Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 03 úno, 2019 1:54 pm

miroslav lengyel píše:Pokud mohu,tak bych to rozhodně udělal. :wink: Já bych dokonce ještě jednu veksli přidal,na odstavení mašin nebo motoru není nikdy místa dost. :D


Ahoj Míro, ty můžeš vždycky :wink:. Každý nápad je vítán, zkoušel jsem natlačit výhybku podle doporučení Milana, ale bohužel se tam nevejde o 2,5 cm. Ale ten šturc se mi celkem zamlouvá.

jirkan píše:Pánové podívejte se na návrh plánu, co má kolega na webu. Tam je něco podobného naznačeno na pravém zhlaví a docela to nevychází, alespoň pokud by se nezačalo s řezáním do výhybek.


Přesně tak, musel bych řezat do výhybek.

milan ferdián píše:Otázkou je nakolik je ten plán pravdivý.Já se na něj díval.Rozdíl plán versus foto.Milan


Je vidět, že máš vycvičené oko :wink:, plán kolejiště je jiný, je tam o kolej míň. Tehdy jsem laboroval s přidáním další koleje, a to se nakonec povedlo.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 03 úno, 2019 1:56 pm

jirkan píše:Jo a ještě poznámka k zakladateli vlákna: moc se mi to líbí, skvělá práce!!!


Díky, jsem rád, že se ti moje práce líbí :), ale pořád je co zlepšovat :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 03 úno, 2019 5:53 pm

No nevím,zda zrovna já jsem nějaký expert,občas to plácám jak bábovičky. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 04 úno, 2019 10:41 pm

miroslav lengyel píše:No nevím,zda zrovna já jsem nějaký expert,občas to plácám jak bábovičky. :lol:


Že se mi ten šturc líbí, jsem myslel všeobecně :wink:. Hlavní popud byl přece od Milana. Jako bábovičky to tady plácáme skoro všichni, tak si z toho nic nedělej :lol: :lol: :wink:, teda až na výjimky.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2019 11:11 am

Myslím,že tvá přehnaná skromnost není na místě,máš to fakt pěkný! :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 06 úno, 2019 4:28 pm

miroslav lengyel píše:Myslím,že tvá přehnaná skromnost není na místě,máš to fakt pěkný! :wink:


No, co na to říct.... díky :D :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 09 úno, 2019 12:30 am

Mám tu další aktualizaci: pod záložkou Železniční akce - Národní den železnice České Budějovice http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/n ... udejovice/
Národní den železnice se tentokrát konal 22.9.2018 v Českých Budějovicích. Vzhledem k tomu, že tato akce je svátkem všech železničních nadšenců, nesměli jsme tam chybět. Na tuto akci byly vypraveny z Prahy dva zvláštní vlaky, Pendolino a Railjet, ale my jsme vyrazili ještě dřívějším spojem v čele s 380 011-7 Vanou, abychom tentokrát přijeli včas. V Českých Budějovicích jsme byli těsně po osmé hodině. Bohužel celý Národní den železnice zkomplikovala nehoda posunovací lokomotivy, která se srazila s odstavenými vozy. Vlaky měly zpoždění někdy i více než hodinu, takže jízdní řád neodpovídal skutečnosti. Dalo se jen přibližně odhadovat, která souprava kterým směrem pojede. A i to ke konci dne neodpovídalo, protože pořadatelé udělali změnu a zařadili neplánovaně Hrbouna. Dalším mínusem na této akci byla špatná organizace a pracovníci ochranky. Pracovníci ochranky byli nepříjemní, odevšad, kde by se dal udělat dobrý záběr, nás vyhazovali. Na nástupištích byly zábrany nesmyslně blízko, takže se nedalo dojít ani na konec nástupiště (přijďte na Národní den železnice, ale nikam vás nepustíme) a než bychom se tlačili na nástupištích a měli natočené jen hlavy návštěvníků, jsme se rozhodli jít dál od stanice. Nakonec jsme se usídlili asi 1 kilometr od stanice, na trati nad depem, tam kde se dvojkolejná trať rozdvojuje. Soupravy okolo nás jezdily vlevo i vpravo a ještě jsme měli přehled o dění v depu, "super místo". :-) Vše jsem fotil a natáčel. Můžete se podívat na 48 minut videa, na kterém uvidíte parní lokomotivy 464.008 Ušatou, 498.104 Albatrose, 310.093 Kafemlejnek, 310.23 Hrbouna, který měl na čele lokomotivy ceduli 375.007, 477.043 Papouška, 475.179 Šlechtičnu, 534.0323 Kremáka, 354.195 Všudybylku, 433.001 Skaličáka a 556.0506 Štokra. Z motorových lokomotiv uvidíte T679.1600 Sergeje, T499.0002 Kyklopa, T478.1148 Bardotku, T444.162 Karkulku, M262.076 a M240.0100 a v galerii najdete 136 fotek.
Malá ukázka fotek:

2018_0922_084014.jpg
498.104 Albatros míří k nástupišti kde na něj čeká souprava vozů Bam.

2018_0922_134021.jpg
433.001 Skaličák se soupravou Rybáků

2018_0922_164733.jpg
Rakouský Hrboun mimořádně s cedulí 375.007 se soupravou osobních vozů Bam
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 24 čer, 2019 7:09 pm

Další aktualizace: stavba kolejiště: leden - květen 2019 (zase jsem toho víc nakecal, než udělal) :wink: http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/l ... eten-2019/
Po nějaké době tu mám další aktualizaci. Ke konci roku jsem si bohužel zvrtnul kotník, takže jsem se v lednu a v části února k ničemu nedostal. Když už jsem se mohl jakžtakž pohybovat, začal jsem dělat na ozvučení a přeznačení parní lokomotivy SNCF 150 C 661 (BR 58), která u nás jezdila pod označením ČSD 536.0501. Lokomotivu jsem koupil před nějakým časem v Ben-Zerba. Při ozvučování lokomotivy jsem se rozhodoval mezi dvěma zvuky od ESU do dekodéru 4.0 a do dekodéru 3.5. Líbil se mi více zvuk do ESU Loksound 3.5, lokomotiva má 21-pinový konektor a já jsem měl bohužel jen 8-pinový dekodér, takže jsem musel udělat přechodku z 21-pinového rozhraní na 8-pinové. Reproduktor jsem použil originál ESU. V této lokomotivě to není problém, reproduktor i dekodér je schovaný v tendru, kde je dost místa, motor je v lokomotivě. Když bylo vše hotové, koupil jsem si na výměnném setkání v Opletalově ulici obtisky na tuto lokomotivu (ČSD 536.0501) od R. Kwasnicy (obtisky.parostroj.net). Nejdřív bylo nutné odstranit původní popisky, které jsem opatrně stíral uchošťourem namočeným v lihu. Poté jsem ještě místa, kde byly popisky, přestříkal matnou černou barvou Gunze Mr. Color 33. Pak už přišly na řadu obtisky ČSD. Obtisky jsou velmi jemné, takže se s nimi musí zacházet opatrně, aby se nepoškodily. Nanesl jsem je na patřičná místa, po lehkém zaschnutí jsem je ještě přetřel vodičkou na obtisky také od Gunze Mr. Mark Setter a přestříkal pololesklým lakem Gunze Mr. Color 181. Výsledek ozvučení a přeznačení můžete vidět na videu.
Další na řadu přišel motorový vůz M296.1009 od MTB. Na ozvučení jsem použil dekodér Zimo, zvuk jsem si nechal nahrát u Petra Smutka (Jacek-modely). Po sundání karosérie jsem se rozhodl dát reproduktor stejně jako Petr Smutek mezi přepážky nástupního oddílu. U reproduktoru jsem zkrátil ozvučnici, co nejvíce to šlo a zkusil jsem ho dát mezi přepážky. Bohužel díra mezi přepážkami je z jedné strany rovná a z druhé strany půlkulatá, takže reproduktor mezi nimi neseděl rovně. Rozhodl jsem se tedy motorák rozebrat, vyndat přepážky a vybrousit otvor tak, aby reproduktor mezi ně zapadl. Nejdříve bylo nutné sundat obě stanoviště strojvedoucího, aby šlo vyndat čelní osvětlení, a pak odšroubovat horní plošný spoj s osvětlením. Podlaha s přepážkami je přišroubovaná k rámu pojezdu třemi šrouby, dva šrouby jsou zprava a zleva pod podvozkem a třetí šroub je pod spřáhlem (chvíli mi trvalo, než jsem ho našel :lol: ). Pak jsem vybrousil půlkulatou stranu mezi přepážkami do rovna (zároveň s přepážkou) tak, aby do ní reproduktor zapadl. Když už jsem měl motorový vůz celý rozebraný, rozhodl jsem se vylepšit interiér. Vyndal jsem sedačky pro cestující, u kterých jsem natřel madla stříbrnou barvou a spojnice mezi sedadly šedou barvou Tamiya Color XF-25, která je téměř stejná jako barva na podlaze nastříkaná MTB. Za přepážkami nástupního oddílu v prostoru pro cestující jsem si všiml díry v podlaze, která nebyla nastříkaná našedo a koukal z ní šroub od podvozku. Tuto díru jsem zakryl kouskem velmi tenkého plastu vystřiženého z víčka od hořčice, který jsem k podlaze přilepil oboustrannou lepící páskou, ten jsem také natřel až k přepážkám šedou barvou Tamiya XF-25. Poslední úpravou interiéru bylo natření černých drátů k podvozku nabílo, černé dráty na bílé přepážce svítily. Pak jsem vše složil zpět dohromady a protáhl bílé drátky k reproduktoru z horní části přes oddíl pro cestující spodním okýnkem ve dveřích přepážky do nástupního oddílu. Drátky jsem z jedné strany připájel k reproduktoru a z druhé strany na pájecí plošky na horním plošném spoji. Do nástupního oddílu jsem přilepil oboustrannou lepící pásku a na ni reproduktor. Nakonec jsem nacvaknul karosérii na podvozek. U fotek ještě vše popíšu.
Co se týče zvuku v Zimo dekodéru, přenastavil jsem si některá funkční tlačítka podle své potřeby, např. jsem sloučil otevření a zavření dveří pod jedno tlačítko (zapnutím otevřu dveře, vypnutím je zavřu), stejně jsem udělal i svěšení a rozvěšení šroubovky (jezdím převážně přes TrainController 7, kde je možné použít pouze 12 funkčních tlačítek). Také jsem si upravil hlasitost některých zvuků, jako např. brzd, otevření a zavření dveří a píšťaly výpravčího, které nebyly skoro slyšet. Na výsledek se můžete podívat ve videu.
Malá ukázka fotek:

2019_0526_202648.jpg
Hotová lokomotiva ČSD 536.0501

2019_0517_220813.jpg
U vyndaných sedaček jsem natřel madla stříbrnou barvou.

2019_0518_002512.jpg
Šedivou barvou Tamiya XF-25 jsem také natřel spojnice mezi sedadly. Barva je téměř stejná
jako barva na podlaze nastříkaná MTB.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 25 čer, 2019 2:13 am

No super,nic neudělal,jo? :D Odstrašující příklad nic nedělání jsem nyní já. :? Od té doby co jsem koupil chýši,tak jsem na mašinky ani nesáhl. :? Ale snad se na podzim zase pustím do díla,dal jsem si závazek,že v září/říjnu chýši zazimuji a do jara si od ní dám pauzu. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » úte 25 čer, 2019 6:20 pm

miroslav lengyel píše:No super,nic neudělal,jo? :D Odstrašující příklad nic nedělání jsem nyní já. :? Od té doby co jsem koupil chýši,tak jsem na mašinky ani nesáhl. :? Ale snad se na podzim zase pustím do díla,dal jsem si závazek,že v září/říjnu chýši zazimuji a do jara si od ní dám pauzu. :wink:


Ahoj Mirku, z mého pohledu přeznačit jednu mašinu a ozvučit dvě mašiny za půl roku je mizérie :cry:.
Ty sice neděláš mašinky, ale zvelebuješ si chatičku :wink: to je taky bohulibá činnost. Koukal jsem k tobě a je fakt, že tam nic nového nepřibylo. Možná by to chtělo rozdělit 50% na 50% :lol:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 26 čer, 2019 5:37 am

Tak nevím jestli bohulibá,ale dřina je to větší než dělat na kolejišti. :D Na druhou stranu mám pod sebou 2 tratě,2 silnice a jako bonus ještě řeku. :lol:
Přílohy
IMG_20181015_154121.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod hopeter » stř 26 čer, 2019 7:59 am

Hlavně jestli tam nemáš patnáct sousedů se sekačkou a křoviňákem... :evil:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod workous » stř 26 čer, 2019 9:30 am

Gene_Simmons píše:
miroslav lengyel píše:No super,nic neudělal,jo? :D Odstrašující příklad nic nedělání jsem nyní já. :? Od té doby co jsem koupil chýši,tak jsem na mašinky ani nesáhl. :? Ale snad se na podzim zase pustím do díla,dal jsem si závazek,že v září/říjnu chýši zazimuji a do jara si od ní dám pauzu. :wink:


Ahoj Mirku, z mého pohledu přeznačit jednu mašinu a ozvučit dvě mašiny za půl roku je mizérie :cry:.
Ty sice neděláš mašinky, ale zvelebuješ si chatičku :wink: to je taky bohulibá činnost. Koukal jsem k tobě a je fakt, že tam nic nového nepřibylo. Možná by to chtělo rozdělit 50% na 50% :lol:.


Prtky, že nic neděláš mašiny super zvuky :) těším se na další aktualizaci...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 26 čer, 2019 9:16 pm

miroslav lengyel píše:Tak nevím jestli bohulibá,ale dřina je to větší než dělat na kolejišti. :D Na druhou stranu mám pod sebou 2 tratě,2 silnice a jako bonus ještě řeku. :lol:


Dvě tratě to je paráda, až budeš v důchodu, můžeš sledovat vlaky z okna :lol: :D :lol:. Jinak je to moc pěkný výhled a fotka je taky skvělá, to by bylo pozadí za kolejiště, jak má být :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 26 čer, 2019 9:19 pm

workous píše:
Gene_Simmons píše:
miroslav lengyel píše:No super,nic neudělal,jo? :D Odstrašující příklad nic nedělání jsem nyní já. :? Od té doby co jsem koupil chýši,tak jsem na mašinky ani nesáhl. :? Ale snad se na podzim zase pustím do díla,dal jsem si závazek,že v září/říjnu chýši zazimuji a do jara si od ní dám pauzu. :wink:


Ahoj Mirku, z mého pohledu přeznačit jednu mašinu a ozvučit dvě mašiny za půl roku je mizérie :cry:.
Ty sice neděláš mašinky, ale zvelebuješ si chatičku :wink: to je taky bohulibá činnost. Koukal jsem k tobě a je fakt, že tam nic nového nepřibylo. Možná by to chtělo rozdělit 50% na 50% :lol:.


Prtky, že nic neděláš mašiny super zvuky :) těším se na další aktualizaci...


Příště snad bude i něco víc než ozvučené mašiny, teda budu se o to snažit :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jirmicz, Michal Dalecký a 9 návštevníků