Žacléř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2019 11:27 am

hopeter píše:Škoda, že nejsem eNkař. Přidal bych se s Lamperticema. :wink:
Dnes jsem schválně koukal na mapu a pro moduláře to je krásný námět. Žacléř , kus tratě , Lampertice , vlečka + doly , kus tratě , Královec ... myslím,že se to už tady probíralo.

Námět skvělý.Zkusím aspoň v budoucnu výkresově :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 led, 2019 11:41 am

Sny o zrealizování modelu naší tratě, resp. úseku Královec–Žacléř, mám už dávno (za sebou :-) ). Bylo to pro mne nerealizovatelné (rodina, finance, prostor), takže jsem nakonec alespoň postavil lokálkové kolejiště, inspirované právě touto tratí. :-) Ale kolega to posunul přeci jenom kousek dál, mám ten Žacléř, zatím rozpracovaný, na modulech. Bývá k vidění na setkání českoskalických modulářů. Jinak i samotná vlečka v době běžného provozu by nebyla nezajímavá.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Žacléř

Příspěvekod MkTT » čtv 10 led, 2019 11:54 am

milan ferdián píše:Je tu ale jiná záhada.Jak vypadala původní remíza s příčnou budovou je uvedeno v časopisu a vyfocena,ale jak vypadala přístavba k remíze pro druhou kolej :?: Tato stavebnice u mě vyvolává pochybnosti.Když se podíváte na plánek jak vypadala dvojkolejná remíza,tak hned poznáte rozdíl.Bohužel,foto není.Jen co je u Michala (Trainmaniak).
Milan


Nedalo by se to lépe ubastlit ze stavebnice, kterou připravuje aWepe? Remíza je dlouhá na tři okna.

Obrázek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2019 11:55 am

Trainmaniak píše:Ale kolega to posunul přeci jenom kousek dál, mám ten Žacléř, zatím rozpracovaný, na modulech. Bývá k vidění na setkání českoskalických modulářů. Jinak i samotná vlečka v době běžného provozu by nebyla nezajímavá.

Parta českoskaličáků je mi povědomá,nemohu si vzpomenout,kde jsem o nich slyšel nebo četl.Kolegovi přeji ať projekt dotáhne zdárně dokonce a snad se u nich najde další nadšenec a postaví "Lampertice". :wink:
Milan.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2019 11:57 am

MkTT píše:
milan ferdián píše:Je tu ale jiná záhada.Jak vypadala původní remíza s příčnou budovou je uvedeno v časopisu a vyfocena,ale jak vypadala přístavba k remíze pro druhou kolej :?: Tato stavebnice u mě vyvolává pochybnosti.Když se podíváte na plánek jak vypadala dvojkolejná remíza,tak hned poznáte rozdíl.Bohužel,foto není.Jen co je u Michala (Trainmaniak).
Milan


Nedalo by se to lépe ubastlit ze stavebnice, kterou připravuje aWepe? Remíza je dlouhá na tři okna.

Obrázek

Ano,to je původní remíza s bytovkami v Žacléři :o :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod hopeter » čtv 10 led, 2019 12:14 pm

milan ferdián píše:
Trainmaniak píše:Ale kolega to posunul přeci jenom kousek dál, mám ten Žacléř, zatím rozpracovaný, na modulech. Bývá k vidění na setkání českoskalických modulářů. Jinak i samotná vlečka v době běžného provozu by nebyla nezajímavá.

Parta českoskaličáků je mi povědomá,nemohu si vzpomenout,kde jsem o nich slyšel nebo četl.Kolegovi přeji ať projekt dotáhne zdárně dokonce a snad se u nich najde další nadšenec a postaví "Lampertice". :wink:
Milan.

Jedná se o modelářské centrum ESK Česká Skalice ale nevím jestli není myšlen klub JAROMO z Jaroměře. Pokud vím tak oba kluby spolupracují nebo alespoň spolupracovali. Ještě tady působí moduláři tratě 3b - Jaroměř-Trutnov. Odkazy jsou na stránkách ESK Česká Skalice. Občas navštěvuji jejich výstavy. Přidat jsem se ještě neodhodlal , nevím jestli bych zvládal tvorbu a provoz modulů.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 led, 2019 12:22 pm

Ano, měl jsem na mysli právě ESK Česká Skalice. Podle mých dosti čerstvých informací je již JaRoMo minulostí. :-(
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Žacléř

Příspěvekod hank » čtv 10 led, 2019 12:32 pm

To jednokolejné provedení remízy na tři okna se dodnes zachovalo v Pečkách (koupil to a rekonstruuje soukromník), bez obytné přístavby v Třemošnici (ale tam už asi brzo spadne), pozměněné ve Vysokém Veselí (taky už nemá daleko k ruině). Pokud jde o plány té přístavby, tak asi nezbude nic jiného než archívy SŽDC a ČD.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod MkTT » čtv 10 led, 2019 2:46 pm

milan ferdián píše:
Ano,to je původní remíza s bytovkami v Žacléři :o :wink: .
Milan

Měla by to být ta verze z Peček, ale jestli je to podle hanka podle stejné normálie, tak by asi nebyl problém k ní přidat přístavbu "samodomo" a vznikne verze Žacléř.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2019 2:52 pm

MkTT píše:
milan ferdián píše:
Ano,to je původní remíza s bytovkami v Žacléři :o :wink: .
Milan

Měla by to být ta verze z Peček, ale jestli je to podle hanka podle stejné normálie, tak by asi nebyl problém k ní přidat přístavbu "samodomo" a vznikne verze Žacléř.

Ale jak ta přístavba vypadala?To je problém.Stavebnice dvojkolejné remízy,která je zde zveřejněna je skutečná?Protože přístavba pro druhou kolej byla kratší.Neznám autora ani výrobce.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 led, 2019 8:33 am

Našel jsem výrobce stavebnic a byl jsem mile překvapen co vše nabízí.Snad to Karlovi při stavbě modulu pomůže.
http://www.elektroesk.cz/elektroesk/esh ... ve-vyrobky
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 led, 2019 9:46 am

A ještě pár hezkých momentek ze stanice,které určitě všichni znáte.Ateen/Karle to je z mé strany vše.Dál si musíš poradit sám nebo se obrátit na další kolegy.A jak psal Sandy,když vtiskneš této staničce duši,nebude to mít chybu :wink: .Milan
Poznámky:
1.Napravo jdou vidět atypické záchody s horním větráním.Před záchody lavičky a kousek napravo lampa.Laťkový plot.
2.Popínavý břečťan ?
3.Vzadu za smíšeným vlakem jde vidět zděná budova druhého skladu.Ale jak vypadal,zde se můžeme jen dohadovat.
Přílohy
Žacléř 1.jpg
Žacléř 2.jpg
Žacléř 3.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod ateen » pát 11 led, 2019 11:52 pm

milan ferdián píše:A ještě pár hezkých momentek ze stanice,které určitě všichni znáte.Ateen/Karle to je z mé strany vše.Dál si musíš poradit sám nebo se obrátit na další kolegy.A jak psal Sandy,když vtiskneš této staničce duši,nebude to mít chybu :wink: .Milan
Poznámky:
1.Napravo jdou vidět atypické záchody s horním větráním.Před záchody lavičky a kousek napravo lampa.Laťkový plot.
2.Popínavý břečťan ?
3.Vzadu za smíšeným vlakem jde vidět zděná budova druhého skladu.Ale jak vypadal,zde se můžeme jen dohadovat.

Ještě jednou díky, Milane. Tu výtopnu udělám tak, jak vypadala.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Žacléř

Příspěvekod jafobe » sob 12 led, 2019 10:36 am

Starý fotky jak vypadalo nádraží původně se budou asi hledat hůř. Pár "novějších", kdy ještě sklad přilepený k nádražní budově stál stál, se na internetu najít dá, podle nich vypadá že byl asi i částečně hrázděný (nebo dozděný mezi trámy někdy dodatečně), alespoň strany k rampám u kolejí a k silnici, třetí strana bude spíš celá zděná, ta alespoň nespadla se zbytkem konstrukce ze dřeva.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Žacléř

Příspěvekod Trainmaniak » sob 12 led, 2019 11:22 am

Tady máte pro zajímavost fotky ze dne, kdy skladiště žuchlo: http://www.trainmania.info/zacler.html – dolní část stránky.
A tady máte v ZIPu pár fotek budovy, je tam něco i z druhé strany od silnice. Konečně jsem to našel: http://www.trainmania.info/0/budova-zacler.zip
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků