SNCF

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

SNCF

Příspěvekod Petr S. » ned 17 bře, 2019 11:02 pm

Ahoj vespolek ,
byl jsem s kolegou na důlním setkání v Sársku , podívat se na francouzské doly. Velký komplex je inspirovaný doly v Alsasku http://www.musee-les-mineurs.fr/bienvenue/ , ze kterých je nyní nádherné muzeum . Nemělo to chybu , jen k francouzštině jsem nutně potřeboval slovník .
Bylo to trochu daleko ( 800 km ) , ale stálo to za to .
Protože je nějaká zatím neodstraněná chyba mezi hlavou a počítačem uvádím adresu na rajčeti , kam jsem dal lehký průřez .
https://grafo30.rajce.idnes.cz/Sarsko_2019
Zdraví Petr S.
Naposledy upravil Petr S. dne stř 20 bře, 2019 7:47 pm, celkově upraveno 3
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod rawen » pon 18 bře, 2019 9:19 am

Nevím jak ostatní, ale namísto obrázků mám jen křížky...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: SNCF

Příspěvekod D » pon 18 bře, 2019 10:07 am

rawen:
To je proto, že Petr S. do značky pro obrázek místo adres obrázků vložil adresy webové stránky, ve které je obrázek s jinou adresou.
Webová stránka: https://grafo30.rajce.idnes.cz/Sarsko_2019#Sk190309_108.jpg
Obrázek: https://img37.rajce.idnes.cz/d3703/15/15916/15916473_518189c4ad91d0a447b2898b495a0c89/images/Sk190309_108.jpg?ver=0
Obrázky jsou ale moc velké, kdyby se mu vložit povedly, moc by sis kolem nich nepočetl. Tomu by zase pomohla aktualizace diskuzního fóra na aktuální verzi, která kromě opravy bezpečnostních rizik řeší i omezení šířky obrázků, aby se vlezly do šířky stránky, a čitelnost na úzkém displeji telefonů.

Doporučuji v takovém případě dát odkaz na celé album.
Naposledy upravil D dne úte 26 bře, 2019 11:21 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » pon 18 bře, 2019 11:58 am

Tužka a papír je mi bližší než klávesnice , ale když už to dělám blbě , tak mi prosím poraďte , jak na to .
Díky , Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod sidlo » pon 18 bře, 2019 12:20 pm

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » pon 18 bře, 2019 12:54 pm


Dám jich 6 , ale teď jsem po obědě , tak to raději nebudu zkoušet . :D
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod D » pon 18 bře, 2019 2:15 pm

Petr S.:
Mezi značky [img]http://diskuze.modely.biz/styles/prosilver/imageset/site_logo.gif[/img] můžeš vložit webovou adresu obrázku. Vložení adresy webové stránky způsobí chybu.

  1. Nejdřív si zkopíruj adresu obrázku, záleží na prohlížeči, zkoušeno na počítači:
    Firefox, Chrome: pravý klik na obrázek, Kopírovat adresu obrázku
    Internet Explorer: pravý klik na obrázek, Vlastnosti, trojklik vpravo na pole Adresa (URL), zkratka [Ctrl] + [C]
    Edge: (neumím jednoduše)
  2. Pak do diskuze vložíš značku obrázku [img]|[/img], kurzor bliká mezi značkami.
  3. A na místo kurzoru vložíš zkopírovanou adresu. Stačí stisknout [Ctrl] + [V].
  4. Vyzkoušej si náhled.

Tip: Nevkládej velké obrázky, neaktualizovaná diskuze si s nimi neporadí. Najdi na webu menší obrázek nebo místo vloženého obrázku dej na něj odkaz. Nebo dej odkaz na web s obrázkem.

Do značky [url=http://diskuze.modely.biz]odkaz na diskuzi[/url] můžeš dát adresu webu nebo i obrázku.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » pon 18 bře, 2019 5:29 pm

Díky "D" , zítra se s tím poperu .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod Vladimír_B » úte 19 bře, 2019 11:15 am

Ahoj, to je pěkná exotika.
Petr S. píše:Přechodová stanice Forbach s funkčním svážným pahrbkem.

A můžeš se nám k funkci, resp. k technologii, trochu rozepsat? Jak se třeba řídí rychlost a zastavování odvěsů? Děkuji V.B.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » úte 19 bře, 2019 11:43 am

Čau Vladimíre
Není to obvyklé , ale ve Fremo H0-RE jsou stanice s pahrbkem asi 4 .
V této se vozy brzdí elektromagneticky ovládanou čelisťovou kolejovou brzdou ve třech stupních ( 3. stupeň vozy zcela zastaví ) . Brzdy jsou dvě , v každé směrové skupině jedna .
Ve stanici Walburg se brzdí " kartáčkem " , tj. mezi kolejemi je asi 2 cm řada štětin ze smetáku . Ty jsou až ve směrových kolejích a tuším 3 za sebou v rozestupech . Podle potřeby se vysouvají ( 2 polohy - vysunuto - zasunuto ) .
Funguje to .
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » úte 19 bře, 2019 8:36 pm

Tak ještě jednou SNCF .
Mám mezery ve vkládání obrázků , ale pracuji na tom .
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod Michal Vaniš » úte 19 bře, 2019 10:47 pm

Nic ve zlém, ale ty obrázky výše(předchozí) se načítají přímo z rajčete, děláš přímé propojení.
Je to záhul na připojení-zpomalujeto prohlížeč, nehledě na žrouta dat při načítání stránky, popř. její obnovení!

Nedělej přímé zobrazení rajčete(viz příspěvek "D" body 1 až 4). Vlož zde pouze komprimovaný(datově osekaný) obrázek do 300kb a k němu teprve připiš webový odkaz.Popř. více obrázků s odkazy(max.3 na příspěvek)
Mnoho z nás nechce nebo nemůže nedobrovolně stahovat kvantum dat(např. na mobilu),či čekat na načtení obrázků, či seknutí prohlížeče.
Zájemce si klikne sám na odkaz, pokud bude chtít vidět plnou kvalitu či celé album... :wink:

Jiný návod: do počítače si stáhneš/uložíš obrázek který chceš prezentovat, jeho velikost/objem upravíš komprimací do 300kb a až budeš psát příspěvek v dolní části najdeš Přidání přílohy - /Název souboru - procházet, dále Přiložit soubor, a následně Přílohy - Umístnit do příspěvku
100_atmosfera_na_masters.jpg

Doplníš webový odkaz ....a mnoho z nás Ti bude vděčno 8)
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: SNCF

Příspěvekod Vladimír_B » stř 20 bře, 2019 1:21 pm

P.S.: díky, docela bych se bál, že mi ty vozy vypadnou na brzdě...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: SNCF

Příspěvekod Petr S. » úte 26 bře, 2019 1:08 pm

Vážení kolegové ,
trochu jsem vám točil šrouby do hlavy .
Veškeré fotky jsou z modulu PSam4130 - Doly Hrabová .
Jsou ze setkání Fremo v Sársku , v Hoppstädten-Weiersbach .
Modulovka dává za určitých podmínek velice široké možnosti prezentace . Zvláště industriální moduly k tomu přímo vybízejí .
Mě v tomto případě stačilo postavit jedno francouzské návěstidlo - Carré violet - a upravit druhé od fy. Viessmann , postavit na koleje francouzská vozidla a bylo hotovo .
Ohlas z německé strany byl s uznáním a s velkým smíchem .
Závěr z mé strany je , že modulovka je výborná volba . Rozsah působnosti je mezi již uvedeným Hoppstädten-Weiersbach , na jih uvedu Oberwart , na východ Budapešť a na sever Wolow a Krakow .
Tomu s kolejištěm v obýváku nemohu konkurovat .
Je pravda , že jsem důchodce a nemám až tak velký problém s časem . Když vezmu do ruky tužku a papír a budu počítat veškeré náklady , tak to vyjde plus - minus nastejno .
Modulovka mi dává navíc možnost setkávat se OSOBNÉ s jinými modeláři a mluvit s nimi . A to považuji v dnešní době mailů a SMS za nevyčíslitelné PLUS .
Viz články o mrtvém měřítku .
Se smíchem ze Smíchova Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: SNCF

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 bře, 2019 2:27 pm

Hezké čtení a kde jsou ty slíbené fotky pane uhlobarone pro kluky :?: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků