Přestavovače

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Přestavovače

Příspěvekod zugi » úte 16 říj, 2012 5:24 pm

Snažím se o modely ze stavebnic LPH (Raj, Ra) i pokusy vlastní konstrukce.
Rozmazlen doplňkovými lepty Raj bych rád doplnil detaily i k dalším modelům. Schránky, stupačky, háky, ruční kola, zábradlí.... vše se dá pořídit v e-shopech. Jediné co nemohu nikde najít jsou PŘESTAVOVAČE. Jednotlivě nebo na hrazdě, konvertovat jedno do druhého by nebyl problém, jen to prostě není k dispozici. Nebo jsem nabídku nenašel :(
Jelikož neleptám (ani začít nehodlám), nedokážu si vlastní výrobu představit. Takový titěrný mikro-pidi-nic není z čeho udělat. Jediný nápad: prolakovat čtvereček slaboučkého papíru a vrstvou barvy naznačit rámeček a páčku.
Nevíte někdo o dostupném leptu v TT?

Případně nešlo by nějakou menší sérii vyrobit? Třeba 4 nebo 6 kousků na jednom leptíku s cenou kolem 30 kč by snad uvítali i další "bastlíři" :) Osobně bych alespoň 3 takovéto lepty vzal.
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Re: Přestavovače brzd

Příspěvekod Kajinek11 » sob 27 dub, 2019 8:51 pm

Po sedmi letech od založení tohoto dotazu (není ještě vlákno :-) ) mám stejný problém. Mám hodně vozů, které by potřebovaly brzdové přestavovače. Nevíte jestli se to nedá někde sehnat? Dá se sehnat snad vše, ale toto jsem nikde nenašel.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Přestavovače

Příspěvekod Tempotaxi » ned 28 dub, 2019 12:31 pm

Je vidět, že bez leptů a potřebných dílů, nikdo nic nepostaví.
Přitom je to ta jednoduché.
V grafickém programu namaluji, pak to převedu do potřebného rozměru, vytisknu, na pustím lakem, vyřežu a umístím na vůz.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Přestavovače

Příspěvekod MirekTT » ned 28 dub, 2019 1:09 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Přestavovače

Příspěvekod Kajinek11 » ned 28 dub, 2019 1:15 pm

No dobře, jasně. Spoustu věcí si udělám sám, které se dají koupit. Ale toto je tak titěrné a potřebuji toho velké množství, že bych si rád práci ušetřil leptem. Když nebude, je jasné, že se dá nějak vyrobit.
Pokud neseženu udělám to tak:

Vystřihnu čtverečky z barevného papíru, nalepím na ohnutý drátek, nebo nábojnici do sešívačky a vlastní páčku přestavovače udělám z chlupu od smetáku.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků