Leptání mosazi - vyřešeno

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Leptání mosazi - vyřešeno

Příspěvekod rawen » pon 14 led, 2019 12:53 pm

Nazdar lidi.
Prosím o doporučení dodavatele leptů z mosazného plechu ve stylu "já pošlu data, on vyleptá a pošle mosaz".
Před deseti lety jsem zadával firmě haspoj (a mám ji filmy), ale teď vypadá mrtvo...

Na rozdíl od našich typických stavebnic potřebuji silnější plech 0.3 až 0.5mm. A taky bych nerad, aby někdo zneužil má data - proto nebudu kontaktovat známé výrobce železničních leptů.

Díky za případné rady a pozitivní reference.

Radek
Naposledy upravil rawen dne pon 14 led, 2019 6:35 pm, celkově upraveno 1
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Leptání mosazi

Příspěvekod MirekTT » pon 14 led, 2019 1:48 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Leptání mosazi

Příspěvekod vvitty » pon 14 led, 2019 2:05 pm

Slušní výrobci železničních leptů se mimo jiné vyznačují tím že takto poskytnutá data nezneužijí :lol:

Kromě pana Hanáka leptá Hauler, Eduard, ...

U Haulera ale počítej s tím že mosaz je měkčí než jsi možná zvyklý od pana Hanáka.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Leptání mosazi

Příspěvekod PASKVAL » pon 14 led, 2019 2:10 pm

S pánom Hanákom komunikujem pravidelne, vždy odpovie do jedného dňa. Posledná komunikácia minulý týždeň. Hauler (p. Sobotka), trošku dlhšia doba dodania ale spokojnosť. A Hauler bez problémov aj hrubšie plechy. Ak môžem otázku, máte reálnu skúsenosť že niekto leptal bez Vášho vedomia? Ak áno, kto to bol ak to nie je tajné?
Ďakujem
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Leptání mosazi

Příspěvekod Luděk » pon 14 led, 2019 4:17 pm

S p Sobotkou (Hauler) mám dobré zkušenosti. Dodací doba bývá v rozmezí 1 - 3 týdny, podle toho kolik má zakázek.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Leptání mosazi

Příspěvekod rawen » pon 14 led, 2019 4:36 pm

PASKVAL píše:S pánom Hanákom komunikujem pravidelne, vždy odpovie do jedného dňa. Posledná komunikácia minulý týždeň. Hauler (p. Sobotka), trošku dlhšia doba dodania ale spokojnosť. A Hauler bez problémov aj hrubšie plechy. Ak môžem otázku, máte reálnu skúsenosť že niekto leptal bez Vášho vedomia? Ak áno, kto to bol ak to nie je tajné?
Ďakujem

(Kontakt vyřešen - děkuji za pomoc. S dalším se ozvu možná až po překreslení podkladů a vyzkoušení.)

Jinak, abych to uvedl na pravou míru, lept mi ještě nikdo nevzal, ale dráhy pro cnc bohužel ano.

Díky všem, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků