Žacléř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » pát 18 led, 2019 5:59 pm

Tak to žel netuším. Krom půdorysu jsem nikde nic nezahlédl.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » pát 18 led, 2019 6:04 pm

Trainmaniak píše:Tak to žel netuším. Krom půdorysu jsem nikde nic nezahlédl.

Nevadí, budu muset hledat dál.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Žacléř

Příspěvekod hank » pát 18 led, 2019 6:10 pm

ateen píše: ...jak vypadala ta cisterna co je na tom prvním?


Cisterna = studna. Šachta kruhového průřezu, v ní zřejmě byl pulsometr. U kkStB nad takovou šachtou stávala jednoduchá dřevěná budka na půdorysu 2x2 m s kamny, nedávno jsem sem dával její plánek a dokonce už tu někdo prezentoval i model, který podle něj postavil. Jak to vypadalo v Žacléři, těžko říct, ale jestli neseženeš nic lepšího, klidně se drž normálie kkStB.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » pát 18 led, 2019 6:26 pm

hank píše:
ateen píše: ...jak vypadala ta cisterna co je na tom prvním?


Cisterna = studna. Šachta kruhového průřezu, v ní zřejmě byl pulsometr. U kkStB nad takovou šachtou stávala jednoduchá dřevěná budka na půdorysu 2x2 m s kamny, nedávno jsem sem dával její plánek a dokonce už tu někdo prezentoval i model, který podle něj postavil. Jak to vypadalo v Žacléři, těžko říct, ale jestli neseženeš nic lepšího, klidně se drž normálie kkStB.

Díky moc hanku. Zkusím to podle toho.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Žacléř

Příspěvekod hank » pát 18 led, 2019 6:33 pm

Ono to taky mohlo být tak, že po vybudování vodárny mimo stanici se tato stala hlavním zdrojem vody pro vodojem umístěný v remíze a ta "cisterna" pak už fungovala víceméně jako jímka pro vodu přepadající z vodojemu... Ale jestli dobře vidím, tak mezi studnou a vodojemem v remíze vede potrubí oběma směry, takže přinejmenším jako záložní zdroj mohla fungovat i nadále.

Těžko říct. Teď už spíš spekuluju. Nicméně jinde to takhle fungovalo, tak proč ne v Žacléři...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 úno, 2019 5:27 am

Kluci, vyhrabal jsem ještě jednu fotku. Je z období neveselého, ale je tam celkem pěkně vidět výtopna.

P1010176.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 úno, 2019 5:49 am

Tak to je gól.Tím se vysvětluje to useknutí zadní část remízy.Michale velké poděkování,o jsme o další krůček dále.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 úno, 2019 6:12 am

Jen kdyby takových a třeba i lepších fotek bylo víc.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » pon 25 led, 2021 6:59 pm

Tak, konečně se ledy hnuly. Díly na moduly Žacléře jsou doma. Stavba začne. Už mám připraveny ke stavbě záchodky, výtopnu a nádržní budovu se skladem, všechno kolejivo taky. Budu sem postupně dávat fotky ze stavby. Určitě budu rád za rady a tipy. Ještě se rozmýšlím o digitálu. Dle doporučení se rozhoduji mezi systémy Digikeijs nebo MGP.
Díly na moduly pro nádraží Žacléř.jpg
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Žacléř

Příspěvekod jafobe » pon 25 led, 2021 9:25 pm

ateen píše:
hank píše:
ateen píše: ...jak vypadala ta cisterna co je na tom prvním?


Cisterna = studna. Šachta kruhového průřezu, v ní zřejmě byl pulsometr. U kkStB nad takovou šachtou stávala jednoduchá dřevěná budka na půdorysu 2x2 m s kamny, nedávno jsem sem dával její plánek a dokonce už tu někdo prezentoval i model, který podle něj postavil. Jak to vypadalo v Žacléři, těžko říct, ale jestli neseženeš nic lepšího, klidně se drž normálie kkStB.

Díky moc hanku. Zkusím to podle toho.

Osobně bych to viděl asi taky tak že cisterna byla takové větší (alespoň průměrem) "studna", jen nefungovala jako klasická studna na odkrytí spodní vody, ale byla spíš utěsněná, možná i krytá zvrchu aby nezamzla, jako jímka pro sběr povrchové vody z okolí samospádem, možná i stahování přepadů pokud se plnily přednostně ty, s ohledem na to že není nádraží v údolí ale spíš na hřebeni kopce museli s vodou asi víc šetřit.
A pulzometr? Podle obou plánků mi spíš přijde že byl v rohu výtopny vedla vrat na straně u té jímky, bylo by to na takovém "výdrholci" asi i praktičtější než aby měl svůj další vlastní domek nad zásobníkem vedle výtopny, který by se musel vytápět v zimě extra. Uvnitř v budově by měl rozhodně lepší podmínky celoročně než venku i kdyby se zrovna netopilo. Takže bych nehledal cisternu ani pulzometr jako nějaké nadzemní stavby, cisternu maximálně jen jako nějaké betonové panely v úrovni terému které vlastní jímku kryly aby tam nepadali lidi...
Jinak domek od pulsometru mám pocit že má Dušan na svém N-mikrokolejišti "Pomezí" 97x40cm (alá "Kameničky")
Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod hank » úte 26 led, 2021 6:29 am

jafobe píše:...domek od pulsometru...


...podle normálie kkStB i s kanálem (v TT cca 8 cm ~ cca 9,5 m) a vodním jeřábem Spitzner mezitím začal nabízet Karel Barták.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 led, 2021 12:31 pm

Vítej, na Žacléř jsem zvědav. Držím palce.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » úte 26 led, 2021 1:15 pm

milan ferdián píše:Vítej, na Žacléř jsem zvědav. Držím palce.
-m-

Ahoj Milane,

díky. Potřebuji radu. Kde mám sehnat nohy k modulům a jaký nejlépe. Četl jsem o nějakých magnetických držácích. Na koho se obrátit?
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Žacléř

Příspěvekod mlha » pát 29 led, 2021 8:05 pm

ateen píše:Tak, konečně se ledy hnuly. Díly na moduly Žacléře jsou doma. Stavba začne. Už mám připraveny ke stavbě záchodky, výtopnu a nádržní budovu se skladem, všechno kolejivo taky. Budu sem postupně dávat fotky ze stavby. Určitě budu rád za rady a tipy. Ještě se rozmýšlím o digitálu. Dle doporučení se rozhoduji mezi systémy Digikeijs nebo MGP.
Díly na moduly pro nádraží Žacléř.jpg

Tu překližku uskladni naležato
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » sob 30 led, 2021 7:11 pm

mlha píše:
ateen píše:Tak, konečně se ledy hnuly. Díly na moduly Žacléře jsou doma. Stavba začne. Už mám připraveny ke stavbě záchodky, výtopnu a nádržní budovu se skladem, všechno kolejivo taky. Budu sem postupně dávat fotky ze stavby. Určitě budu rád za rady a tipy. Ještě se rozmýšlím o digitálu. Dle doporučení se rozhoduji mezi systémy Digikeijs nebo MGP.
Díly na moduly pro nádraží Žacléř.jpg

Tu překližku uskladni naležato

OK. Díky
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků