Modul stanice Dubí (H0)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod krasin456 » pon 11 úno, 2019 9:51 pm

Dobrý večer rozhodl Jsem stavět modul stanice Dubí z období 50tých let. Potřeboval bych plánek kolejového rozvětvení a typ zabzař. Z jistil jsem že v Dubí byla u šturcu točna a v průběhu druhé světově války Němci zabzař modernizovaly. Nevím jestli tam použili k zabezpečení elektromechaniku nebo elektrodynamiku. I za fotky budu rád.
krasin456
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 11 úno, 2019 2:00 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2019 8:27 am

Zde je plánek ve formě xls z roku 2000.Kolejová figura se od padesátých let vůbec nezměnila.V minulosti byly kolej 5 určitě dopravní a kolej 7 objízdná,ale u těchto kolejí zde hádám.Co se týká fotografií stačí jen googlovat.Trochu mě udivuje,že zrovna tobě H0 -nulkařovi ti máme poradit ohledně fotek.
Stanice je ve tvaru "S",dvojitá kolejová spojka to je hlavním znakem této stanice.Stanice je ve svahu.Zajímavé bude jak se popereš se začátkém stanice.
Milan
Přílohy
vlevoodMostuvpravonaMoldavu.jpg
542092.xls
(43 KiB) 281 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 12 úno, 2019 8:44 am

krasin456 píše:Dobrý večer rozhodl Jsem stavět modul stanice Dubí z období 50tých let. Potřeboval bych plánek kolejového rozvětvení a typ zabzař. Z jistil jsem že v Dubí byla u šturcu točna a v průběhu druhé světově války Němci zabzař modernizovaly. Nevím jestli tam použili k zabezpečení elektromechaniku nebo elektrodynamiku. I za fotky budu rád.

Tak to přeji hodně úspěchu... Kdysi jsem o té stanici uvažoval, ale je to přes celou republiku, takže zájem trochu opadnul...
Osobně si myslím, že tam spíše bylo ústřední stavědlo. Obdoba elektromechaniky, ale bez stavědel. Respektive v tom "stavědle" co tam je bylo ústřední stavědlo. Vyhybky na druhé straně by se pak ovládaly ručně. Vzhledem k tomu, že tam není možnost vlakové cesty, tak není potřeba řešit nic složitého. Jen pro doplněnou po rekonstrukci v 80. letech tam měl být podle dostupných zdrojů TEST a v současné době D3 s klíčema.
S Elektrodynamikou si nejsem moc jist. Protože to zase nebyla tak velká, nebo důležitá stanice, kde by toto mělo využití. Ale možné je vše. Zkus pátrat v archívech, ale je to běh na dlouhou trať. Možná i fotky z období 50. - 80. léta by pomohly. Hlavně zbarvení výměníkových návěstidel by ti pak mohlo napovědět jak to bylo. A možná i to jestli tam po válce byly mechaniky, nebo světelné návěstidla, ale to vše se dá zjistit ze starých fotek. Nicméně se Tě zeptám, proč řešíš typ zab.zař. Respektive rozdíl mezi elektromechanikou a elektrodynamikou? Budeš dělat k tomu i skutečné ovládací prvky? A jak to pak budeš tahat na setkání, když to chceš mít v modulech? Možná od tohoto bych se odrazil a pak řešil co dál. A jestli ti jde o zobrazení, tak na stavědle je ten ovládací přístroj v podstatě stejný...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod krasin456 » úte 12 úno, 2019 11:02 am

Mě hlavně zajímá jak ty koleje jsou zapojený na tom odjezdovým zhlaví se neměnilo polohy těch výhybek ale je problém v tom kde byla ta výhybka pro tu poslední již snesenou kolej. A rozhodně pochybuju že na druhém zhlaví byla pouze jedna výhybka.
krasin456
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 11 úno, 2019 2:00 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2019 11:40 am

Nevím o čem ty tady píšeš.Vložil jsem přílohu stanice v xls kde staničení výhybek se po dlouhé době neměnilo.Díval jsi se vůbec :?: .Zde je další příloha,stav z roku 1948.
Milan
Přílohy
Dubí 1948.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2019 12:13 pm

Zdroj fotohistorie Milan
1.1910
2.1885 zadní část kolejiště.Točna je pod sněhem.
Přílohy
Dubí 1910.jpg
Dubí 1885.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2019 12:42 pm

Celé zhlaví i s točnou jde vidět na LMS.
- stav 1.7.1946 -
- stav 3.8.1963 (točna stále existuje).
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod Vladimír_B » úte 12 úno, 2019 1:59 pm

milan ferdián píše:Točna je pod sněhem.

...a dnes je pod lavinou hlíny a kamení. Skvostné je jak rakouský erár sekal ty bytovky podle ein Muster. Sto metrů dalek mám stejnou bytovku se stejnou podružnou budovou...
A už má pán zhruba představu o délce stanice? Sedm až deset metrů? :D Jenom přejezd s DKS zabije metr, kolosální...
A pokud by to někoho zajímalo tak třeba dnes po poslední svahové perestrojce a glasnosti je dks zamčená a jezdí se dozádu k točně házet jedinou výměnu a tak se ouvraťuje...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2019 2:11 pm

Vladimír_B píše:A už má pán zhruba představu o délce stanice? Sedm až deset metrů? :D Jenom přejezd s DKS zabije metr, kolosální...
A pokud by to někoho zajímalo tak třeba dnes po poslední svahové perestrojce a glasnosti je dks zamčená a jezdí se dozádu k točně házet jedinou výměnu a tak se ouvraťuje...

Podle mě nemá.
Citace o stanici
.....měla pět kolejí a 13 výhybek,soustav A a Xa.Nejdelší kole č.7 (nejdále od výpravní budovy)měřila 474 m/kolej č.5 měřila 439,5 m/kolej č.3 měřila 434,1 m/kolej č.1 měřila 411,3 m/kolej č.2 měřila 411,8 m.
Našel jsem jediné foto s odjezdovými mechanickými návěstidly (Klub přátel krušnohorské železnice) a dle informací stanice byla zabezpečena elektromechanicky.
Milan
Přílohy
hist01.jpg
hist01.jpg (23 KiB) Zobrazeno 6408 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm


Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod krasin456 » stř 13 úno, 2019 5:47 pm

Děkuji za fotky. Problém jak vypadala ta remíza co tam byla a ta točna kolik měla paprsků. Myslím si že v Dubí musela být staniční záloha pro postrky a posun ve stanici.
Nikde nemůžu sehnat spojku v H0 ale nikdy jsem ji ještě nestavěl.
krasin456
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 11 úno, 2019 2:00 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod vmucha » stř 13 úno, 2019 6:12 pm

Podle mě, tam nikdy žádná remíza nebyla. Depo bylo v Moldavě. Ta točna sloužila pro otáčení lokomotiv aby nejezdily uhlím napřed.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod Myšpulín » stř 13 úno, 2019 6:29 pm

krasin456 píše:... Nikde nemůžu sehnat spojku v H0 ale nikdy jsem ji ještě nestavěl.

Pokud myslíš DKS, kdysi to dělal Tillig v Modelovém kolejivu Code 100. Buď to bylo jako celek, nebo byl samostatný střední díl a 4 výhybky, které se zkracovaly. Ovšem už to asi prodejci mít nebudou, jedině nějaký bazar.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod Mcx » stř 13 úno, 2019 6:36 pm

Jo, oboustrannou kolejovou spojku je nutné sestavit z komponentů - např. kříž PECO + EW3 Tillig a řezat, řezat protože je třeba se dostat na rozumnou osovou vzdálenost kolejí.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modul stanice Dubí (H0)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 14 úno, 2019 8:34 am

Btw, nemáte někdo zkušenost s tímhle?
Přílohy
Shinohara.JPG
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků