TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Sandy » čtv 10 led, 2019 9:26 am

Já bych to s tou chválou nepřeháněl, chybí tomu asfaltka o šíři čtyřproudé silnice s perfektním vodorovným značením. Takhle je to nekoukatelné.....

Teď ale vážně.
Už jsem to tu psal párkrát. V modelařině jsou oči důležitější než šikovné ruce. Nebudu nikoho jmenovat, protože to kolejiště všichni známe. Řemeslně i krajinářsky perfektní, hezky se na to kouká, člověk má někdy pocit, že vidí skutečnou železnici. Ale jako celek to působí hrozně "sterilně" a "bezpohlavně".
Tady by se dalo pár detailů vytknout, ale při pohledu na statek, fabriku nebo celkovou atmosféru, to běhá člověku mráz po zádech.
Postavit kolejiště je jedna věc, ale vtisknout mu "duši", to je sakramentská práce!
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2019 9:43 am

Sandy píše: Postavit kolejiště je jedna věc, ale vtisknout mu "duši", to je sakramentská práce!

Bingo,pravdu mluvíš :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » pát 11 led, 2019 10:04 am

Dobře, hezky se to poslouchá. Každopádně to pomáhá v motivaci v tom pokračovat!

A teď mám na Vás co sledujete toto vlákno otázku. Stavba jak jsem psal se teď mna chvilku pozastaví. Budou se dodělávat ještě nějaké detaily (kadiboudy, nějaká statika, sem tam křovíčko, drobné dozaštěrkování, hektometrovníky na vlečku...) Nic co by mělo nějaký celkový vizuální vliv. Kolejiště se také připraví na noční režim (osvětlení). Hlavně se bude zkoušet provoz a dodělávat a upravovat vozidla.

A teď na otázka. Co by vás zajímalo? Co má smysl sem psát. Má cenu vlákno držet živé a občas sem hodit i jakoukoli v drobnost nebo zkušenost ze stavby, provozu, nebo je to jen zbytečné plnění vlákna, co nikoho nezajímá?
Sám nevím. Já chodím na fórum hlavně když něco nevím a potřebuji poradit, ale i sám se dívám občas na jiná kolejiště. Ale nemusím vědět úplně každý detail.. Každopádně kolejiště zde prezentuji hlavně z důvodu podekování všem co mi poradili aby věděli že rady měli smysl a projektu se daří. A to že toho bylo dost co jsem chtěl vědět a s čím pomoci :-) !!! Prozatím se loučím třemi detaily.
Přílohy
ScreenHunter_403 Jan. 11 10.49.jpg
ScreenHunter_402 Jan. 11 10.48.jpg
ScreenHunter_404 Jan. 11 10.50.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 led, 2019 10:11 am

Uvědom si jednu věc.Jsi cenný zdroj pro nováčky nebo začínající modeláře,kteří se rozhodnou stavět kolejiště.A ty jsi inspirace pro ně.Každá další nová informace v podobě fota má cenu zlata,nemluvě o jejím detailním zpracování.Tyto modeláře tyto fota nutí ještě k lepším výsledkům stavby na svém budoucím kolejišti.Samozřejmě nejde o závod,kdo z nás bude ten lepší.Držím ti nadále palce a těším se nejen já,ale i ostatní na další pokračování stavby tvého kolejiště.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Miloš_P » pát 11 led, 2019 10:38 am

Krásný kolejiště a fotky. To umyvadlo mě dostalo :shock: , k dokonalosti chybí už jen tabulka, že voda není pitná :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Trixt » pát 11 led, 2019 11:38 am

Osobně jsem pro udržování vlákna při životě a tedy pro občasné vložení postřehu a komentářů ke stavbě čehokoliv, co na tomto kolejišti je nebo se na něm provozuje. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod jipol57 » pát 11 led, 2019 11:54 am

Něco tak skvostného, by si zasloužilo nejen vlákno, ale snad knížku. Nebo aspoň prezentaci na webu. Tak dokonalý smysl pro detail... :o :shock: :shock: :shock:
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 11 led, 2019 2:38 pm

Tak zase po dlouhé době brouzdám a najdu .....něco úžasného. :shock: Tedy starého pána jen tak něco nepotěší,ale tohle rozhodně ANO! :wink: Ať se ti i nadále daří. :P
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Rocky_MK » pát 11 led, 2019 3:50 pm

Ahoj, k tve otazce.
Me osobne by zajimala nejaka ucelena fotogalerie treba na rajceti, idealne aspon 20 nebo klidne taky 100 fotek :D
Mne jde o inspiraci. Honza to postavil moc pekne a remeslne precizne, tys leccos nahradil, dotvoril, dopatinoval a tim jsi tomu vdechnul ten zivot, toho ducha. Mne se treba hrozne libi, ze jsi z koncove stanicky udelal vlecku s moznosti os. dopravy zamestnancu. Krasny kus fabriky, takhle presne bych to jednou chtel.
Krasne detaily, krasna prace s odstiny barev, patina a opotrebeni tak akorat, tohle bych taky chtel umet.
Proto jsem si taky dal za cil svoje minikolejiste zpracovat od rad lip, nez svoji prvotinu (ktera nijak oslnive zpracovana nebyla) a ty to mas krasne inspirativni.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » pát 11 led, 2019 6:15 pm

To rocky"

:-) Zrovna s tou možností dopravy lidí do fabriky si nejsem jist jestli se to někde dělo. Ale řekl jsem si proč ne. Když to nebylo v reálu u mě to bude :lol: Třeba tam vozí trestance na nucené práce :-) Ale hlavně mám výjezd z fabriky do nádraží krytá ranžírkou a nevím jestli se posun mohl používat pro dopravu osob. To je zrovna asi jediná věc kterou jsem na zde fóru neprobral s pamětníky :roll:
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Rocky_MK » pát 11 led, 2019 6:22 pm

Kajinek11 píše:To rocky"

:-) Zrovna s tou možností dopravy lidí do fabriky si nejsem jist jestli se to někde dělo. Ale řekl jsem si proč ne. Když to nebylo v reálu u mě to bude :lol: Třeba tam vozí trestance na nucené práce :-) Ale hlavně mám výjezd z fabriky do nádraží krytá ranžírkou a nevím jestli se posun mohl používat pro dopravu osob. To je zrovna asi jediná věc kterou jsem na zde fóru neprobral s pamětníky :roll:

Já nejsem odborník a ve svých pětadvaceti ani pamětník, ale že jezdily zaměstnanecké osobní vlaky do fabrik jsem tu už leckde pochytil a nevím, co by na tom mělo být zvláštního - vypravit motorák a dovézt dělníky na a ze směny...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod jipol57 » pát 11 led, 2019 6:41 pm

Kajinek11 píše:To rocky"

:-) Zrovna s tou možností dopravy lidí do fabriky si nejsem jist jestli se to někde dělo. Ale řekl jsem si proč ne. Když to nebylo v reálu u mě to bude :lol: Třeba tam vozí trestance na nucené práce :-) Ale hlavně mám výjezd z fabriky do nádraží krytá ranžírkou a nevím jestli se posun mohl používat pro dopravu osob. To je zrovna asi jediná věc kterou jsem na zde fóru neprobral s pamětníky :roll:

Určitě to tak fungovalo. Za mých mladých let takový vláček, T212 + nějaký dřevák, nás vozil ráno a odpoledne z depa, blíže k civilizaci. T212 byla depská posunka.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 led, 2019 7:08 pm

Stačí vám takový zaměstnanecký vlak do továrny? :wink: Milan
Přílohy
4 zaměstnanecký vlek do továrny.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Rocky_MK » pát 11 led, 2019 7:10 pm

No prosím, a ještě do jaké :) 8)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT ŘÍMOV - BRANIŠOVICE

Příspěvekod Kajinek11 » pát 11 led, 2019 7:14 pm

No a hned z předchozího snímku na vlečce do LETova vím, co mi v té továrně JAWA na kolejišti chybí!!! Ty vysoké červené tyče na vlajky, kde budou na 1. máje a jiné Velké svátky vlát obě vedle sebe :-) A nemyslím tím Českou a Slovenskou :lol:
Přílohy
ScreenHunter_404 Jan. 11 20.14.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků