Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod ttmodelar » ned 12 kvě, 2019 7:47 pm

PepinTt píše:Tady se zřejmě někdo inspiroval tím Sergejem .6300,- za Brejle od Mtb,byť v tomto atraktivním kabátu mi připadá trochu moc.Jsem zvědavý,jestli nějaký nadšenec koupí.
https://aukro.cz/vitrinovy-stav-okuliar ... 6947883193

Nechápu jak může být někdo tak naivní víc než 3500,- za něj nikdo nedá.
Za nějaký čas jej Báňa stejně udělá znovu. (navíc je na výběr spoustu jiných brejlovců a za ty prachy si každý raději koupí 2 nové)
S tím sergejem to bylo o něčem jiném, není jisté jestli vůbec a kdy se někdo do výroby sergeje v TT pustí. Bylo dopředu jasné kam se cena vyšplhá.
ttmodelar
 
Příspěvky: 85
Registrován: pát 07 led, 2011 11:14 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 12 kvě, 2019 8:17 pm

Zalezi, co tam ma za digitalni dekoder. Pokud Zimo, tak je cena plus minus odpovidajici :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » ned 12 kvě, 2019 8:34 pm

No pár takových určitě je ,není to tak dloho,co někdo sháněl na modelbazaru Mtb Barču Ažd a nabízel tuším 5 tis.a to je šance, že by ji mohl Kuehn udělat Já osobně bych nedal za Mtb ani těch 3,5.Na druhou stranu Kuehn údajně prozatím stopl další Brejlovce a obleskované krom Báně nikdo nedělá (Roko s TT skončilo).Navíc to na stránkách MTB vypadá,že nějak stagnují. Čmelaci,úplně zmizely a u většiny TT svítí ukončena výroba .
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » pon 13 kvě, 2019 12:58 pm

Pánové netušíte co je toto za výrobce? Mohl by to být JaTT (Albatros)? Prodejce nic neuvádí a krabičku nemá. Pokud by to byl JaTT,jak na tom je jizdně ?
https://aukro.cz/lokomotiva-csd-377-6947953388
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel 152 » pon 13 kvě, 2019 2:12 pm

Mě na analogu jede perfektně, je těžká(bílý kov), motor maxon. Mám ale BR 38, originál Jatt, taky od Albatrosu.
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod vvitty » pon 13 kvě, 2019 3:37 pm

PepinTt píše:No pár takových určitě je ,není to tak dloho,co někdo sháněl na modelbazaru Mtb Barču Ažd a nabízel tuším 5 tis.a to je šance, že by ji mohl Kuehn udělat Já osobně bych nedal za Mtb ani těch 3,5.Na druhou stranu Kuehn údajně prozatím stopl další Brejlovce a obleskované krom Báně nikdo nedělá (Roko s TT skončilo).Navíc to na stránkách MTB vypadá,že nějak stagnují. Čmelaci,úplně zmizely a u většiny TT svítí ukončena výroba .


Ja vidim stagnaci trosku jinak, holt uz delaji do tri meritek, Cmelaku se vyrabi tolik ze nestihaji a tak neni cas na "miniserie".
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » pon 13 kvě, 2019 4:06 pm

To je divné, když vyrábí tolik Čmelaku ,tak proč jej úplně stáhly ze svých stránek(stejně jako připravovaného Kyklopa v HO)? Zato polských mašin mají na stránkách dost.Mně to připadá trochu zvláštní.Zaplať pánbůh mně ovšem nechává MTB v klidu,dvojí zásadně negativní zkušenost mně stačí a ani Čmelaka kupovat nebudu.,stačí si pročíst vlákno o Čmelacich a přešla mně chuť.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 15 kvě, 2019 4:24 pm

Moc pěkné ceny v Modelbazaru... :lol:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/RA ... vy/904371/

a další od tohoto inzerenta... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod vvitty » stř 15 kvě, 2019 6:01 pm

PepinTt píše:To je divné, když vyrábí tolik Čmelaku ,tak proč jej úplně stáhly ze svých stránek(stejně jako připravovaného Kyklopa v HO)? Zato polských mašin mají na stránkách dost.Mně to připadá trochu zvláštní...


Marketingové rozhodnutí. Někteří výrobci pro změnu nemají problém takhle v květnu uvádět na svém webu termín uvedení na trh Q1/2019, jsme v půlce Q2/2019 a modely ještě neviděli ani obchodníci.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 15 kvě, 2019 6:34 pm

vvitty píše:
PepinTt píše:To je divné, když vyrábí tolik Čmelaku ,tak proč jej úplně stáhly ze svých stránek(stejně jako připravovaného Kyklopa v HO)? Zato polských mašin mají na stránkách dost.Mně to připadá trochu zvláštní...


Marketingové rozhodnutí. Někteří výrobci pro změnu nemají problém takhle v květnu uvádět na svém webu termín uvedení na trh Q1/2019, jsme v půlce Q2/2019 a modely ještě neviděli ani obchodníci.


Jako že jediný kvartál je zpoždění, které by stálo za řeč? Jak dlouho že se to v TT čekalo na 840/841 od Kühna...?

Marketingová zásada číslo 1 zní takto: Slibem nezarmoutíš. :twisted:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod vvitty » stř 15 kvě, 2019 7:02 pm

Hank: zpozdeni problem neni, nakonec to posouvaji uz rok a pul...
Ale tvrdit v kvetnu ze modely dodam v breznu tehoz roku povazuji za nevhodne, to je takovej problem upravit to na svem webu?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » stř 15 kvě, 2019 7:37 pm

Myslím, že se neřeší zpoždění 1Q. Nechápu marketingové rozhodnutí smazat úplně ze svých stranek ( z katalogu) model,který se už nějaký čas prodává a jak tady psal vvitty jeho výroba jede tak na plno,že se nestíhá vyrábět nic jiného!Přitom MTB nikdy nemělo problém mít na svých stránkách připravujeme klidně půl roku,dokonce tam mají bůhví jak dloho ,,modely" označené ukončena výroba. Proto mi připadá divné to smazání z katalogu.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod radula63 » stř 15 kvě, 2019 7:42 pm

Pepin. Chápu rozčarování Vás i jiných. Co vím, tak k tomu došlo při aktualizaci webu a vyřeší se časem. Nejsem správcem výše zmíněného webu. Tak já s tím nic neudělám. Jen vím, že čmeláci budou teď v průběhu letošního jara. Opět celočervená varianta.
Naposledy upravil radula63 dne stř 15 kvě, 2019 7:44 pm, celkově upraveno 1
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jirkan » stř 15 kvě, 2019 7:43 pm

je pravda, že třeba jeden výrobce slibuje čtyřdveřově Baiky už tak dlouho, že první reklama už pomalu spadá do filmů pro pamětníky.......
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Kulsud » pát 17 kvě, 2019 9:35 am

Aktuálně se draží "raritní" Btn od Tillig H0 a částka už překročila 3000 Kč. Někdo to fakt moc chce. Skončil jsem, když to přesáhlo dvojku. https://aukro.cz/h0-vagon-cd-tillig-4547-6947860029
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: KaRei a 8 návštevníků