Všeobecná chyba

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Všeobecná chyba

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 01 úno, 2019 11:57 am

Zdravím všechny, chtěl jsem zveřejnit svůj příspěvek a při odeslání se mi objevila tato hláška.

Všeobecná chyba
SQL ERROR [ mysqli ]
Incorrect string value: '\xF0\x9F\x99\x82 )...' for column 'post_text' at row 1 [1366]
Objevila se SQL chyba při generování této stránky. Pokud problém přetrvá, kontaktujte administrátora fóra.

Neví někdo, čím by to mohlo být? Díky za rady.
Naposledy upravil Gene_Simmons dne pát 01 úno, 2019 2:31 pm, celkově upraveno 1
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Trixt » pát 01 úno, 2019 1:22 pm

Zřejmě se ti do textu zprávy podařilo dostat znaky nebo kombinaci znaků, se kterými si zápis do MySQL neporadil. Chyba je dle mě i to, že se ti vypsal takto konkrétní text chyby.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 01 úno, 2019 1:41 pm

Díky za radu, už jsem to vyřešil.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod MkTT » pát 08 úno, 2019 6:43 pm

Přeposílám vzkaz od Milana Ferdiána, který se nemůže přihlásit pod svým účtem a požádal mně o vložení tohoto příspěvku.

"Potřebuji poradit, při vložení příspěvku na DF jsem automaticky odhlášen. Poradíte? Předem děkuji. Milan"
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Jarda H. » pát 08 úno, 2019 6:59 pm

Zkusil jsem FAQ a našel jsem tam tohle :
(vím, že se Milan nepřihlašoval teď - viz první otázka - nevím kde je chyba, ale třeba to pomůže, tedy ta druhá otázka :wink: ), navíc já jsem prostý uživatel PC, nikoliv znalec či IT technik

Proč jsem automaticky odhlášen?
Pokud nezaškrtnete tlačítko Přihlásit automaticky při příští návštěvě, budete přihlášeni jen po dobu práce na fóru. Toto má zabránit zneužití vašeho účtu někým jiným. Abyste zůstali přihlášeni, zaškrtněte toto políčko, když se přihlašujete. Toto ovšem nedoporučujeme, když se přihlašujete z veřejného počítače, např. v knihovně, internetové kavárně, univerzitě atd.

Jak změním svoje nastavení?
Všechna vaše nastavení (pokud jste registrováni) jsou uložena v databázi. Ke změně stačí kliknout na odkaz Uživatelský panel (obvykle se nachází v horní části stránky). V následném rozhraní je možné si změnit veškerá svá nastavení.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Trixt » pát 08 úno, 2019 11:03 pm

Pro Milana: Nemáš ve svém prohlížeči zakázána cookies? Také bych otestoval, zda není v prohlížeči nějaká chyba. Pokud máš jen jeden, např. Chrome, zkus FireFox.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2019 9:23 am

Kluci děkuji,snad to už bude opět běhat ke spokojenosti.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 úno, 2019 8:21 pm

Tak bohužel,chyba se vrátila a ikdyž udělám vše co jste mi poradili,tak chvíli mi to chodí a pak už nemám šanci vložit další příspěvek,přečíst další nepřečtené příspěvky.A to mě skutečně začíná dost štvát.Pokusím se nějakou dobu vydržet a jestli se stav nezlepší,tak já se na to,víte co :evil: :evil: :evil: :evil: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Ivan » čtv 21 úno, 2019 9:16 pm

Milane, napadlo mne zkusit založit nový profil, třeba je chyba v profilu (nejsem IT, třeba je to nesmysl, ale za zkoušku to podle mne stojí).

Mne se chyba občas při odeslání příspěvku také objeví, po obnovení se mi však odešle (stalo se mi to tak 5x).
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Trixt » pát 22 úno, 2019 8:19 am

Ahoj Milane, chyba může být daná:

1. prohlížečem, zařízením
2. tvým poskytovatelem připojení, případně tvým počítačem
3. Daty uloženými na webu

Jednotlivé body otestuješ následovně:

1. Zkusíš různé prohlížeče (Firefox, Chrome, Opera ....). Je také dobré smazat historii (stisk kláves CTRL+SHIFT+DELETE). Pozor, když si smažeš cookies, smažeš si i informace o trvalém přihlášení.
2. Zkusíš se připojit přes jiného poskytovatele na jiném zařízení, například přes mobil.
3. Jak zde již bylo zapsáno, založíš nový profil a vyzkoušíš, zda na něm přispívání funguje.

A hlavně, pokud nic nepomůže a budeš to chtít zkoušet dál, musíš přesně popsat, jaké kroky jsi již podnikl. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod milan ferdián » sob 23 úno, 2019 8:39 am

Kluci,děkuji,ale všechny ty rady už jsme vyzkoušeli.Jenže mě unavuje na PC mazat stále něco v historii,projíždět pro jistotu avastem a resetovat.Cookies,o té tvé poznámce,že smažeš i informace o trvalém přihlášení ???To mu moc nerozumím,protože mi dalo řečeno smaž je,když zlobí právě přihlášení.Založit nový profil ?
Mám pocit,že po přihlášení na DFmodelybiz je zde schovaný zlomyslný skřítek.Jednou je klid,podruhé problémy.Díky kluci za rady.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod gearus » sob 23 úno, 2019 6:42 pm

Nevyznám se v tom, ale...
Nemůže za to počet příspěvků blížící se u Milana k 9999?
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod Trixt » sob 23 úno, 2019 10:23 pm

Ahoj Milane. Cookies (a nejen ta) slouží webové stránce k ukládání informací na tvém počítači. Díky nim může fungovat například trvalé přihlášení. Zde na fóru je to volba "Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě". Máš tuto volbu zatrženu? Z toho co píšeš mi není jasné, jaké dílčí kroky jsi podnikl a s jakým výsledkem. Pokud jsem ale správně pochopil, řešíš tento problém s někým mimo fórum.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 6:17 am

Ano,řeším mimo fórum,ale dost informací jsem mimo tebe dostal i od dalších kolegů i admina z tohoto DF.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všeobecná chyba

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 6:20 am

gearus píše:Nevyznám se v tom, ale...
Nemůže za to počet příspěvků blížící se u Milana k 9999?

To se mi nechce věřit,že by magické čtyři devítky :mrgreen: :wink: :?: Otázkou je,překročil někdo jinde na phpBB tuto hranici a co se dělo potom :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků