Osobní vozy II.epocha

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Colonel32 » pát 02 úno, 2018 2:12 pm

podklady pro původní provedení Fačka se světlíkem se dají nějaké najít v časopise Vlaková Pošta 1/2015, pokud by byl vyprodaný v obchodech, dá se u vydavatele koupit i v elektronické verzi.

https://www.muzeumvlakoveposty.cz/casop ... ky-servis/

Skutečné vozy jsou známé dochované dva (se světlíkem), jeden v Jaroměři (který je podle všeho na odpis) a jeden v Polsku v Javořině.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Polabský » pát 02 úno, 2018 3:43 pm

Vážení,
snažím se dopátrat, kde byl v období druhé sv. války nasazen a užíván "Pancéřák" Ca 4-5086.
Pokud by mi mohl někdo poradit, budu vděčný !!
Děkuji mnohokrát, Polabský

P.S. Jakékoliv informace i z jiného časového období nebudou ke škodě.
Naposledy upravil Polabský dne sob 03 úno, 2018 12:59 pm, celkově upraveno 1
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Colonel32 » pát 02 úno, 2018 3:55 pm

zkusil bych spíš diskusi na K-reportu (zde na fóru jsem výskyt p. Mahela nezaznamenal), dále mne napadají p. Maruna (šel by sehnat mailem přes syna) nebo archivní virtuos Zdepa.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Polabský » pát 02 úno, 2018 4:56 pm

Colonel32 píše:zkusil bych spíš diskusi na K-reportu (zde na fóru jsem výskyt p. Mahela nezaznamenal), dále mne napadají p. Maruna (šel by sehnat mailem přes syna) nebo archivní virtuos Zdepa.


Hezký den,
děkuji Vám vážený kolego. Zkouším to všude, poptávku jsem vyvěsil i na "K -áčku" .
Snažím se dohledat příběh tohoto stále existujícího vozu.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Tax » sob 03 úno, 2018 2:28 am

Colonel32 píše:podklady pro původní provedení Fačka se světlíkem se dají nějaké najít v časopise Vlaková Pošta 1/2015, pokud by byl vyprodaný v obchodech...
Na tému Fa so svetlíkom mám slušný výkres publikovaný kedysi dávno v časopise Železničář. Keď dokončím sadu Ca ... tak sa budem venovať aj tejto verzii. Mňa skôr zaujímali tie krátke Ca-čka a služobné Da-čka.
Knižku Osobní vozy Buštěhradskej dráhy som na burze vždy zoširoka obišiel, ale teraz vidím že si ju prinajmenšom pozriem. Kúpim ju až potom keď uvidím či tam niečo použiteľné čo stojí za námahu.
Na "dlhé" ABa, ABCa, BCa a Ca som zozbieral dostatok materiálu, ale aj tam platí že čím menší výkres, čím hrubšie pero tým väčšia nepresnosť ;) Ale v 3D nie je veľký problém opraviť chybu keď sa mistr tesař utne ;)
Včil som ďaleko preč na divokom východe ale keď sa vrátim domov budem pokračovať. Páni, pozdravujem Vás zo slnečnej Odessy ( teda práve teraz je tu hlboká noc či skoré ráno )

Obrázek
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Tax » sob 10 úno, 2018 10:13 pm

@radeksindy: Môže byť tak? Už som doma z neďalekého divokého východu, tak môžem pokračovať v práci

Z programu Sviewer:

Obrázek

Z 3ds max:

Obrázek
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod radeksindy » pát 25 kvě, 2018 11:34 am

Jedno dílko se blíží konci, trošku jsem ho minulý víkend vyzkoušel. Lept V.Lepieš, na rozdíl od jeho původní verze nemá sací, ale už tlakovou brzdu Westinghouse, dostane navíc další dvě lampy, které ČSD na vozy dosazovaly v průběhu 20. let. Použity jsou odlitky správných ložisek od Petra Berky. Některé detaily jsou odebrány a vrátí se na vůz po nástřiku, stejně jako okna.

_IMG_0360.jpg
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod milan ferdián » čtv 28 úno, 2019 6:10 pm

Pokračování.Taková všehochuť.Německé vozy,jídelní vůz upravený z kterého :?:
Zdroj Ivan Kamensky/História dopravy.Milan
Přílohy
služební vůz.jpg
německývůz.jpg
jedáleň.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Střelec » ned 10 bře, 2019 6:07 pm

Podařilo se mi sehnat "na placato" krátké DF a malé BCi v H0 od Kubera. Kvalita vypadá postačující pro provoz, sběratelské kousky to asi nikdy nebudou (což mi nevadí). BCi rozměrově zhruba odpovídá vozům ADA, má dvě dvojitá a tři jednoduchá okna. Kdysi jsem ho zahlédl na nějaké fotce, takže vycucané z palce to není. Budu ale časem muset řešit obtisky.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod radeksindy » sob 23 lis, 2019 3:16 pm

Dokončený Dd

_IMG_9690.jpg


a z druhé strany

_IMG_9686.jpg
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod Střelec » ned 24 lis, 2019 4:26 pm

Na akci v Plzni jsem sehnal dvě Ci od Kleinu. Šestiokna s představkama, vzpínadlama pod vozem a hajzlíkem na konci, 3 třída v provedení BBÖ. Mám v úmyslu je přeznačit na ČSD, možná i přebarvit naší vagónovou zelení. Rozhodně ale dobarvím lávky na střeše na ošlapané mořené dřevo.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod ladiznet » ned 24 lis, 2019 6:49 pm

je parádní!
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod OndraFíra » čtv 28 lis, 2019 12:21 am

radeksindy píše:Dokončený Dd...


Radost pohledět, super!
Taky ho mám v šuplíku, zatím je placatej :D
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod juroH0 » čtv 13 úno, 2020 1:28 pm

Čaute, pred časom som si na burze v Prahe u pána Molatu kúpil pár odkiatkov. Chcel by som sa opýtať na presnejšiu identifikáciu vozňov ,,Ce'' a ,,Be 1919''. Vedeli by ste mi niekto poradiť interval čísel, ako by mali byť správne ozačené? Prípadne nemáte nejakú fotku? Zaujímalo by ma staré 5-miestne číslo vhodné do 2.epochy. Ďakujem.

Foto:
https://juroh0.rajce.idnes.cz/vsehochut ... 232431.jpg
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Osobní vozy II.epocha

Příspěvekod hank » čtv 13 úno, 2020 4:40 pm

juroH0 píše:Čaute, pred časom som si na burze v Prahe u pána Molatu kúpil pár odkiatkov. Chcel by som sa opýtať na presnejšiu identifikáciu vozňov ,,Ce'' a ,,Be 1919''. Vedeli by ste mi niekto poradiť interval čísel, ako by mali byť správne ozačené? Prípadne nemáte nejakú fotku? Zaujímalo by ma staré 5-miestne číslo vhodné do 2.epochy. Ďakujem.

Foto:
https://juroh0.rajce.idnes.cz/vsehochut ... 232431.jpg


Především je prohozené označení odlitků. Kromě toho ten s dvojitými okny měl ve II. epoše řadu ABe, Be až po r. 1956. Dále: Odlitek vozu Ce s jednoduchými okny má větrače LP, ale pak to nemůže být vůz z r. 1919. Nicméně větrače LP se postupně dosazovaly i na většinu starších vozů, takže nejlepší je vyjít z fotky nebo modelovat vůz z výroby po r. 1931.

K odlitku s jednoduchýmni okny a větrači LP máš dostatečný výběr čísel tady:
http://www.parostroj.net/katalog/ov/for ... 0&obdobi=2
Ještě dávej pozor na rámy oken, od r. 1931 byly kovové.

Vůz ABe z odlitku s dvojitými okny je tady:
http://www.parostroj.net/katalog/ov/for ... 0&obdobi=2
Odkazovaná info v Parostroji se týká pouze konce výroby - 10 vozů vyrobených ve Studénce až po r. 1918. Stejné vozy vyrobené ještě za monarchie dostaly u ČSD čísla 1-3390 až 1-3426.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků