Pouliční lampy z Aliexpresu

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod Fox » úte 12 úno, 2019 11:17 am

pořídil jsem si na zkoušku 10ks pouličních lamp z Číny, tyhle: https://www.aliexpress.com/item/10-pcs- ... 4c4dM2eEbf za celých 2,63 USD včetně dopravy :D . Svíti to pěkně (studená bílá), zkrátil jsem je (pro TT), kovový sloup nastříknul světle šedě, u plastů opatrně odbrousil otřepy. Takže zdálky docela dobré.
Mám dotaz: ta LEDka dolů trčí jen na drátcích, nezakrytá. Mám ideu to něčím zakápnout, aby to naznačilo průhledný kryt na výbojku. Máte někdo nějaký nápad a - nejlépe - vyzkoušený postup? (Vybavuji si matně, že jsem to někde četl, možná u návěstidel. ale najít to nemůžu). Dík předem
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod czcharlie » úte 12 úno, 2019 11:51 am

Když jsme u toho ALiexpressu - před časem jsem koupil lepidlo B-7000 clear kvůli lepení displejů na mobily. A od té doby ho používám téměř všude. Zvlášť se mi osvědčilo když jsem instaloval osvětlení do stařičkých lokomotiv BTTB, výborně imituje skla reflektorů. Jelikož je docela husté (a téměř dokonale průhledné) použil jsem ho za stejným účelem na tytéž lampy, bohužel už je nemám doma, abych sem dal fotky. Obdobně je použitelné i lepidlo E6000, abych řekl pravdu nevím v čem se krom označení liší :)
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod Fox » úte 12 úno, 2019 2:08 pm

Díky za tip. Je to na Aliexpresu, 50ml za cca 2 USD.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod amirinda » úte 12 úno, 2019 7:09 pm

To B-7000 mám taky i B-8000 a B-6000 a další tohoto typu. Nedokážu si představit jak to s ním děláš (czcharlie), mě nikdy pořádně nezatvrdlo, zůstává takové pružné...Jinak na zalepení lamp by mohlo posloužit nějaké dvousložkové, také z Alli :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod czcharlie » úte 12 úno, 2019 8:07 pm

Ano, je to trvale pružné lepidlo na silikonove bázi. Mě osobně nikdy ta pružnost (konzistence asi jako u igelitu) nikdy nevadila, světla lokomotiv neosahávám ani do nich ničím nešťourám, nemám k tomu důvod. Pro mě je důležité, že má dostatečné povrchové napětí takže v otvoru světla vytvoří jakousi čočku, dokonale čirou. Že je (jen mírně) pružná při průměru okolo 2mm ničemu nepřekáží. Na okna by se to ovšem nehodilo.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod amirinda » úte 12 úno, 2019 8:10 pm

No na okna ne, ale okna se tím zase dobře lepí :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod czcharlie » úte 12 úno, 2019 8:23 pm

Však jeho původní určení je lepení touchscreenů mobilů na displeje. A protože je téměř dokonale čiré a má i podobný lom světla jako sklo není spoj téměř vidět (pokud se ho nenaplácá metrák :D :D ) T-8000 je novější verze, není už silikonové, ale epoxidová pryskyřice i když vlastnosti má obdobné. Především rychleji tvrdne.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod loscarlos » stř 13 úno, 2019 7:46 am

ahoj,
já používám na "zasklívání" světel na autíčkách ( H0 ) toto:
https://obchod.agama-model.cz/cz-detail ... k-fix.html
stačí nakapat a nechat zaschnout. Možná by to šlo použít i na ty lampy.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod BohousP » stř 13 úno, 2019 9:17 am

Naposledy upravil BohousP dne čtv 14 úno, 2019 12:29 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod Fox » čtv 14 úno, 2019 8:58 am

Včera jsem udělal pokus s dvousložkovým čirým epoxidem (měl jsem to doma už delší dobu, původně určeno pro šperkaře a DIY na zalévání přírodnin aopd.). Konzistence medu vypadala dobře, ale díky obrovské vzlínavosti se to po chvíli vcuclo kolem LEDky dovnitř do sloupu, i když jsem to dal nastojato LEDkou dolů a párátkrem opatrně zespodu přidával. Zdá se, že to je docela výzva :D . Tohle by fungovalo dobře, kdybych předtím prostor kolem LED dokonale utěsnil nějakým jiným lepidlem apod. Výzkum pokračuje, lepidlo T8000 z Aliexpresu objednáno, ale mám pocit, že se to bude chovat stejně....
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod fulda » čtv 14 úno, 2019 9:28 am

Fox píše:Včera jsem udělal pokus s dvousložkovým čirým epoxidem (měl jsem to doma už delší dobu, původně určeno pro šperkaře a DIY na zalévání přírodnin aopd.). Konzistence medu vypadala dobře, ale díky obrovské vzlínavosti se to po chvíli vcuclo kolem LEDky dovnitř do sloupu, i když jsem to dal nastojato LEDkou dolů a párátkrem opatrně zespodu přidával. Zdá se, že to je docela výzva :D . Tohle by fungovalo dobře, kdybych předtím prostor kolem LED dokonale utěsnil nějakým jiným lepidlem apod. Výzkum pokračuje, lepidlo T8000 z Aliexpresu objednáno, ale mám pocit, že se to bude chovat stejně....

:mrgreen: Klíčové slovo je impregnace :twisted:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pouliční lampy z Aliexpresu

Příspěvekod Fox » čtv 14 úno, 2019 9:33 am

Ad impregnace - to mně taky napadlo, koneckonců, přípravek mám doma... ale už bylo zalito. Mám jich na pokusy ještě dost :D .
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků