Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Trixt » čtv 21 úno, 2019 11:19 am

Brejla: Já myslím, že není fér hodit všechny výrobky MTB do jednoho pytle. Něco se povede lépe, něco hůře, ale to stejné platí o firmě Kuehn, Roco, Tillig .... Já myslím, že přirovnání k panu Tesařovi trochu pokulhává. Zde můžeš výrobek vrátit, či reklamovat.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » čtv 21 úno, 2019 11:38 am

Brejla: A kupovali by i víc, kdyby nebylo skoro všechno vyprodáno ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod petrha » čtv 21 úno, 2019 12:30 pm

Brejla píše:
JandaCZ píše:A to jsem si chtěl MTB Bardotku taky koupit... no jak to tak vidím, tak asi radši ne, už ta komunikace s nimi je na pendrek....napíšete dotaz a ani neodpoví...


To je podobný případ jako Tesař a jeho Železniční modelářství. Je tu plno odkazů na jejich neserioznost a prodávané zmetky a přesto to lidé pořád kupují...

Prosím tě, co kdyby si vyrobil 400ks těch zamračených, které budou jedna jako druhá, v ceně 4000 Kč s marží pro prodejce, a ukaž jim že to jde, že nejsi jen obyčejný štoura, urážeč a kritik.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » čtv 21 úno, 2019 12:48 pm

Já mám i přes to MTB modely rád. Jen zde asi nefunguje výstupní kontrola. Takovej model zachytit a dát jeho kastli odmočit do nějakýho ředidla znovu zalakovat nebo prodat jako albína.
Nic víc. Když se to nepovede, nemá to jít vůbec opustit bránu podniku!Je to i špatná reklama. Já bych přece nezamontoval zákazníkovi zásuvku natočenou do kosočtverce, hanba by mě fackovala :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Brejla » čtv 21 úno, 2019 12:57 pm

petrha píše:
Brejla píše:
JandaCZ píše:A to jsem si chtěl MTB Bardotku taky koupit... no jak to tak vidím, tak asi radši ne, už ta komunikace s nimi je na pendrek....napíšete dotaz a ani neodpoví...


To je podobný případ jako Tesař a jeho Železniční modelářství. Je tu plno odkazů na jejich neserioznost a prodávané zmetky a přesto to lidé pořád kupují...

Prosím tě, co kdyby si vyrobil 400ks těch zamračených, které budou jedna jako druhá, v ceně 4000 Kč s marží pro prodejce, a ukaž jim že to jde, že nejsi jen obyčejný štoura, urážeč a kritik.


Názor typického laika. Obdobně bych tě mohl vyzvat ať vyrobíš 300 000 platforem aut stejně jako se vyrábí na lince od naší firmy. A buď si jistý, že těch rozdílů mezi nimi je mnohem méně než na těch pár modelech českého železničního producenta. Modely samozřejmě dělat nebudu, protože se zaměřujeme na produkty, které umíme.
A dávat na jednu úroveň šťouru, urážeče a kritika snad ani nemá cenu komentovat. Ani základní termíny ti totiž nic neříkají.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod sidlo » čtv 21 úno, 2019 1:11 pm

Brejla píše:To je podobný případ jako Tesař a jeho Železniční modelářství.


1. MTB neprodává koncovému zákazníkovi, proto nemá důvod s koncovým zákazníkem komunikovat -- srovnání s panem Tesařem nesedí
2. Pokaždé, když jsem si objednal nějaký model z produkce MTB, tak jsem ho také dostal -- srovnání s panem Tesařem nesedí
3. Pokaždé když jsem nějaký model reklamoval, tak byla moje reklamace bez zbytečného odkladu vyřízena -- srovnání s panem Tesařem nesedí

petrha píše:Brejla ...jsi jen obyčejný štoura, urážeč a kritik.

Souhlasím.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Tax » čtv 21 úno, 2019 2:21 pm

Ja mám T478.1 od MTB dve a sú pekné, navyše dobre jazdia. Môžem povedať že som s nimi spokojný, až budú nejaké nadbytočné €, USD či iné love tak si opäť objednám nejakú v inom nátere. Objednávam to v e-shope, ale prevezmem a zaplatím osobne na predajni - tam môžem vidieť ako jazdí a či má nejaké estetické či kozmetické vady.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod mlha » čtv 21 úno, 2019 3:40 pm

mikinko píše:
elvis.jarous píše:Já mám i přes to MTB modely rád. Jen zde asi nefunguje výstupní kontrola. Takovej model zachytit a dát jeho kastli odmočit do nějakýho ředidla znovu zalakovat nebo prodat jako albína.
Nic víc. Když se to nepovede, nemá to jít vůbec opustit bránu podniku!Je to i špatná reklama. Já bych přece nezamontoval zákazníkovi zásuvku natočenou do kosočtverce, hanba by mě fackovala :mrgreen:

Aj keď patrím medzi modelárov, ktorí sa k MTB stavajú kriticky, tak v tomto si myslím, že to MTB nemá také jednoduché. Ono sa to povie, že výstupná kontrola. Ale kto ju bude robiť. Na to musíš zohnať človeka, ktorý sa tomu rozumie a bude to robiť kvalitne. Ak už aj náhodou takého človeka zoženieš (dnes je problém zohnať spoľahlivých ľudí a pracantov všeobecne), tak kto ho zaplatí. Za 20.000 Kč ti to nikto robiť nepôjde. Ak mu dáš mzdu, za ktorú ti to niekto robiť pôjde a kvalitne, tak ti zasa riadne narastú mzdové náklady. A to je zložka v modeli variabilná a nie fixná. A modelárstvo všeobecne je biznis, kde sa šetrí každou korunou. Inak by ceny modelov ďalej rástli a tým pádom by sa znižoval odbyt .... začarovaný kruh. A aspoň čo ja mám informácie, tak MTB má práve problém zohnať takých ľudí (a zasa Báňa to všetko robiť nemôže).

Ty by sis za kvalitní model nepřiplatil? Já ano
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod jipol57 » čtv 21 úno, 2019 4:08 pm

mlha píše:Ty by sis za kvalitní model nepřiplatil? Já ano

Mohli by mít dvojí ceny. Pro vitrínové modely, které by prošly výstupní kontrolou, započítanou v ceně, a které neprojdou, tak se slevou pro běžné ježdění a patinování.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod sidlo » čtv 21 úno, 2019 7:38 pm

mlha píše:Ty by sis za kvalitní model nepřiplatil? Já ano

A co ti brání? Vždyť dodavatelů je dost.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod viky » čtv 21 úno, 2019 8:04 pm

mikinko píše:
elvis.jarous píše:Já mám i přes to MTB modely rád. Jen zde asi nefunguje výstupní kontrola. Takovej model zachytit a dát jeho kastli odmočit do nějakýho ředidla znovu zalakovat nebo prodat jako albína.
Nic víc. Když se to nepovede, nemá to jít vůbec opustit bránu podniku!Je to i špatná reklama. Já bych přece nezamontoval zákazníkovi zásuvku natočenou do kosočtverce, hanba by mě fackovala :mrgreen:

Aj keď patrím medzi modelárov, ktorí sa k MTB stavajú kriticky, tak v tomto si myslím, že to MTB nemá také jednoduché. Ono sa to povie, že výstupná kontrola. Ale kto ju bude robiť. Na to musíš zohnať človeka, ktorý sa tomu rozumie a bude to robiť kvalitne. Ak už aj náhodou takého človeka zoženieš (dnes je problém zohnať spoľahlivých ľudí a pracantov všeobecne), tak kto ho zaplatí. Za 20.000 Kč ti to nikto robiť nepôjde. Ak mu dáš mzdu, za ktorú ti to niekto robiť pôjde a kvalitne, tak ti zasa riadne narastú mzdové náklady. A to je zložka v modeli variabilná a nie fixná. A modelárstvo všeobecne je biznis, kde sa šetrí každou korunou. Inak by ceny modelov ďalej rástli a tým pádom by sa znižoval odbyt .... začarovaný kruh. A aspoň čo ja mám informácie, tak MTB má práve problém zohnať takých ľudí (a zasa Báňa to všetko robiť nemôže).


Miminko, nic ve zlém ale takový model pustit do prodeje za plnou cenu je smutné.
Jediný co by mohlo MTB omluvit je že omylem se dostal na trh.
Ještě bych pochopil že je to model třetí jakosti za minimální cenu.
U MTB skřín modelu prošla před mnoha pracovníky.
Počínaje lepením závěsek, stříkáním, potiskem, lepením oken, nasazením madel atd.
Že by si nikdo nevšiml že je něco špatně???
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod mlha » čtv 21 úno, 2019 8:16 pm

sidlo píše:
mlha píše:Ty by sis za kvalitní model nepřiplatil? Já ano

A co ti brání? Vždyť dodavatelů je dost.

Řekl jsem snad, že mě něco brání? Nevím, jestli jsi pochopil co jsem svým komentářem mínil.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JaroHo » pát 22 úno, 2019 11:45 am

Stačí, ne? Už se neperte. Já jsem na ně nezanevřel ale taky jsem model odeslal zpět.Pořídím něco jinýho ale tenhle barevný nátěr se mi hodně líbí :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod petrha » ned 24 úno, 2019 7:04 am

Ještě nedávno bylo na burze na prodej mnoho různých patlanin, ať už z odlitku, nebo z leptu a lidi to kupovali dráž než od MTB, Dnes to na burze vidět není, ale za to je velká kritika na diskuzích.
MTB za pár let vyrobili skoro kompletní produkci ČKD ve třech měřítkách a myslím si, že v několikanásobné kvalitě, než tyto patlaniny okolo 5.tis. bez záruky. Já jsem s MTB neměl žádný problém:
- reklamaci jsem měl vyřízenou ihned
- pozáruční opravu, opraveno bez problémů
- vypadl nám nárazník Barči na výstavě, bezproblému jsem dostal nový do 14ti dnů (mimochodem vypadl nám nárazník ze Sergeje od Roco, a už na něj čekáme půl roku)
A co se týká kvality modelu od MTB, buďto se mi model líbí a nebo ne. Když mi počtvrté reklamaci přijde model se stejnou a nebo podobnou závadou (což se mi zatím, ani u MTB, ještě nestalo), tak už ho nechci.
Rozumím kritice, která vytýká nepřesnosti modelu a nebo špatnou komunikaci výrobce (myslím tím přes prodejce, kdyby mělo MTB komunikovat přímo se zákazníky, tak by jsme se příštích 5let nedočkali ani jedné novinky), ale nerozumím kritice nebo spíš urážkám typu, co zas matla, břídil atd. vyvedl apod., to mě spíš přijde, že to jsou matlové kteří prodávali své patlaniny na burze a teď přišli o kšeft. Chtějí si udělat vlastní hezký model, a když se jim nepovedl tak ho prodali na burze ještě dráž než do něho investovali, a dnes jim ho nikdo nekoupí, neb MTB je ve vyšším levelu, tak hold prudí na diskuzích a snaží ty modely zprotivit ostatním!!!
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Colonel32 » pon 25 úno, 2019 10:11 am

petrha píše:to mě spíš přijde, že to jsou matlové kteří prodávali své patlaniny na burze a teď přišli o kšeft. Chtějí si udělat vlastní hezký model, a když se jim nepovedl tak ho prodali na burze ještě dráž než do něho investovali, a dnes jim ho nikdo nekoupí, neb MTB je ve vyšším levelu, tak hold prudí na diskuzích a snaží ty modely zprotivit ostatním!!!


Co tě vede k této doměnce? Možnost že jsou tu sběratelé, které prostě jen štve, že když to MTB odflákne, tak už to jiný výrobce těžko vyrobí pořádně, vůbec nepřipouštíš?
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků