 21 čer, 2019 6:18 am

- ano
- minimální délka dopravních kolejí
- právě proto píši o rozšíření
- ano, místo klasického skryťáku jsem chtěl udělat skrytý šuplík
- také děkuji
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod sidlo » pát 21 čer, 2019 6:18 am

milan ferdián píše:
Vladimír_B píše:Výhybky Pilz (prostě kratke), R500, normativ hlavní dva metry, lokálka metr.

PILZ :?: Snad TILLIG/ELITE/15°..

Hádám že
asi nechtěl EW 1 15° 228 mm
asi chtěl EW 2 15° 178 mm
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod milan ferdián » pát 21 čer, 2019 6:25 am

sidlo píše:asi chtěl EW 2 15° 178 mm

Tomu rozumím,protože PILZ měl jen jednu jednoduchou výhybku o délce 185 mm/R600/15° :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod Vladimír_B » ned 23 čer, 2019 2:09 pm

Tak po dalším mozkošturmu ze mě vypadlo tůtó :D
B431.gif
B431.gif (5.32 KiB) Zobrazeno 3714 krát

Samozřejmě by se musely některé rámy provětšit.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod milan ferdián » ned 23 čer, 2019 2:51 pm

Vláďo budu upřímný.Na tvoji plochu se vejde jedna velká viditelná stanice,jedna lokálková stanice a jedna skrytá stanice. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod HonzaM » ned 23 čer, 2019 9:30 pm

milan ferdián píše:Vláďo budu upřímný.Na tvoji plochu se vejde jedna velká viditelná stanice,jedna lokálková stanice a jedna skrytá stanice. :wink:
Milan

A nebo jiné měřítko, N nebo Z. V žívotě se musíme smířit s řadou kompromisů a člověk si musí ujasnit kde sleví. Takže jestliže je podmínkou H0 a požadavky na délky staničních kolejí, je potřeba najít větší prostor.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod Trixt » ned 23 čer, 2019 10:43 pm

A nebo upustit od dlouhých souprav a trať koncipovat jako jednokolejnou se dvěma menšími stanicemi (vpravo a vlevo), z toho jednu odbočnou, a koncovou stanici někde uprostřed. Určitě by se našel i prostor pro vlečku. Prostě tak, aby provoz byl zajímavý a bohatý. Z vlastních zkušeností mohu říci, že dnes vidím, že důležité je hlavně dostatečně kapacitní skryté nádraží, které umožní různorodý provoz mnoha souprav neb každý zapálený modelář časem nashromáždí spousty souprav a je mu pak líto je nechat stát na poličce. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod milan ferdián » pon 24 čer, 2019 4:32 pm

Kyšice
Hlavním námětem kolejiště je přípojná stanice Kyšice.Stanice má pět staničních kolejí.Kromě hlavní koleje 1,má dopravní 2,3,4 a 5b.Z koleje 5b odjíždějí motorové osobní soupravy na lokálku do Přívětic.Kolej 5a je manipulační se skladištěm,
rampou a volnou skládkou.Je tu i kolej 5c pro nocování a zbrojení s remízou pro 810.Strojová stanice je přidělena k lokálce do Přívětic.Užitné délky dopravních kolejí ve stanici jsou přes cca 2,0 m.Zhlaví do Přívětic je plnohodnotné.Pro nákladní vlaky z lokálky využíváme dopravní koleje 2 a 4 aniž by jsme rušili běžný provoz ve stanici.Stanice je napojena oboustran-
ně na koridor.Ten vidíme nad stanici a zrovna se míjejí EuroCity.Lokálka se nám vine po pravé straně kolejiště a stoupá.
Málem byla zrušena při stavbě koridoru,protože její část vedla v ose koridoru.Ale na nátlak starostů a přilehlých obcí byla zachována.Jen se neustále motá nad koridorem,čímž bylo použito dosti umělých staveb.Nakonec se vymotala z blízkosti koridoru a stoupá pravotočivým obloukem na levé straně kolejiště do koncové stanice Přívětice.
Na viditelných místech dvojkolejného elektrifikovaného koridoru byly při stavbě použity velké poloměry.Jen ve skrytých prostorech byly poloměry zredukovány na hranici sjízdnosti dle NEM 112/2 R500 – R559.Skryté stanice mají jen tři staniční koleje a to kvůli požadované délce vlakových souprav 2,0m.Skryťáky jsou napojeny na koridor,tak aby se soupravy mohly vracet dle GVD,ale když si dáme kafíčko s pamlskem,můžeme do nekonečna nechat kroužit vlakové soupravy aniž by jsme rušily provoz v přípojné stanici,na lokálce a ponechaly v klidu odstavené vlakové soupravy ve skryťácích.
- m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod Petr S. » úte 25 čer, 2019 10:02 am

Ahoj Milane ,
obdivuji tvoji tvrdošíjnou snahu nacpat VELKÉ do malého .
Vladimíre , nakresli rozměr místnosti a nech na Milanovi , jak se s tím popere .
Proč ti to nejede okolo stěny ?
Skákat a běhat okolo vlaků je nepraktické , nech vlaky , ať jezdí okolo tebe . Je to zajímavější .
Mám to vyzkoušené , už 10 let . Dalo mi za pravdu hodně modelářů , i se smíchem z mého překladu do němčiny , kdy jsem použil termín : " ať vlaky skákají okolo mne "
Ještě se vrátím trochu zpět , kdy Milan psal , že kolejiště Dr. Reynauda Yvera je sen . Tak si ten sen namaluj a pusť se do práce .
Druhá varianta je modulovka . To , že plzeňský spolek ve Skvrňanech je proti modulovce , by nemělo být rozhodující pro Tvoji práci .
Ty si stavíš , Ty platíš , Ty rozhoduješ .

Zdare , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: H0 kolejiště do U 5 x 3 m

Příspěvekod Vladimír_B » stř 26 čer, 2019 5:47 am

Děkuji, dále mě řešit nemusíte (prozatím :D ), až někam postoupím, taxe ozvu. Udané rozměry kolejiště vyplňují celý obvod místnosti, takže rozměry netřeba uváděti a taky nechci Milana sdržovati...
P.S. P.S.: s nimi jsem taky skončil před lety a (možná) překvapivě mám i vlastní názor. :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků