Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 28 bře, 2019 2:36 pm

Ve zkratce,klasika dvojkolejná trať se stanici,točna,lokomotivní depo,vedlejší trať.Skryťák jsem doporučil já a to byla chyba :D ,protože jsem netušil jaké překvapení RailSys na mě připraví.Tyto rámy jsou vhodné pro modeláře méně zru-
čné.Sestavíte,slepíte,zešroubujete,nakoupíte potřebné doplňky,postavíte v místnosti.Problém nastává,dokud se nero-
zhodnete využít i spodní část.Začnete dumat jak se na krátké dráze dostat z bodu nula na výškový bod 13,0 cm (celková výška rámu 15,0 cm) a to mám k dispozici nejdelší délku rámu 2,5 m a největší šířku 1,4 m.Postupně získáváte pocit,že zdoláváte mont everest :wink: .Musíte dodržet NEM102 a trefit se do otvorů ve dvou prostředních nosníků a doufat,že nosníky mají sílu jen 2,0 cm.Jde to,pro dvojkolejnou trať jsem musel zvolit ale jinou alternativu.Využit dva rámy a opět doufat,že se výškově trefíte do otvorů mezi dvěma rámy při dodrženém poměru stoupání 1:30 a NEM102.Trolej je zcela vyloučena,
nevejde se.Dvojkolejná trať vede esovitě,abych nasbíral co nejvíce cenných milimetrů pro stoupání.Na využití stoupání máte jen jednu třetinu rámu.Jo,modelová velikost H0.

-pokračování příště-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 30 bře, 2019 1:37 pm

Tak jsem se popral s rámy RailSys (otázka je jak budoucí stavitel kolejiště) a vměstnal co prostor dovolil.Dvě smyčky Plzeň/Cheb.Jednotka RailJet má přidělenou stálou kolej 4,protože se do Chebu nevejde.
Milan
Přílohy
Vochov skrytá DF.jpg
V.filosofie provozu DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 dub, 2019 12:30 pm

My jsme popošli ke studiu stanice.Matematicky usazena.Prostřední nástupiště a dopravní koleje jsou délkově upravené pro vlaky RailJet (sedmivozová souprava + lokomotiva).Vlaky na lokálku budou jezdit přes odbočku (vlevo nahoře).
Milan
Přílohy
Vochov stanice.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 dub, 2019 7:58 pm

A přišla dieta.Ostrovní nástupiště stále pro soupravu RailJet.
Milan
Přílohy
Vochov stanice II..jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 dub, 2019 3:55 pm

Definitivní skice.Více se tam fakt nevejde :wink: .Jsem jen zvědav jakou nosnost mají rámy RailSys :P .
Milan
Přílohy
Vochov celek.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 03 dub, 2019 12:12 pm

Ahoj Milane,
Ty dvě odbočky jsou proto, aby si stavitel vybral? Nebo počítáš s realizaci obou?
Odbočka do Touškova (bacha, místní jsou velmi hrdí na název “Město Touškov”) je přístupná z horní smyčky? Nebo to blbě chápu a celá hlavní trať je dvojitý ovál?
Jo, a když jsme u toho místopisu, stanice D.Vlkýš by se měla správně jmenovat Plzeň Dolní Vlkýš, protože ač to tak nevypadá, jde už pár roků o městskou čtvrť.

MiŠ

PS: texty přišly?
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 dub, 2019 12:29 pm

Michal Šuhajda píše:Ahoj Milane,
Ty dvě odbočky jsou proto, aby si stavitel vybral? Nebo počítáš s realizaci obou?
Odbočka do Touškova (bacha, místní jsou velmi hrdí na název “Město Touškov”) je přístupná z horní smyčky? Nebo to blbě chápu a celá hlavní trať je dvojitý ovál?

Obě odbočky se budou reailzovat.Není problém přepsat na Město Touškov,je přístupná z horní smyčky,vlaky z Touškova končí ve Vochově.Z Dolního Vlkýše buď přímo do Touškova nebo úvratí přes odbočku do Vochova.
Michal Šuhajda píše:Jo, a když jsme u toho místopisu, stanice D.Vlkýš by se měla správně jmenovat Plzeň Dolní Vlkýš, protože ač to tak nevypadá, jde už pár roků o městskou čtvrť.

Žádná Plzeň,pro mne je to samostatné městečko :wink: .
Michal Šuhajda píše:PS: texty přišly?

No došly a kde můj email pro tebe zase zabloudil?Čekám od tebe odpověď. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 04 dub, 2019 8:16 pm

T.K.J.P.P.
"Dnes v noci zveřejnila tisková agentura pro milovníky plzeňského moku,hlavně pro jeho štamgasty smutnou novinu.Občané Dolního Vlkýše se rozhodli v rámci stavby trati do jejich milovaného městečka,též se stavbou pivovaru,které má přebít dlouholetou tradici tohoto známého moku u nás i ve světě.V jejich úsilí a nemalou finanční podporu pro stavbu pivovaru se vyslovil majitel von Blächen vlastník KFNB,železáren a hutí i jako jmenovaný místodržícím v "Království Šlonzském".Má je-
dinou podmínku,aby jeden druh piva,nezáleží jaký,se jmenoval "Pivo metalove" 10°/12°.Plzenšti štamgasti sepisuji petici proti této konkurenci,bo čuju,že pivo "Vlkýšovské" a "Metal" přebije svoji chuti a expanzi v budoucnu svoji věhlasnosti,je-
jich milovaný mok.Pod heslem,"..my ten pivovar nedame,lepšího zbouráme a vypijem.." vyvěsili i na protest černe fangle a od dnešního dne piju jen točené černé.."
Čest moku
J.P.P.
Přílohy
Vochov DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Vladimír_B » pát 05 dub, 2019 8:44 pm

Ahoj, opět budu plevelit, popř. mi to smaž. :wink: Ono je dobré uvádět Město T., protože existuje i Ves T. Ve skutečném Městě Touškově se pivo vařilo a pivovar měl i několik chladících železničních vozů. Jen nechápu, kde to brali, když současné pozůstatky pivovaru jsou snad menší než filmové Postřižiny, tedy Dalešice. Ostatně u nás na západě se pivo vařilo v každém druhém (budoucím) městečku a za první republiky bylo na Plzeňsku 6 pivovarů, které měly vlastní chlaďáky… (Kdo z Vás to má? Ani pražáci ne!? :D :wink: )
Návrh je to zajímavý a neotřelý. :idea:
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 dub, 2019 12:25 pm

Vladimír_B
Není důvod mazat,naopak je to zajímavá informace,že v okolí Plzně byly i jiné pivovary a ty měly své vlastní vozy.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 08 dub, 2019 12:03 pm

Ahoj Milane.
Neustále mne překvapuje jaký ohromný náboj dostává tvůj plán kolejí když ho začneš krajinářsky domalovávat :o
To najednou se tvůj výkres kolejí dostává o nělikok (desítek)levelů výše,kdy to dostává hloubku a charakter...
...prostě MISTR se nezapře :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » úte 09 dub, 2019 10:41 am

Michale díky,ale nepřechval mě.Upřímně se hodně těším až budu moc opět zde prezentovat své malůvky :mrgreen: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Ivan » stř 10 dub, 2019 8:36 am

A hele, Kokořín :wink:
Plánek je moc pěkný, kdybych ho stavěl, asi bych z něj udělal jednokolejka. Velmi se těším na koncovou stanici vpravo, vlečky vypadají zajímavě. Může autor naznačit?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 kvě, 2019 11:08 am

Bann píše:..........

Trochu jsi mě zaskočil s tím RailJetem,protože budeš muset provést zatrolejování.Jestli mohu doporučit,vést mezi dvěma smyčkami jen koridor (falešná dvojkolejka),co nejvíce dráhu rozvinout.Odbočkou z koridoru do mezilehlé/přípojné stanice
,třetí smyčka nebo druhé napojení ve skryťáku na koridor a rozvinout co nejvíce lokálku s koncovou stanici.Použit dlouhé výhybky PECO na modulech a na domácím kolejišti je velký rozdíl :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pát 21 čer, 2019 7:08 am

Prosím vás,já chápu,že máte zájem o návrhy pro svá kolejiště,ale já zákazky dávno nepřijímám.Důvodu je spoustu.Je mi líto. :oops:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků