Pojezdy.eu

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod MiG » pon 13 kvě, 2019 4:06 pm

FrantaHO píše:Patrně neumíte číst. Znovu se ptám. Jaký je rozdíl mezi panem Pohořelým a panem Tesařem?

Patrně neumíte číst, jinak byste to poznal u 4. a 5. příspěvku.
Taky je možné, že jste s panem Tesařem nepřišel do obchodního styku, kdy vám třeba někdo v dobré vůli předá dárkový poukaz v hodnotě 1000Kč, něco objednáte, urgujete a výsledkem je po více než roce Tesařovo úplné mlčení.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod BohousP » pon 13 kvě, 2019 4:38 pm

Své komplexy si laskavě kurýruj u psychologa a ne v diskuzi. Podíval ses na datum? Skoro tři roky.
Ad admin: Co tak to tu uzavřít?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod FrantaHO » pon 13 kvě, 2019 4:47 pm

Možná by bylo vhodné vytvořit komisi, ktará hlasováním rozhodne který e-shop je v tomto diskuzním fóru ten chráněný a který je ten, o kterém se může psát negativně. Zakládající členy komise tu již máme.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Pavel-HP » pon 13 kvě, 2019 4:58 pm

Voni sou hlava, pane vachmajstr.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Trixt » pon 13 kvě, 2019 5:38 pm

FrantaHO píše:Možná by bylo vhodné vytvořit komisi, ktará hlasováním rozhodne který e-shop je v tomto diskuzním fóru ten chráněný a který je ten, o kterém se může psát negativně. Zakládající členy komise tu již máme.


Franto, nejde o to, aby někdo rozhodoval, co se může psát či nepsat o nějakém eshopu. Ale chtělo by to trochu objektivity ze strany diskutujících. Pokud si téma znovu pročteš, zjistíš, že šlo spíše o nedorozumění, které se asi dalo vyřešit jedním zavoláním. Všimni si, že všichni ostatní mají s eshopem pojezdy.eu pozitivní zkušenosti a spousta z nás hodnotí pana Pohořelého jako velmi ochotného a vstřícného člověka. Místo toho, abys to vzal objektivně, začneš tu vykřikovat, že bys to vyřídil ručně, srovnáváš ho s člověkem, který se vůči zákazníkům chová více než podivně, a to vše bez toho, že bys podložil své výkřiky osobními zkušenosti. Není to prostě fér, tak se nediv, že se ti dostává odpovědí, jakých se ti dostalo. Přemýšlej trochu, vždyť ti není 10 let.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Rudolf » pon 13 kvě, 2019 6:22 pm

FrantaHO píše:Možná by bylo vhodné vytvořit komisi, ktará hlasováním rozhodne který e-shop je v tomto diskuzním fóru ten chráněný a který je ten, o kterém se může psát negativně. Zakládající členy komise tu již máme.


To byl tvůj poslední příspěvek na toto téma. Za další bude BAN...

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod jihous » pon 13 kvě, 2019 7:08 pm

FrantaHO píše:Možná by bylo vhodné vytvořit komisi, ktará hlasováním rozhodne který e-shop je v tomto diskuzním fóru ten chráněný a který je ten, o kterém se může psát negativně. Zakládající členy komise tu již máme.



Mlčte - mlčte -mlčte - nějak tak pravil i Lenin.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » úte 14 kvě, 2019 9:17 am

Pánové (dámu jsem tu nikde nezahlédnul :-) ) děkuji za podporu, je příjemné vidět že to co děláme má taky nějaký smysl, když už jsem kvůli tomu přestal mít čas na modelařinu :-). Budeme se snažit aby těch problematických zkušeností s námi bylo co nejméně ale 100% se tomu vyhnout nedá, prioritou je rodina a práce která mě živí. Když se něco nezadaří tak je pořád možné rozumně se dohodnout a nebo alespoň vrátit peníze pokud to tak zákazník preferuje protože si chce materiál pořídit jinde.

jěště pár drobných poznámek k některým bodům:
"jedině dobírka" - no proč ne, ovšem narozdíl od toho co píšou čas od času v novinách reálně zákazníka nijak extra nechrání. Když bude někdo chtít podvést takto tak pošle v balíčku cihlu, v sofistikovanějším případě nefunkční zařízení/model a bude se tvářit že přece vše bylo v pořádku. Plus si při ceníku České Pošty zákazník celkem připlatí. Co už není tolik vidět je papírování navíc protože ČP vybrané peníze občas "zapomene" poslat na náš účet a čeká jestli se ozveme.
Taky se čas od času najdou takoví co si něco objednají na dobírku, nevyzvednou a ani jim to nestojí za napsání že se omlouvají ale nákup si rozmysleli. Naštěstí jich zatím je tak do 10 ročně, pokud to stoupne tak bude zřejmě dobírka pouze pro stálé zákazníky :-(, nerad bych aby na to připláceli ti poctiví.

ad sortiment - víceméně vše co nabízím lze koupit i jinde. U některých specifických věcí přímo od výrobce asi i rychleji, nebo o pár korun levněji. A u některých výrobců naopak s podstatně delším čekáním protože mám díky tomu že vím jak "rychle" reagují větší sklad než výrobce sám :D Dohledat si minimálně jednu alternativu není problém, nikdy jsem netajil kdo danou položku vyrábí.
Ovšem pokud člověk potřebuje těch položek víc od různých výrobců, tak se na poštovném celkem prohne protože málokde mají sortiment opravdu komplexní pro stavbu modelu od pojezdu po kastli a ozvučení. Taky získá možnost ověřit si jak který výrobce/dodavatel rychle reaguje.
Dohledatelnosti výrobce/dodavatele občas někteří zákazníci využijí a objednají si u mě i položku kterou nemám v oficiální nabídce ale dodavatel ji nabízí, když si počkají není problém to přihodit k balíku který mi stejně půjde.

ad zálohy - osobně je nemám moc rád, je jednodušší vše vyřídit až je zboží na stole. Čas od času některý dodavatel položku zruší aniž by se namáhal to dát vědět, případně opakovaně odloží termín dodání o pár měsíců nebo sám nemám čas na osazení desek a nerad někomu dlužím. Fungovalo to tak celkem slušně až do letošního ledna, dokud si mezi svátky pár "modelářů" neobjednalo celkem speciální stavebnice v ceně přes 2000 za každou, samozřejmě na dobírku aby je někdo nepodvedl, a zásilku nepřevzali. Stavebnice jsem nechal vyrobit, byly za tři týdny hotové což je celkem expres, "hrdinové" na maily nereagují a telefon odmítají zvednout - přitom stačilo napsat že už nemají zájem a aspoň bych nevyhazoval za DPD. Takže od té doby pro neznámé lidi budou drahé stavebnice které se prodají jednou za deset let jedině po úhradě zálohy. Pro stálé zákazníky samozřejmě i nadále bez záloh, tam nečekám takové chování.
Kdyby někdo z přítomných chtěl třeba KBM stavebnici v TT - Výpravní budova KkStB 18a/H Českomoravské transversální dráhy “Říčany” - dám jí se slevou z 2200,- na 1850,-, platí do vyprodání 1 kusu který mám skladem :-)

ad dodací lhůty - pokud jsou všechny položky skladem, většinou balíčky odchází do týdne. Objednávky připravuji dle časových možností, tak 2 - 3 x do týdne, ale fyzické odesílání je jednou týdně. Každá návštěva je na hodinu, je nutné aby těch zásilek bylo najednou víc. Stejně tak Zásilkovna, když to jde a máme cestu kolem depa tak jdou hromadně jednou týdně rovnou tam, tím se zase ušetří jeden den který potřebujou na to aby balík na pobočce vyzvedli a model si ušetří pár překládek :-)
Pokud položky skladem nejsou tak je to horší a prostě to trvá ...
Zde je dobré poznamenat že stav v eshopu je orientační, při množství položek, přímém prodeji atd. se to nedá 100% udržet v souladu s tím co je ve skříni - tedy s rozumným množstvím času nad tím stráveného. Odchylky mohou být oběma směry, prostě že něco podle webu nemáme neznamená že to ve skříni je a naopak.

... jen tak zcela mimochodem, tento týden mi DHL dovezla od renomovaného dodavatele elektrosoučástek kotouč tranzistorů - náhradní díl na opravu dekodérů - které jsem objednával v březnu. V březnu 2018. Ale pravidelně mě automat jednou za měsíc informoval o posunu dodávky o měsíc ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod workous » úte 14 kvě, 2019 12:09 pm

Zdravím, moje zkušenost je také pozitivní s tímto eshopem a celkovým přístupem prodejce.Bylo by divné, aby vždy na burze byla u stánku spousta lidí pokud by to bylo jak se tu někdo snaží naznačit. Věřím, že jde o nedorozumění ....Mějte se a hlavně klídek :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » úte 14 kvě, 2019 12:36 pm

Jen tak pro zajimavost jsem se jeste podival do historie a pan miro69 si par tabulek objednaval uz loni v zari, mezi objednavkou a dorucenim to zabralo 10 tydnu protoze se trefil do obdobi tesne po objednani predchozi vyroby.
Takze jiste indicie o tom ze objednane zbozi taky realne dodavame a jak dlouho to u tabulek muze trvat uz mel, ale rozumim tomu ze kdyz nedostal odpoved tak ztratil duveru a chtel zpet sve penize.

... a uznavam, ze u tabulek je nase komunikace velmi stroha, duvody jsou popsane v navodu k objednani - kazdou tabulku musi nekdo poskladat, kdyz bych mel jeste ke kazde psat nekolik mailu nebude stat 30,- za sadu na lokomotivu, staci nutnost dotazovat se na chybejici meritko. Obvykle se tak komunikace omezuje na informace o vyrobeni a informaci o moznosti vyzvednuti a zpusobu odeslani.
Naposledy upravil vvitty dne úte 14 kvě, 2019 1:33 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Martin70 » stř 15 kvě, 2019 1:58 pm

vvitty píše:Chyba se bohuzel cas od casu stane, v tomto pripade doslo k pochybení na naší straně a zasilka nebyla odeslána v termínu který jsem slíbil. Cas od casu se to bohuzel stane, duvody mohou byt ruzne a zatim jsme se vzdy v takovem pripade se zakaznikem dohodli na prijatelnem reseni. Vzhledem k tomu ze pan ve svem poslednim mailu rovnou trval na vraceni platby, poukazal jsem mu obratem platbu zpet na ucet ze ktereho prisla.
"Martin70": tabulky jsou stale u me na stole. Na poštu jsem šel v sobotu, ale protože pán v pátek požádal o okamžité vrácení peněz tak tam taky zůstaly. [/b][/i]

Děkuji za vysvětlení a pohled na záležitost z Vaší strany. Jak čtu, jednalo se o ojedinělý případ, stát se to může a vše se pořešilo snad ke spokojenosti zákazníka.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » stř 15 kvě, 2019 3:56 pm

Martin70: zrejme se to ke spokojenosti toho pro koho byly tabulky ve finale urcene opravdu vyresi.
Dnes mi totiz prisla objednavka na vyrobu tabulek od pana z Prahy s identickym textem jako pred casem poslal pan miro69 (vcetne formatovani atd.) a po ujasneni ze jde o ty stejne tabulky nema problem prijit si pro ne na burzu kam stejne chodi.
Vzhledem k tomu ze prevzeti na burze jsem nabizel miro69 uz v prvnim mailu, mohlo se to vyridit uz na dubnove burze bez nejakeho stresovani zucastnenych. To uz zrejme svemu zakaznikovi nenapsal (?), narozdil od upozorneni aby tentokrat pozadoval dobirku zatimco minule to s panem bez problemu slo na ucet.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod A2C » úte 28 kvě, 2019 11:08 am

Musím sa zastať pána Pohořelého.
Obchodujem s ním už pár rokov a vždy dodal všetko, občas ma upozorní že niečo nemá skladom a že to bude prípadne trvať dlhšie.
Obchodoval som s ním aj na burze cez eshop kde trebalo veci posielať či už poštou alebo zásielkovňou.
Vždy perfektný servis aj nad rámec toho čo by nie len musel ale aj mohol.
Vždy mi maximálne vyjde v ústrety, kiež by bolo takých predajcov viac!!!

S pánom Tesařom je to porovnávať ako Rolce Royce a rozpadnutý Trabant.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 31 kvě, 2019 7:40 pm

Obchod Pojezdy.eu patří k těm nejspolehlivějším modelářským e-shopům a to nejen v téhle republice. A srovnávat ho s Tesařem, je fakt už hodně za hranou!!!!! Nakupuji už léta modely různě po Evropě i v zámoří, takže mohou srovnávat. Kéž by se tak jako Víťa Pohořelý chovali i další prodejci. Za mě rozhodně palec nahoru :!:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » pon 17 čer, 2019 3:28 pm

S ohledem na to že se pan miro69 už přes měsíc neozval tipuji že peníze mu přišly :)

Začátkem prázdnin bud zadávat ještě jednu sérii tabulek a pak bude z rodinných důvodů menší pauza... tak na pár měsíců :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků