návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2019 6:51 pm

Což o to,my tam bušíme i přes zimu,pokácené stromy je potřeba zpracovat na otop a taky připravit plac pro bazén. :lol: Ovšem teď mi to překazila sněhová nadílka,takže makám na kolejišti. :wink: Holt teď budu muset čas dělit mezi 2 koníčky. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 06 úno, 2019 4:24 pm

miroslav lengyel píše:Tak zase nějaká práce na kolejišti.Kurde,že bych tu fabriku nakonec dotáhl do vítězného konce? :lol:
https://photos.app.goo.gl/fq66SMUtFWUk3teG6


To osvětlené nástupiště vypadá parádně a ta fabrika taky. Jen by to chtělo trochu patiny na střechy, jsou moc čisté :wink:.
Naposledy upravil Gene_Simmons dne stř 06 úno, 2019 11:31 pm, celkově upraveno 1
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 úno, 2019 7:20 pm

Kde myslíš? Nástupiště jsou patinované z výroby a ve fabrice dělali nedávno nové střechy. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 06 úno, 2019 11:34 pm

Myslel jsem fabriku :wink:
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 čer, 2019 12:24 pm

Taky jsi mi mohl sdělit,že kolejivo Fleischmann/H0 udělalo malý krůček,ale pro modeláře znamená velký skok.Až na ty pseudoobloukové výhybky,jsem toto kolejivo zařadil konečně mezi profi :mrgreen: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 čer, 2019 1:17 pm

Miláně vůbec netuším o čem je řeč. :? Od loňského srpna,co jsem koupil chatu jsem na mašinky skoro nesáhl. :evil: Nikam se pořádně nedostanu,jen práce a chata,ale blíží se to k nějakému dílčímu cíli,takže v zimě snad budu zase modelářem. :idea: Ještě víc mě mrzí,že jsem něco slíbil a tam se nemohu také dostat. :oops:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 čer, 2019 1:50 pm

miroslav lengyel píše:Miláně vůbec netuším o čem je řeč. :?

O tom,že konečně se mohou v klidu vkládat výhybky do odbočného směru,protože výrobce dodal důležitý kolejový prvek.Tím pádem se sestavování stanic stává vskutku zábavou.
miroslav lengyel píše: Od loňského srpna,co jsem koupil chatu jsem na mašinky skoro nesáhl. :evil: Nikam se pořádně nedostanu,jen práce a chata,ale blíží se to k nějakému dílčímu cíli,takže v zimě snad budu zase modelářem. :idea:

Ty nejsi ještě v důchodu? :wink: Neboj,taky se dočkáš :wink: a potom nebudeš mít tuplem žádný čas :lol: .
miroslav lengyel píše: Ještě víc mě mrzí,že jsem něco slíbil a tam se nemohu také dostat. :oops:

V pohodě,já teď makám stále na těch publikacích a někdy mám pocit,že konec je stále v nedohlednu :D .Až ti to vyjde,tak ti to vyjde.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 čer, 2019 3:55 pm

Já tam ale nic nového nevidím.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 čer, 2019 5:36 pm

miroslav lengyel píše:Já tam ale nic nového nevidím.

Neříkej,já ano.Milan
https://www.fleischmann.de/uploads/serv ... m_2016.pdf
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 02 čer, 2019 6:55 am

Buď konkrétní,žádnou novinku tak fakt nevidím.Spíš bych to viděl tak,že jsi v minulosti něco přehlédl.Jediné změny, které jsem zaznamenal byly na provedení vekslí(ne rádiusy) a představujících.Tam jsou samozřejmě jiná čísla,ale to už je taky pravěk.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » ned 02 čer, 2019 7:41 am

Přece kolejový dílek 6107 - přímý 10 mm.Ten umožňuje vkládaní výhybek do odbočného směru.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod Vojtěch Vorel » ned 02 čer, 2019 11:23 am

Tohle kolejivo už nějaký čas nesleduju, ale tenhleten kousek mám už asi 8 let.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 02 čer, 2019 6:24 pm

Já si myslel,že to tak nějak bude. :D Svého času jsem ho také potřeboval,ale než bych na něj čekal,tak jsem si vyrobil. :P
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 30 lis, 2019 11:24 am

Tak chatařská sezóna skončila a začala sezóna modelářská.Tedy nečekal jsem,že přechod bude tak bolestný,přeci jen krumpáč,rýč a lopata je poněkud jiné náčiní než pinzeta,lupa a pájka. :D Navíc,když se nedaří zprovoznit některé stroje,tak je to o nervy a měl jsem chvílemi chuť šlehnout mašinou o zeď. :evil: Nakonec se tedy něco povedlo,jedna mašina je již funkční,leč při konečné montáži mi upadl na zem přední běhoun E 18 a rozlétl se na kusy.Což mě tedy překvapilo,nicméně jsem jej záhy objednal,takže houby zle,mašina jezdí i bez něj. :P To BR 39 je jiná liga,neustálým rozebíráním a skládáním některé díly ztratily své původní vlastnosti,takže jsem objednal veškerou bižuterii do tendru,samozřejmě kablíky,bo budu muset provést kompletní rekonstrukci elektriky.Pak mi zbude ještě BR 91,ale tam se asi vyprdnu na zvuk a nechám pouze obyčejný dekoš.Nyní jsem se již dostal k nějaké práci na kolejišti,takže jsem osadil výměnová tělesa na zbývající veksle a dokonce svítí. :lol: Tedy ve vile pana továrníka je již rozvodna jak v atomové elektrárně a to mě ještě čekají lampy na příhradové stožáry,kterých mám 16,takže bude o zábavu postaráno.Také jsem se rozhodl o prodloužení nástupišť vlevo,takže jsem musel demontovat přechodovou lávku a budu muset vymyslet nějaké ''podstavce'' , bo jsou stojny lávky různě dlouhé.Na závěr pár fotek,jako důkaz,že kolejiště je také sjízdné a nebavím se pouze ničením lokomotiv. :mrgreen:
https://photos.app.goo.gl/fq66SMUtFWUk3teG6
Od této fotky jsou nové.
Přílohy
IMG_20191130_111430.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod hopeter » sob 30 lis, 2019 4:33 pm

Vítej znovu u modelařiny... :) Já mám obavy , že taky všechno na TTéčku polámu při podzimním přechodu z Géčka. Začalo to nárazníky u M152. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: colt274 a 5 návštevníků