Příloha

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příloha

Příspěvekod milan ferdián » pát 17 kvě, 2019 1:59 pm

Ahoj,jelikož mám vyčerpaný limit nebudu již zde vkládat přílohy.Nechci mazat výkresy,které jsou na DF,abych uvolnil kapacitu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hank » pát 17 kvě, 2019 2:43 pm

milan ferdián píše:Ahoj,jelikož mám vyčerpaný limit nebudu již zde vkládat přílohy.Nechci mazat výkresy,které jsou na DF,abych uvolnil kapacitu.
Milan


Určitě by to šlo nějak elegantně obejít... Co kdybys třeba další plánky začal vkládat jako nový uživatel? :idea:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pát 17 kvě, 2019 2:47 pm

hank píše:
milan ferdián píše:Ahoj,jelikož mám vyčerpaný limit nebudu již zde vkládat přílohy.Nechci mazat výkresy,které jsou na DF,abych uvolnil kapacitu.
Milan


Určitě by to šlo nějak elegantně obejít... Co kdybys třeba další plánky začal vkládat jako nový uživatel? :idea:

Nemohu mít dva nicky.Už jsem začal mazat,abych uvolnil kapacitu :( .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod D » pát 17 kvě, 2019 3:09 pm

milan ferdián:
Také jsem narazil na limit. Přesouvám své obrázky jinam.

Doporučuji nahrávat obrázky na externí služby určené pro ukládání fotografií (Zonerama, Rajče, Fotky Google a podobné – základní verze je zdarma, je třeba se tam registrovat). Z diskuze pak na obrázky odkazovat. (Zkušenější zde mohou vkládat obrázky z takového webu do značky [img][/img].)
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hank » pát 17 kvě, 2019 4:00 pm

milan ferdián píše: Nemohu mít dva nicky.


Proč bys měl mít dva nicky? Můžeš si nový zřídit a starý přestat používat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » pát 17 kvě, 2019 8:42 pm

milan ferdián píše:Nemohu mít dva nicky.Už jsem začal mazat,abych uvolnil kapacitu. Milan

Osobně si myslím, že mazání obrázku není dobré řešení. Už mockrát se mi stalo, že něco jako začátečník hledám a když konečně daný problém najdu, tak obrázky jsou nefunkční, nebo je zjevně někdo z příspěvků odstranil. A to je škoda.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 kvě, 2019 6:38 am

D
Tuto možnost mám,ale já nemám rád odkazy.Pro modeláře je lépe vidět hned oč jde,než listovat ve fotoalbumech.Vidím ten chaos na FB.Img - foto se mu změnit na phb kód.Vím,že někdo z vás klučinu mi již postup popisoval.Díky za radu :wink:
hank
Hanku,originál je originál.Duplicitní nick vyřeší jen volnou kapacitu příloh.Nic víc :wink: .
Trixt
Já to chápu,ale buď tedy zůstanou mé vložené přílohy a nebudu již přispívat nebo uvolnit kapacitu a pojedeme dál nebo vykoumat to Img.
Zkusím najít postup.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hank » sob 18 kvě, 2019 7:04 am

milan ferdián píše:Hanku,originál je originál.Duplicitní nick vyřeší jen volnou kapacitu příloh.Nic víc.


Tak snad je celou dobu řeč právě o volně kapacitě příloh... A snad si umíš vymyslet nový nick tak, a) aby každému ze zdejších diskutérů bylo hned jasné, že jde o tebe, b) aby tě to marketingově nepoškodilo.

Když vydáváš své publikace, jistě jsi v kontaktu s lidmi z vydavatelské a polygrafické branže, pro které je marketing denním chlebem. Tak se s nimi třeba můžeš zkusit ohledně toho nového nicku poradit, jestli máš obavy zrovna z toho, že by ti mohl uškodit. Za sebe mohu říct, že si to nemyslím, ale můj názor jako v marketingu mírně poučeného laika a (dnes už bývalého) obchodníka občas využívajícího marketingových metod a služeb samozřejmě nemusí být směrodatný. Nicméně shoduji se s těmi, kdo si myslí, že by byla škoda, kdyby tvé plánky odsud zmizely jen kvůli takové snadno zvládnutelné banalitě jako je nedostatečná kapacita pro ukládání dat jednotlivce.

Ono by bylo ještě jedno řešení. Jestli má majitel zdejšího fóra o další provoz a vývoj fóra aspoň trochu zájem (předpokládám, že jo, i když možná není v centru jeho pozornosti...) a jestli má ánunk, co je to marketing (doufám, že jo, když je především obchodník...), snad mu je jasné, že nejsi tuctový uživatel a že by třeba návštěvnosti a vůbec další úspěšné existenci tohoto fóra napomohlo, kdyby pro tebe jako pro jednu z nejvýraznějších tváří přispívající k popularitě tohoto fóra zajistil nějakým technickým způsobem výjimku, která by pro tebe to omezení množství vkládaných dat zrušila. Ale i tento návrh nechť je považován za můj osobní názor; samozřejmě nemohu vědět, jaké konkrétní (třeba i vztahové...) překážky mu mohou bránit v realizaci a jestli ti to stojí za to pokusit se o ni.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 kvě, 2019 8:25 am

Už tak jsem vděčný Michalu Daleckému,že mi dovolil prezentovat své kresbičky na jeho diskusním fóru.Nemohu zneužívat jeho shovívavost a za to mu patří velké poděkování ode mne.Budu muset hledat novou cestu :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Brejla » sob 18 kvě, 2019 9:01 am

A nový nick ferdian milan není akceptovatelný? Navíc by to mělo i praktickou výhodu-všechny databáze a vyhledávače fungují na principu priority: příjmení-jméno-titul
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » sob 18 kvě, 2019 9:28 am

Ahoj Milane, podle mě máš několik možností, z nichž některé tu byly zmíněny:

1) udělat si druhý nick např. milan ferdián 2
2) sehnat někoho, kdo najde ve zdrojovém kódu PHP fóra omezení na počet obrázků a upraví to
3) využít nějakou veřejnou službu pro ukládání obrázků např. ctrlv.cz (pozor, zde se musí nastavit, jak dlouho ten obrázek zde bude k dispozici - dá se dát "navždy")
4) zkusit služby Googlu (pokud máš účet na gmail.com)
5) použít nějaké neveřejné FTP pro ukládání obrázků (mohu ti jedno nabídnout)

Možná je i další možnost, ale momentálně mě nic dalšího nenapadá. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 kvě, 2019 10:56 am

Trixt píše:Ahoj Milane, podle mě máš několik možností, z nichž některé tu byly zmíněny:

Děkuji Trixi,pár pokusů již proběhlo.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Fox » ned 19 kvě, 2019 5:36 am

Jejda, ješte včera tady byly nádherné plánky L v TT, které mně zaujaly a chtěl jsem si je stáhnout k dalšímu samostudiu... ale zmizely :cry: . Milane, prosím, budou...?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 19 kvě, 2019 5:54 am

Najdeš je u grexxe :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Fox » ned 19 kvě, 2019 6:04 am

Díky Milane, ale nějak se mi to nezdařilo - vlákno viewtopic.php?f=1&t=10993&hilit=grexx&start=45 má poslední aktivitu v 2017.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron