Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pon 13 kvě, 2019 12:39 pm

Navrhujem Elektrické, Motorové, Parné, Jednotky(Súpravy?) a Špeciálne vozidlá
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jaro99 » pon 13 kvě, 2019 1:54 pm

Michal Vaniš píše:Lokomotivy - nejde jen o základní typy - co třeba elektrické nebo motorové jednotky (M152, Vindobona...) Též existují pracovní stroje(elektrizace, udržby svršku, drezíny)- modely se vyrábí a pohybují vlastní silou...


Vyriešil som to tak, že v programe bude ciselnik a tam si každý bude môcť pridať akýkoľvek typ lokomotívy.
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod look23 » pon 13 kvě, 2019 6:12 pm

jaro99 píše:Takže evidencia CV bude v samotnom Memo poli. Každý si tam môže napísať svoje CV. Ešte jedna vec. Obrázok nepravidelne obnovujem, aby ste videli najaktuálnejši obrázok, stlačte CTRL+F5

Edit: Stačí deliť lokomotívy na Elektrické, Motorové a Párne? Alebo je potrebné doplniť ešte nejakú inú kategóriu?

http://modelkit.sk/em.jpg


Nevidím tam položku měřítko a dále by neškodilo asi tlačítko klonovat, abych nemusel vypisovat vše a jen mohl upravit rozdíly při zakládání nového modelu.
Jinak super práce.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jaro99 » pon 13 kvě, 2019 7:36 pm

Mierka tam nie je a ani ju neplánujem. Drvivá väčšina modelárov sa venuje jednej mierke. Buď H0, TT, N alebo Z. Tento údaj je tam podľa mňa zbytočný, respektíve jasný. Tlačidlo klonovať tiež neplánujem. Pri zadávaní nového modelu sa totiž skoro všetky polia už daju doplniť automaticky. To znamená, že už raz zadaný údaj sa podľa prvých písmen doplní automaticky, alebo dá vybrať z rozbalovacieho zoznamu. Program sa v podstate učí. Ak mu niečo raz zadáte, nabudúce to už bude poznať.
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 13 kvě, 2019 7:42 pm

Nechci vzádném případě hanit tvou snahu i nadšení k psaní programu. Ale musím podotknout,že doposavadní diskuze která se točí ohledně položek co vše by měla sbírka obsahovat tu už jednou proběhla. Rád bych doporučil projít vlakno a pročíst. Popřípadě stáhnout program a vyzkoušet jej. Velmi rychle poté zjistíš veškeré položky co by měla evidence obsahovat a co by měli obsahovat v základu číselníky.

Zatím mne tvůj program připomíná mé začatky s vývojem. A způsob zobrazení, který jsem poté opustil z důvodu přehlednosti. Jelikož každý eviduje něco jiného a pro každého má prioritu jiná informace o modelu. Takže informace které chce uživatel v prvopočátku zobrazovat si musí každý uživatel při prvním použití nastavit sám. Je to zdůvodu rychlého a přehledněšího vyhledávání základních informací. Osvědčilo se praxí tabulkové zobrazení. Už i kvůli libovolnému seřazení sbírky. Pokud chce uživatel zobrazit podrobnosti o modelu pak by měla být zobrazena samostatná karta s podrobnostmi i obrázkem modelu. Jelikož informací o modelu může být nesmírně mnoho. A potom je zobrazení chaotické a nepřehledné.

Ale jak říkám. Zkus si opravdu stáhnout původní program a projít si jej.

Nerad bych aby si můj příspěvek pochopil negativně ačkoli se tak může zpočátku jevit. Spíš bych tě rád ušetřil slepích uliček kterými jsem si prošel. Ber to jako pomoc a radu. Určitě budu sledovat


Michal

Ps: píši z mobilu. Tak promiňte překlepy a chybi.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod sidlo » pon 13 kvě, 2019 8:14 pm

To co píše mizl podepíšu do posledního písmene. Dobrý program může vzniknout pouze na základě dobré analýzy. A dobrou analýzu může udělat jenom ten, kdo má zkušenosti. Sám jsem nechtěl do tohoto vlákna přispívat, protože už z prvního návrhu a následné diskuse přímo čiší nezkušenost s podobným projektem.

Drž se toho co ti radí mizl. Ušetříš si hodně slepých uliček.

Hodně zdaru.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod fulda » pon 13 kvě, 2019 8:23 pm

jaro99 píše:Mierka tam nie je a ani ju neplánujem. Drvivá väčšina modelárov sa venuje jednej mierke. Buď H0, TT, N alebo Z.
Tady bych se ohradil.
Zejména ve větších měřítcích je populární kousek trati nějaká úzkorozchodná vlečka, takže má většina jedno měřítko (N), ale k němu ještě dvě lokotky v úzké (Nm)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jaro99 » pon 13 kvě, 2019 8:49 pm

Vlákno som si zbežne prešiel, je toho dosť a nechce sa mi čítať vo príspevky. Program som videl len v screenshotoch, t.j. len pár formulárov. Neskôr som si ho aj stiahol a spustil. 1x. Práve tou cestou zobrazovania a zadávania som nechcel ísť. Pravdou je, že tabuľkové zobrazenie je najvýhodnejšie a podrobnosti na samostatnej karte. A to práve mám. V dolnej časti je tabuľka a v hornej časti podrobnosti o modeli. Prechádzanim tabuľky sa v hornej časti zobrazujú podrobnosti o modeli. V ciselnikoch sú len údaje, podľa ktorých sa filtrujú záznamy. Je to preto, aby užívateľ nemohol zadať jeden údaj rôzne, napr. Parna, Párna; Motorová, Motorová a pod. Z ciselnika si vyberie vždy rovnaký údaj. Ostatné údaje program ponúka z už raz zadaných údajov. Ak raz v poli Výrobca zadam Roco, druhýkrát mi toho výrobcu už program ponúkne automaticky. A takto to pri všetkých poliach ktoré nemajú čiselnik. Na pravej strane formulára je niekoľko základných filtrov. Môže ich byť aj viac. Zoradenie tabuľky sa môže meniť jednoducho kliknutím na titulok poľa tabuľky a podľa toho poľa sa tabuľka zoradi. V tabuľke bude pridané aj pop Up menu pre tlač karty modelu. Čiže na jednej strane bude tabuľkové zobrazenie spolu s kartou modelu. A podľa mňa dosť prehľadne. Evidencia modelov, vozov a príslušenstva sa prepne založkou v hornej časti karty. Zatiaľ mám spravenu len evidenciu lokomotív. Z tohoto dôvodu ešte nie možné poskytnúť program na testovanie. Nakoniec pracujem na ňom ešte len týždeň.
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 13 kvě, 2019 9:03 pm

Až dokončíš sbírku, mohl by jsi poté vytvořit kompletní modelářskou kalkulačku viz: viewtopic.php?f=26&t=8234&view=viewpoll

Dle ankety je žádaná :wink: 8)

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jaro99 » úte 14 kvě, 2019 7:05 am

Môžeme sa potom do toho pustiť. Ale pre jednotlivé jazyky bude potrebný preklad. Ja som schopný spraviť akurát SK a EN.

Momentálny stav Evidencie zbierky:

Obrázek
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod i.masinka@seznam.cz » sob 08 čer, 2019 7:41 pm

Dobrý den!
Toto provedení evidence sbírky se mi MOC líbí!
Je už nějaký odhad, kdy bude k dispozici, pokud už není? Popř. jsou už známy podmínky získání tohoto programu?

Rád pomohu případně s testováním a připomínkováním finišující verze.

K jazykovým verzím:
Mohu pomoci tak akorát s přesným počeštěním.
EN jaro99 umíte, CZ mohu pomoci, DE umím málo a RUS neumím železniční tématiku. ;)

S pozdravem,
Jirka "mašinka"
Uživatelský avatar
i.masinka@seznam.cz
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31 led, 2015 3:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jaro99 » sob 08 čer, 2019 11:29 pm

Vzhľadom na pramalu ochotu členov tohoto fóra mi pomôcť s týmto programom a pre vyjadrenia niektorých členov, že tento program nemá šancu byť dobrým programom som sa rozhodol, že program zostane v rovine len pre moje súkromné použitie a nebude šírený.
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod JendaTT » pon 10 čer, 2019 2:58 pm

Ty jo, neblbni. I mě se tvůj výtvor také líbí a také by mě zajímala možnost získání.
Chci své modely také začít nějak evidovat a cpát to do Excelu se mi zrovna nechce, když tvoje práce je zcela jiný level, než Excel...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Trixt » pon 10 čer, 2019 4:08 pm

jaro99 píše:Vzhľadom na pramalu ochotu členov tohoto fóra mi pomôcť s týmto programom a pre vyjadrenia niektorých členov, že tento program nemá šancu byť dobrým programom som sa rozhodol, že program zostane v rovine len pre moje súkromné použitie a nebude šírený.

Také si myslím, že je to škoda. Dokonce bylo vidět, že ti někteří diskutující dávali připomínky a návrhy a i překlad do češtiny ti byl nabídnut. Popravdě moc jsem nepochopil tu změnu postoje. :(
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod milostt » čtv 13 čer, 2019 12:27 pm

Přidám se je škoda to nepustit dál
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků