Kolejiště pro syna N 200x100

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod dino » čtv 30 kvě, 2019 5:10 pm

Ahoj,
když už Milan avízuje v patičce, že nebude mít měsíc počítač, dovolil jsem si přiložit svůj pokus. Cílem bylo získat více místa pro stoupání, aby horní nádraží mohlo být plnohodnotné.
Všechny části jsou viditelné, kromě skrytého tříkolejného nádraží.
Na hlavní trati se mohou míjet Os(patra) a rychlíky (5 ypsilonů).
Taktéž je zde místo na Pn vlak, ze kterého se může odpojit zátěž pro hlavní nádraží, tak pro menší nádraží. Manipulaci může zajistit kocour.

Hlavní nádraží umožní přijímat jeden poštovní vůz (kolej č.7), pro pivovar 2 vozy (pivo a slad)
Na 5b může být malá stáčírna PHM, na 3b remíza pro kocoura.
Na 5a je možné odstavit Balm od MOs.
Dopravní koleje jsou 5, 3, 1, 2. Manipulační koleje 3b, 5b, 5a, 7, 9.
Hlavní nádraží je kryto pěti vjezdovými návěstidly. Odjezdové jsou u koleje 2, 1, 3 u obou zhlavích. U 5. koleje je pouze u pravého zhlaví.

Na vedlejší trati jezdí jen MOs a Mn vlaky. Jedná se o dirigovanou stanici. Návěstidla nejsou třeba, jen lichoběžníková tabulka na vjezdu.
Nahoře v horách je hodně dřeva, tak je zde pila (3a) a malá remíza a vodárna. U nádražní budovy je rampa a skladiště (spěšniny a kusovky)

Hlavní trať může do skryté části klesat 1-2 cm. Do horního nádraží trať na své délce v pohodě nastoupá 4-5 cm.
Hlavní dolní nádraží se obsluhuje z jihu. Horní nádraží ze severu.
Výkres ve scarmu mohu poskytnout. Použité kolejivo Fleischmann Piccolo.

Kolejistě pro syna.jpg


Bylo horké letní pozdní odpoledne. Pavel stál před nádražní budovou. Čekal na svůj vlak, který jej mám odvézt na rande se Zuzanou. Z lokálky už dorazil motorák a vystoupilo z něj pár dělníků z pily, dva důchodci, kteří byli v lesích na malinách. Už se chystal jít na nástupiště ke koleji, u které osobní vlak pravidelně zastavuje. Ale místo toho se z amplionů ozval hlas výpravčího Karla s hlášením, že osobní vlak zastaví u druhé koleje od budovy. Za pár minut patra dorazily do stanice. Pavel nastoupil do vlaku. Ve vlaku bylo dusno, že se rozhodl raději zůstat dole. Našel si volné místo a stáhnul okénko. Tušil, že vlak jako obvykle hned neodjede. Za pár minut vyšel ven výpravčí Karel Dlouhý s čepicí řádně nasazenou, sako, košili a kravatu uvázanou. Výpravku měl schovanou v podpaží a čekal. Za chvilku stanicí projel zpožděný západní expres.
Karel se vrátil do budovy a čekal na zazvonění telefonu z vedlejší dopravny. Za pár minut opět vyšel Karel ven, už bez čepice a saka. Na košili byly patrné následky předchozího vlaku, části košile byly propocené. Na návěstidle svítilo volno, výpravčí Karel fouknul do píšťalky tak silně, jako by se snažil rozhýbat nesnesitelné horko. Výpravkou dal pokyn strojvedoucímu k odjezdu. Ten líně pokynul hlavou a Barča s patráky se rozjela směrem do okresního města.
Asi za půl hodiny přijel manipulační vlak. Strojvedoucí Luboš zastavil před výpravní budovou a čekal, až přijde Karel s pokyny. Luboš za svým kocourem dovezl naftu do depa, pro pivovar chladírenský vůz a krytý vůz se sladem a pro pilu prázdné dvě klanice. Luboš po dohodě s Karlem začal manipulaci. Z hitláku pomalu slezl Pepa, který odešel k nejbližší výhybce. Sluníčko už se schovalo za kopcem a přestalo být už takové horko. Po 21 hodině přijel spěšný vlak. Luboš s Pepou už posun na vlečkách dávno dokončili. Čekali, až budou moci poštovní vůz připojit na konec vlaku.
Lubošova odpolední směna ještě neskončila. Až se vrátí motorák z horního nádraží, vyrazí ještě na vlečku pily.
Naposledy upravil dino dne čtv 30 kvě, 2019 6:20 pm, celkově upraveno 1
dino
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » čtv 30 kvě, 2019 6:01 pm

Ahoj Dino,

moc díky za tvůj pohled a návrh. Bohužel už je to moc složité. Původní záměr byl postavit kolejiště pro 5-ti letého kluka a hlavně,abych to nestavěl x-let. Navíc jsem absolutní začátečník, takže se ve spoustě významů a zkratek motám jak vítr v bedně a všechno se učím, což v mém věku už není legrace. :D Jen DCC odkazy od Fuldy, čučel jsem na to jak bacil do lékárny. To co jsi navrhl, to už je moc.

Kdyby si někdo chtěl pohrát s výškami, klidně poskytnu soubor. Hodně se s tím peru a moc mi to nejde. :?
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod dino » čtv 30 kvě, 2019 6:30 pm

Samotr9 píše:Ahoj Dino,

moc díky za tvůj pohled a návrh. Bohužel už je to moc složité. Původní záměr byl postavit kolejiště pro 5-ti letého kluka a hlavně,abych to nestavěl x-let. Navíc jsem absolutní začátečník, takže se ve spoustě významů a zkratek motám jak vítr v bedně a všechno se učím, což v mém věku už není legrace. :D Jen DCC odkazy od Fuldy, čučel jsem na to jak bacil do lékárny. To co jsi navrhl, to už je moc.

Kdyby si někdo chtěl pohrát s výškami, klidně poskytnu soubor. Hodně se s tím peru a moc mi to nejde. :?

Jasně, ty jsi investor. :D Držím palce s nelehkým rozhodováním.
Moje malé děti už se perou, které z nich bude řídit stanici. U toho řeší telefonování, nabídky a ohlášky. Je to jen otázka času, kdy jednoduchý okruh přestane bavit.
dino
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » čtv 30 kvě, 2019 6:55 pm

dino píše:
Samotr9 píše:Ahoj Dino,

moc díky za tvůj pohled a návrh. Bohužel už je to moc složité. Původní záměr byl postavit kolejiště pro 5-ti letého kluka a hlavně,abych to nestavěl x-let. Navíc jsem absolutní začátečník, takže se ve spoustě významů a zkratek motám jak vítr v bedně a všechno se učím, což v mém věku už není legrace. :D Jen DCC odkazy od Fuldy, čučel jsem na to jak bacil do lékárny. To co jsi navrhl, to už je moc.

Kdyby si někdo chtěl pohrát s výškami, klidně poskytnu soubor. Hodně se s tím peru a moc mi to nejde. :?

Jasně, ty jsi investor. :D Držím palce s nelehkým rozhodováním.
Moje malé děti už se perou, které z nich bude řídit stanici. U toho řeší telefonování, nabídky a ohlášky. Je to jen otázka času, kdy jednoduchý okruh přestane bavit.


Skvělé, mockrát díky... :D :D Původní záměr byl jednoduché kolejiště. Stalo se z toho to, co je teď a ty mi napíšeš tohle. :D Ne nadarmo se říká,že mít jedno dítě "jsi rodič", mít dvě děti "jsi rozhodčí" , mít tři děti "jsi ministr spravedlnosti" :mrgreen: Jsem ta třetí možnost. :shock:
Teď vážně... :D Milanovo návrhy mají určitou jednoduchost,která se mi líbí. Tvůj návrh je super,ale ten je tak pro mě, což kvituji,protože nejspíš si budu dělat kolejiště i pro sebe a tam se nebráním "masakru" pro modeláře. :wink:
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod HonzaM » čtv 30 kvě, 2019 10:00 pm

Je škoda že vlaky na hlavní trati nelze vůbec sledovat jak jedou po trati, v tom Milanově návrhu vyjedou z tunelu, projedou nádražím a zmizí v tunelu. Sledovat lze jen vlak na vedlejší trati. Bude tohle děti bavit? Mám tři vnuky, baví je vzít si každý jeden vlak a sledovat ho jak jede po trati z jednoho nádraží do druhého, každý má samozřejmě svůj ovladač (nebo třeba smartphone). Obvykle jeden ovládá stanice a druzí dva jezdí. Jakou máš představu o tom jak si budou hrát?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 kvě, 2019 7:11 am

................
Přílohy
Simunek 8.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » pát 31 kvě, 2019 8:29 am

milan ferdián píše:................


V tomhle návrhu mi přijde lokální trať zbytečná, navíc pokud stoupá,stejně to schová druhé nádraží a bude dost rušivá.
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Trainmaniak » pát 31 kvě, 2019 8:37 am

A co místo lokálky udělat nějakou vlečku v základní úrovni ve volném místě v oválu? Nic nezvedat, pak bude i druhé nádraží vidět a vlečka (továrna, nákladiště, uhelné sklady...) nabídne další možnosti provozu/posunu.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 kvě, 2019 8:43 am

Samotr9 píše:
milan ferdián píše:................


V tomhle návrhu mi přijde lokální trať zbytečná, navíc pokud stoupá,stejně to schová druhé nádraží a bude dost rušivá.

Jen reakce na předchozí příspěvek HonzaM.

Máš možnost vytvořit poloplastickou kulisu mezi skryťákem a lokálkou.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 kvě, 2019 9:10 am

Když tak nad tím přemýšlím,mít vše v jedné rovině bez stoupání,odkryté,no za úvahu by to stálo... :mrgreen: :wink: Jaké vlakové soupravy tam budou :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 kvě, 2019 5:45 pm

Pokus.Vše je v jedné rovině a otevřené.Mezi zadní stanici a koncovou,širou trati lokálky je poloplastická kulisa.Mezi koncovou stanici,širou tratí a přípojnou stanici byl vložen hustý listnatý les.Tím jsou od sebe opticky rozděleny.
Kolejivo bylo použito ze základního sortimentu Fleischmann picollo.
Milan
Přílohy
Samotr3.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 31 kvě, 2019 6:49 pm

Nebo si muze upravit kolejiste Zalesi :-) Klucina bude jezdit dokola a tatka v klidu posunovat :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » pát 31 kvě, 2019 7:24 pm

Ještě mě v práci napadlo toto řešení. Jen jsem to teď rychle načrtl propiskou.

Lokální trať stoupá, nahoře bude u druhého nádraží betonová stěna.
Provoz bude jeden rychlíkový vlak a dva nákladní.

PS. Milane ten tvůj poslední návrh je absolutně boží,jen budu muset pravou stranu zatáčky k druhému nádraží schovat do tunelu. Malý mi dal tunel příkazem. :D
Přílohy
Simon.jpg
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » pát 31 kvě, 2019 7:25 pm

Jiri Dvoracek píše:Nebo si muze upravit kolejiste Zalesi :-) Klucina bude jezdit dokola a tatka v klidu posunovat :mrgreen:


Jakmile budou moct jezdit dva lidi,tak mě k tomu dcera se synem nepustí. :lol: Taťka si zajezdí leda až u mě nebudou. :mrgreen:
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 čer, 2019 8:09 am

Samotr9 píše:Ještě mě v práci napadlo toto řešení. Jen jsem to teď rychle načrtl propiskou.
Lokální trať stoupá, nahoře bude u druhého nádraží betonová stěna.

Nenastoupáš,protože trasa je krátká.
Samotr9 píše:Provoz bude jeden rychlíkový vlak a dva nákladní.

Jen přestup rychlík - 810.
Samotr9 píše:PS. Milane ten tvůj poslední návrh je absolutně boží,jen budu muset pravou stranu zatáčky k druhému nádraží schovat do tunelu. Malý mi dal tunel příkazem. :D

Já jej přehodil na levou horní stranu.Máš tam dodatečně i ten statek.Nezapomeň,že stodola je situována směrem k poli.
Milan
Přílohy
Samotr3.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron