Předlohy obtisků

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » úte 19 úno, 2019 7:17 pm

Zdravím kolegové, chtěl bych poprosit o řadu s předlohami vozů. Před časem jsem zakoupil obtisky od Detail č.3066 Čsd raj Cementárny a vápenky Čižkovice
84 54 932 1623-6 .Měl by to být obtisk přímo pro stavebnici Lph a ta měla podle krabičky šedou rakev a žluté cibule.Můj názor je ,že byla rakev spíše červená a viděl jsem na internetu několik modelů s tímto číslem ve zbarvení červená rakev,žluté cibule. Dál potřebuji vědět jaké bylo značení cibulí ( čísla nebo pismena )- obtisky obsahují oboje. Na netu jsem k tomuto vozu a provozovately nic nenasel a výrobce obtisku mi napsal: bylo vyrobeno podle reálné předlohy ale foto nemám a zbarvení si nepamatuju.
Druhý dotaz se týká obtisků od Leptane modely Lm 038 pro vozi Ra BTTB .Jedná se mi o zbarvení čísla Ra 8-68002 P-P Lovosice.Na netu opět nic a výrobce opět jen že je to podle reálné předlohy ,ale foto nemá ani si nepamatuje zbarvení.
Pokud by někdo měl foto nebo podklady pro tyto vozy bydu velmi vděčen. Děkuji.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » stř 06 bře, 2019 5:55 pm

Zdravím, opravdu nikdo tyto vozy nezná ani neřešil zbarvení ? Obtisky jsou na trhu poměrně dlouho a jsou skoro na každém e-shopu.Jinak na k-reportu byl odkaz na historii vozů Raj.Podle odkazu byli rajky dodávané Čsd ve zbarvení žluté cibule a červená rakev,pro soukromé provozovatele žluté cibule a zelená rakev,po opravách už barvy měnili dle potřeb. Tak babo raď.
K Ra P-P Lovosice se mi podařilo najít jedinou fotku. Vrch kotle je rezavý nebo vyšisovaný na červenou zakladovku ale podle spodní části vypadá,že byl kotel černý nebo tmavošedý .Je možné, že ve třetí nebo čtvrté epoše měly P-P Lovosice takové zbarvení? Děkuji za jakékoliv info.
Přílohy
2019-03-06 18.54.04.jpg
2019-03-06 18.54.04.jpg (90.67 KiB) Zobrazeno 4013 krát
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 07 bře, 2019 6:16 am

Ahoj, fotku nemám, ale mám radu. Když nemáš dostatek podkladů, tak můžeš buď postavit vůz ve stavu po vyrobení ve výrobním laku a obtisky s tím by měly souhlasit, nebo si postav nějakou jinou "pravděpodobnou" variantu. Když ti tvoji kombinaci nemůže nikdo potvrdit, tak ti ji nemůže ani vyvrátit, nemaje důkazů. :D Tohle je schůdnější než zkoušet sehnat fotku a navíc barevnou onoho provedení. Musel by si zkusit hledat na starých barevných fotkách jestli není někde v soupravě, ale nemáš záruku, že je z Čížkovic a nemáš záruku přesného odstínu. Jinak tady někde na fóru je šuplík k Rajkám, taxi ho když tak zkoukni...
A aby toho nebylo málo, tak tady je varianta tm. červená a bílá. https://aukro.cz/rajka-csd-tt-cementarn ... 6936208613
A tady je šedá rakev http://www.lokomodel.cz/cz-detail-75194 ... -uacs.html
K té cisterně: platila zásada ohledně barvy kotle a přepravovaného substrátu: bílá potraviny, zelená phm, černá? mazut (TTO), asfalt, oleje, šedá kyseliny, louhy, chemikálie... Takže mohla být černá i šedá. Neví někdo co znamená to p. p.? Provozní pracoviště? Tedy nějaká depácká uloženka?
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » čtv 07 bře, 2019 11:50 am

Zdravím, děkuji za reakci.Předlohu se snažím dohledat protože, ač nejsem detailista ,tak pokud bych časem zjistil , že mám barvy v úplně jiných odstínech, tak by mně to nevyslovně štvalo.
Téma o rajkach už jsem celé prošel ale k tomuto provozovateli jsou zbarvení až ,,moderní "pod Lafarge.Výrobce Loko model si pravděpodobně s předlohou nedělal starosti,protože na tyto obtisky s tímto číslem dělal minimálně čtyři barevné mutace (dohledal jsem žluté cibule a zelená ,šedá a hnědá rakev+bílé cibule a hnědá rakev,což je víc jak nepravděpodobné, že by jeden vůz u jedné společnosti takto měnil barvy.Tak pokud se ještě neukáže něco nového, budu se držet továrního -tmavozelená rakev žluté cibule (i když i to není na 100%-některé společnosti měly v užívání vozy Čsd v nátěru červená rakev,žluté cibule).
U té Ra se zatím klonim k černé (možná použiji hodně tmavou šedou,dá se považovat za vybledlou černou ).Škoda, že nad tím nepřemýšlel výrobce obtisků,u plastik .modelů letadel už by ho modeláři kamenovaly,železniční modeláři jsou v tomto ohledu víc než schovívaví .
Jinak to značení P-P měly i zelené Lužice (Bttb) a taky by mně zajímalo co to znamená .Každopádně ještě chvíli počkám jestli se tady něco neobjeví. Ještě jednou dík za jakýkoliv podnět.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod vmucha » čtv 07 bře, 2019 11:53 am

Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » čtv 07 bře, 2019 12:09 pm

vmucha píše:Pro Rajky je tu celé obsáhlé vlákno http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=4&t=9228&p=242827&hilit=Raj#p242827

Ano ,toto jsem prošel, ale jak jsem psal výše,jsou tam doloženy novodobé Lafarge Čižkovice .Prošel jsem i K-report,ale ani tam jsem k Čižkovicim před revolucí nic nenašel.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » sob 23 bře, 2019 8:32 am

Tak se mi podařilo dohledat značení P-P. Znamená to podílová přeprava,tzn.vozy v majetku Čsd vyčleněné ( ne pronajaté )jednomu podniku s vlečkou patřící k domovské stanici.Jinak ohledně zbarvení se mi nedaří nic dohledat.U P-P Lužice je označení pohonné hmoty což značí zelenou barvu kotle,u Lovosic jsem žádné značení nenašel tak může být barva jakákoliv, tak snad tmavošedou asi nic nezkazím.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod hank » sob 23 bře, 2019 9:38 am

PepinTt: To, žes na K-reportu nic nenašel, ještě neznamená, že tam nenajdeš někoho, kdo o tom něco ví... Někteří tam diskutující - např. nick statistik - se na nákladní vozy specializují a myslím, že když se jich zeptáš, ať už na fóru nebo soukromě, tak ti k tomu budou schopni něco napsat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » sob 23 bře, 2019 11:03 am

Dík, sice jsem na K-reportu nepřispíval(jsem pouze čtenář) ale zkusím se tam poptat.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Předlohy obtisků

Příspěvekod PepinTt » stř 27 bře, 2019 5:47 pm

Mám nějaké nové poznatky,tak se podělím.Na K reportu mi Statistik více méně potvrdil zbarvení Rajek Čížkovic zelená rakev,žluté cibule(nevyloučil ani to,že některé Čížkovické mohly být červené rakve)-ke konkrétnímu číslu zatím není nic známo.
Ten Ra 8-68002 byl určen pro přepravu jedlých tuků, později melasy. Tyto vozy bývaly bílé (někdy a černým pruhem na střední části )nebo továrně zelené(info Statistik).
Pak se mi náhodně podařilo najít fotky odstaveného 68002.Fotky jsou tady
https://commons.m.wikimedia.org/w/index ... Plze%C5%88
Vůz,vybavený budkou je notně zchátralý,ale dá se usuzovat,že byl původně zelený (zbytky vybledlé barvy jsou vidět na čele a místy na budce) a poté přetřen světle šedou (dveře budky a trochu barvy na čele ), podle boku a tmavé spodní části bych usuzovat,že mohl mít střední část natrenou černě. Takto zbarvené kotlové vozy (ale jiný tip)pro přepravu melasy jsem na netu také našel .Tak podstatě už se jen rozhodnout pro zelenou nebo šedou. Toť zatím vše.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků