Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod JM » úte 04 lis, 2008 10:16 am

VoVo píše: Mohl jsem to asi napsat víc decentně, za to se ti JM omlouvám... Ale jak říkám, už jsem to nevydržel :D

Omlouvat se mi nemusíš-kritiku snesu, ale jak říkám nejen já-dá se to udělat i tak, že to z člověka neudělá podvodníka.
A když už chceš bejt takovej moralista co se nemůže dívat na to, jak nějaký neznalý chudák koupí špatně označený vagón, musíš uznat i to, že jsem stejně mohl rýt do tebe že prodáváš odlitek v ceně 100 Kč na Aukru, kde to naznalý oblbnutý kupec koupí o téměř 300% dráž-to ti připadá fér? (ikdyž jak už jsi napsal, to že to vyženou tak nahoru je jiná věc). Ale když nechceš oblbovat a být tak fér, máš to prodat tady na fóru nebo na modelbazaru za původní cenu+poštovné. Ale myslím že stejně jako já, těch pár korun co na tom trhneš stejně vrazíš zpátky do modelářství, takže myslím že tu řešíme blbosti-ale já s tím nezačal.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod JM » úte 04 lis, 2008 10:21 am

Petr Zatrepalek píše:Na odlehčení - v roce 1984 jsem byl u moře v Soči. Jak známo, v Rusku se hojně pije...

Jo, tak přesně tohle mi vyprávěli kolegové z bývalého zaměstnání co jezdili na montáže od Škodovky Plzeň do SSSR-co tam ty lidi dokázali chlastat, to hlava nebrala :lol: :lol: Tam tomu říkali samohonka-nevím co přesně to bylo a zda bylo více druhů (dle místa vzniku :lol: :lol: ), ale to co oni ochutnali byl prý otřesnej patok...
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod JM » úte 04 lis, 2008 11:29 am

Včera večer mi někdo psal soukromou zprávu, ale bohužel jsem měl plnou schránku, přišel jen mail s upozorněním na novou SZ, ale ta zpráva nedorazila. Takže prosím dotyčného pisatele at' napíše znova. :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 04 lis, 2008 12:20 pm

JM píše:Ale když nechceš oblbovat a být tak fér, máš to prodat tady na fóru nebo na modelbazaru za původní cenu+poštovné.

A znovu a opakovaně stejné téma.
JM, co je, prosím, nefér na tom nabízet něco na Aukru?
A to, že se konečná cena dostane někam úpně jinam, než byla vyvolávačka, s tím už prodávající opravdu nemá nic společného!
Přestaňme už konečně uvažovat komunisticky - pokud kupec ví, co kupuje (přesný popis, detailní fotky) jen on má to svatosvaté právo rozhodnout se, která cena je ta správná!
Podvodník je ten, který prodává něco jiného, než uvádí (množství, kvalita pod.)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Kvašený OT

Příspěvekod Hekttor » úte 04 lis, 2008 12:20 pm

Petr Zatrepalek píše:Na odlehčení - v roce 1984 jsem byl u moře v Soči. Jak známo, v Rusku se hojně pije krom vodky i kvas ze stánků/malých cisteren na ulici (kvas je docela humus, musím říct...) Maník u toho sedí na židličce, druhý maník přijde, zaplatí - dostane naplněnou putovní sklenici co je přivázaná k cisterně a bumbá. Inu Východ. Jaké bylo moje překvapení, když na jedné z těch cisteren byl nápis v azbuce KVAS a z pod něho prosvítal jiný -BENZIN!! :oops: Laik i odborník zírá...
Po tomhle objevu už jsem nikde krom hotelu nic nepil a ani nejedl...

No já nevím, proč takové opovržení :D
Předpokládám, že se jedná o tmavý chlebový kvas zvaný "Ruská Cola". Chuťově bych to umístil někam mezi kombuchu a černé pivo. Je to jejich národní nápoj, vzniká mléčným kvašením žitného chleba a je to opravdu velice zdravé nealko, narozdíl třeba od té Coly (Inu, Západ :wink: ). Jen je nutno to pít chlazené. Dá se to dochutit třeba citronem a pod. Kdo párkrát ochutná, najde v kvasu celoživotní zalíbení.
Z bílého chlebového kvasu se pak vyrábí ukrajinský "Bílý boršč" - toť pochoutka!
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod JM » úte 04 lis, 2008 12:33 pm

Dan Buchtela píše:A znovu a opakovaně stejné téma.
JM, co je, prosím, nefér na tom nabízet něco na Aukru? ...

Kdybys četl pořádně, viděl bys, že ani já ani vovo neshledáváme na prodeji na Aukru nic špatného-tam šlo o jiný princip-příště si přečti pořádně celé vlákno a ne jen jednu reakci at' pochopíš souvislosti :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod lph-man » úte 04 lis, 2008 1:10 pm

JM píše:
lph-man píše: mno já když stavěl svůj první faccs tak sem se stím pral tři hodiny a ještě sem ho postavil blbě :oops: ..... mno koukal jsem na aukru na tvý modely jsou pěkné... ale ceny jsou také pěkné :) ale odpovídaj kvalitě ..........

No vidíš to :lol: A to je Faccs to nejednodušší co může být-i co se lakování týče :wink:

no já to ani nebarvil jen sem tam dal obtisky a dal to na poličku jako svůj první model v jedenácti letech teď tam je tři roky a stejně se mi líbí a mám z něho radost :)
stavím co se mi líbí
lph-man
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24 srp, 2008 7:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod dan » úte 04 lis, 2008 5:28 pm

Toto vlákno jsem přečetl celé pochopil jsem že si navzájem vytýkáte množství materiálu prodaného na aukru, nepřesnost se skutečností u malosériových vagonů a v neposlední řadě cenu za jakou se dané věci vydraží. Můj názor je takový:

1- Tato téma máte řešit přes SZ popřípadě e-mail.

2- Na aukru si může každý prodávat co chce a za kolik chce i kdyby to byla sebevětší hrůza (JM tvoje modely jsem neviděl tak to proboha neber osobně) pokud je vše řádně nafocené a popis odpovídá skutečnosti je dle mne vše OK.
Naposledy upravil dan dne úte 04 lis, 2008 7:14 pm, celkově upraveno 1
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Jarda H. » úte 04 lis, 2008 5:54 pm

dan píše: ..... Můj názor je takový:

1- Tato témate řešit přes SZ popřípadě e-mail.


Souhlasím s Danem, jako způsob komunikace pro takovou diskuzi mezi dvěma osobami (aby nezatěžoval fórum ať už obsahem nebo objemem) je forma mailu nebo SZ vhodná :!:

dan píše: ..... 2- Na aukru si může každý prodávat co chce a za kolik chce i kdyby to byla sebevětší hrůza .....


Hrůza na mne padne třeba při pohledu na klasickou zelenenou Z-etku MÁV (v TT), kdy je uřezaná střecha a vagon prodáván (už asi potřetí - naštěstí bez zájmu !) jako otevřený vagon MÁV ! Brrrr :roll: Bohužel jen opakuji co už tady zaznělo vícekrát - když se najde kupec ..... atd.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 04 lis, 2008 6:40 pm

JM píše:Kdybys četl pořádně, viděl bys, že ani já ani vovo neshledáváme na prodeji na Aukru nic špatného-tam šlo o jiný princip-příště si přečti pořádně celé vlákno a ne jen jednu reakci at' pochopíš souvislosti :wink:

Milý JM, číst opravdu umím, a to včetně předchozích příspěvků, jinak bych si ani nedovolil reagovat.
Spíše se mrkni Ty o pár řádku výš, cos napsal:
JM píše:Ale když nechceš oblbovat a být tak fér, máš to prodat tady na fóru nebo na modelbazaru za původní cenu+poštovné.

Tvou větu čtu tak, že fér je prodat něco za původní cenu na fóru modely.biz nebo na modelbazaru. Nefér je tedy prodávat na Aukru za ceny, které se mohou vyšplhat výše?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod konopaslik » úte 04 lis, 2008 7:06 pm

Dan Buchtela píše:
JM píše:Kdybys četl pořádně, viděl bys, že ani já ani vovo neshledáváme na prodeji na Aukru nic špatného-tam šlo o jiný princip-příště si přečti pořádně celé vlákno a ne jen jednu reakci at' pochopíš souvislosti :wink:

Milý JM, číst opravdu umím, a to včetně předchozích příspěvků, jinak bych si ani nedovolil reagovat.
Spíše se mrkni Ty o pár řádku výš, cos napsal:
JM píše:Ale když nechceš oblbovat a být tak fér, máš to prodat tady na fóru nebo na modelbazaru za původní cenu+poštovné.

Tvou větu čtu tak, že fér je prodat něco za původní cenu na fóru modely.biz nebo na modelbazaru. Nefér je tedy prodávat na Aukru za ceny, které se mohou vyšplhat výše?


Z kontextu bych spíš řekl, že JM poukazuje na to, co mu předtím VoVo vyčítal, něco ve smyslu "ale ty to děláš taky", než že by šlo přímo o kritiku vysoké ceny samotné.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Martin HO » úte 04 lis, 2008 7:57 pm

Kolegové, to vše je opravdu na SZ (soukromý e-mail) a ne na vlákno diskuzního fóra. Respektujte to prosím. Dík !
Martin HO
 

Příspěvekod radekkrupka » úte 04 lis, 2008 8:34 pm

Slovy klasika: "Nechte toho...no to jste družstevníci?" :)

Já také myslím, že diskuze se stala příliš zbytečně přiostřenou, přitom se vlastně nic nestalo že? Navíc diskuze už dávno vybočila z původního názvu tématu... tak toho nechme(te) a věnujme se radši tomuhle hezkému koníčku...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod JM » stř 05 lis, 2008 7:33 am

Dan Buchtela píše:Milý JM, číst opravdu umím....

Číst sice umíš, ale nepochopils :cry: A reakce konopaslika je důkazem toho, že to pochopit jde!!!
Z příspěvku od vovo (kterým toto nesmyslné dohadování začalo) jsi mohl pochopit, že i já prodávám na Aukru. A kdybych tvrdil že prodávat na Aukru není fér-shazoval bych sám sebe, nemyslíš :wink: Tán řádek o tom prodávání na Aukru a modelbazaru-jak jsi ho pěkně vystřihl- je vytržený z kontextu, jak už jsem ti jednou napsal.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod JM » stř 05 lis, 2008 7:35 am

konopaslik píše:Z kontextu bych spíš řekl, že JM poukazuje na to, co mu předtím VoVo vyčítal, něco ve smyslu "ale ty to děláš taky", než že by šlo přímo o kritiku vysoké ceny samotné.

Přesně tak je to myšleno a doufám že to tak pochopila většina.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků