Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Trixt » stř 20 úno, 2019 9:54 pm

radeksindy: Čelo je výhodnější, neb po spojení modulů nebude otvor vidět, ale máš pravdu, určitě se to dá zvládnout i bez otvorů, jen tím potlačíš výhodu možností doseřízení MP5, které tento přestavník nabízí. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 21 úno, 2019 9:06 pm

Případným otvorem by šlo opravdu jen uvolnit či přitáhnout přestavovací "jehla" nic víc a pokud je upevněna dobře, tak to není potřeba.
Tak jsem si sestavil z dílů, která mám doma již více jak 15 let jeden malý Spitzner a připravil jeho umístění u popelové jámy na koleji č. 1 (jeden jsem už dával do Javorníka, kde mu při některém provozním setkání již někdo upravil fazonu). Zatím je tam jen zkušebně vložen, bude otočen o 180 stupňů tak, jak skutečně byl a bude k němu doplněn kanál pro odtok vody. Je to jediný vodní jeřáb ve stanici, u výtopny nebyl. Betonový základ jeřábu, popelová jáma i samotný jeřáb bude ještě patinován.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 24 úno, 2019 10:39 pm

Tak jsem Milane taky trochu pokročil na své Velké Kraši v druhém rozumném měřítku :-D
Sice jsem oproti reálu udělal vlečku do Sila, ale mám tam i přejezd :-)
IMG_0688upr.jpg

IMG_0687upr.jpg

IMG_0690upr.jpg
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 úno, 2019 6:57 am

Václave,ve Velké Kraši bylo silo :o :wink: :?: To ani nevím a to jsem se myslel,že mam celou trať podkladově zmáknutou.

A propó,velice tvoje správná poznámka o rozumném měřítku :lol: :lol: :lol: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod MiG » pon 25 úno, 2019 9:02 am

Silo tam je, jen je "otočené" k silnici a je tříokenní.

Třeba šlo dřív "za roh"
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 25 úno, 2019 11:14 am

Jak píše MiG. Silo tam je, ale menší a nevede k němu kolej. Nicméně je hned u nádraží. No a protože já mám Velkou Kraš jako námět a nikoliv jako 100% předlohu, tak jsem si mohl dovolit udělat tam vlečku... A mimochodem taky použít i další budovy, které se v Kraši nacházejí, ale neodpovídají na 100% předloze. Třeba výpravní budovu, remízu a některé další...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 12 bře, 2019 3:32 pm

V neděli skončil ve vesničce Kočí u Chrudimi 2. ročník provozního setkání V. epochy, které pořádali chrudimští modeláři. Vzhledem k velikosti sálu, mimo vlastních členů, pouze pro pozvané hosty. Setkání pěkné, bohatě zásobené vozidly členů místního klubu. Mimo provozu se probraly další modelářské otázky. Velký dík pořadatelům za skvělé setkání.

Rychlík vyjel ze skryté Mikulovice a míří přes Medlešice do Lokte, kde je jeho první zastávka na cestě do druhé skryté - Hrochova Týnce.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 12 bře, 2019 6:19 pm

V klubovně Ubahn bylo rozebráno "zimní moduliště", protože Mikulovice a Kadaň již byly v Kočí na setkání 5. epochy a jsou zpátky doma. Dnes jsem dovezl část Moravy domů a hned ze zvědavosti postavil modul na nohy a spojil s Hukovicemi. No trochu jsem se kdysi utnul na ručně řezaných čelech 2B00 na Moravě, takže bude muset proběhnout někdy drobná oprava, přece všechno nemůže být jednoduché :wink:
Na rozhraní 2B00 se koleje musí dostat na osovou vzdálenost 46 mm, takže ze staničních 52 mm dva malé protisměrné oblouky upravují osovou vzdálenost na 46 mm a na Moravě, jsou výhybky taky položeny tak, že je nutné opět "sjetí" na vzdálenost 46 mm. Takže z obou stran malé vyhnutí osy koleje. Je to daň univerzálnosti.

Osobní vlak přijíždí do Hukovic na kolej č. 2 od "Javorníka". Ještě je poznat barevný rozdíl flokování, bude ještě upravováno.
Obrázek

Nákladní vlak směr "Vidnava" odjíždí z Hukovic. Za nákladními vozy je vidět drobný nesoulad na svahu v rozhraní 2B00, nedržel jsem se zásady 2x měř, 1x řež :D
Obrázek

A ještě jak to může vypadat, když se vlaky potkají na zhlaví.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 14 bře, 2019 5:25 pm

Na webu OstraMo je přidána reportáž z 2. ročníků provozního modulového setkání - Kočí 2019.
http://ostramo.parostroj.net/oa/2019_Koci/Koci_2019.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod milan ferdián » čtv 14 bře, 2019 7:42 pm

Co dodat,co říct.Parádní fotky,skvělý slovní doprovod.Nejvíce mě zaujali moduly s říčkou Kamenice.Zde jde krásně vidět,jak moduly jde vytáhnout i do výšky.Vypadá to,že Kočí se stává pomalu a jistě tradičním setkání v březnu.Kluci,u mně dobrý,co dobrý,super. :wink:
Milan

P.S.
Milane,dovolil jsem si vypůjčit jedno foto :wink: .M
Přílohy
44.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod greenery » pát 15 bře, 2019 8:47 am

Komplet modulů "řeka" je opravdu úchvatný. Tedy kloubouček dolů. Nádherná práce.

A nejde jen o tuto sestavu modulů, která mě přiměla reagovat.
Vlákno sleduju pravidelně, nijak se nevyjadřuju, což neznamená, že neobdivuju :o .
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 15 bře, 2019 12:18 pm

greenery píše:Komplet modulů "řeka" je opravdu úchvatný. Tedy kloubouček dolů. Nádherná práce.

Jen aby nedošlo k mýlce - je to pěkná chrudimská práce - chlapci jsou moc šikovní.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 17 bře, 2019 8:15 am

Ještě doplnění k chrudimskému modulu říčky Kamenice (nyní ma modul tři díly, dvou autorů, dle informací by měl být doplněn ještě díl čtvrtý). U tohoto modulu je nejen pěkný motiv, ale i zpracování detailů.
Ovšem jako každý dlouhý modul přináší problémy stavitelům moduliště v menších prostorách, musí být otočen správnou stranou k strojvedoucímu (to je daň vyššímu motivu skal + stromy) a i svou celkovou délkou není jednoduché ho do menších prostor umístit.

Původně byl modul ještě s vyšším svahem nad řekou (v roce 2017 v Kočí - pouze dva díly)
Obrázek

Prostřední díl s budkou vodočtu, je postaven dle skutečné stavby
Obrázek

Za prohlédnutí stojí i most
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod brudr » ned 17 bře, 2019 8:36 am

Velcí šikulove, ťi kluci Chrudimští! :shock: :wink:
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod TomBart » ned 17 bře, 2019 8:10 pm

Mcx píše:Ještě doplnění k chrudimskému modulu říčky Kamenice (nyní ma modul tři díly, dvou autorů, dle informací by měl být doplněn ještě díl čtvrtý). U tohoto modulu je nejen pěkný motiv, ale i zpracování detailů.


ten čtvrtej bude hlavně proto, aby ten prostřední, lichej, šel nějak kulturně skladovat. takže to bude zrcadlový protikus, aby to šlo zaklopit a zabalit celé do folie. Navíc ty krajní proti sobě nejdou a tak je není kam dát :(

A to mám v hlavě stále motiv té odbočky. S mechanickejma návěstidlama, mostem, tunelem, no byla by to paráda .....


Mcx píše:Ovšem jako každý dlouhý modul přináší problémy stavitelům moduliště v menších prostorách, musí být otočen správnou stranou k strojvedoucímu (to je daň vyššímu motivu skal + stromy) a i svou celkovou délkou není jednoduché ho do menších prostor umístit.

Ale zase to beru tak, že je plno "základních" modulů, které nejsou dlouhé a mají rozhraní F96. Takže toto je potom vlastně jako stanice, navíc to má vlastní rozhraní a trochu se s tím pak dá pracovat až těch modulů bude víc. Stále mi to přijde jako rozumné řešení ztvárnění modulu s troškou přírody a ne jako placky bez vrstevnic.

Však vy máte v Ostramu taky pár takových kousků, které stojí za to a dokládají, že na modulech se dá udělat pěkný kus krajinky.

Mimochodem, zrovna dneska jsem byl s Adamem fotit a jeli jsme přes odbočku Morava. Jak tam nejsou stromy, tak toho ze silnice bylo vidět víc než obvykle a ta by na to naše rozhraní řeky taky suprově seděla :) :)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků