Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Miloš_P » stř 07 čer, 2017 10:27 pm

Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » čtv 08 čer, 2017 5:06 pm

Kluci díky za nápady a odkazy. Zkusím něco zbastlit. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod ateen » pon 07 led, 2019 4:59 pm

milan ferdián píše:A můžeš stavět.Další podrobnosti v časopisu SVĚT ŽELEZNICE 45/46.Milan


Nebyl by nějaký lepší plánek Žacléře? Prosím.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2019 5:09 pm

ateen píše:
milan ferdián píše:A můžeš stavět.Další podrobnosti v časopisu SVĚT ŽELEZNICE 45/46.Milan


Nebyl by nějaký lepší plánek Žacléře? Prosím.

Jak lepší?Co máš na mysli?
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2019 5:27 pm

Jedině ještě toto.Doufám,že mě redakce neukamenuje.Potom se obrátit jedině na Michala/Trainmaniak/,nejlepší historik této oblasti.Je zde registrován.
Milan
Přílohy
žacléř 1 – kopie.jpg
žacléř 2 – kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 07 led, 2019 6:06 pm

U mě zůstal projekt v podobě jak byl naposled prezentován. Jedná se podobu z doby kolem r.2010 kdy ještě stál sklad ( dnes už tam není ). Chtěl jsem zkusit postavit celou stanici Žacléř v původní podobě tj. tříkolejnou a s výtopnou. Pak jsem ale zjistil , že už stavbu začal jeden kolega z klubu JAROMO. Momentálně nevím jak je projekt daleko. Naposled jsem ho viděl asi před rokem v provozu jako koncová stanice v modulišti na výstavě pořádané JAROMO. Pokud má někdo zájem o podrobnosti tak zkuste kontaktovat klub JAROMO z Jaroměře nebo kolegu Trainmaniaka. Stavebnici výtopny vyrábí p.Karlíček z ESK Česká Skalice. Staniční budova se skladem se nechá dobře udělat ze stavebnic AWEPE.
Pokud nemám zrovna po ruce jiné minikolejiště tak si ke kafi pouštím naživo to co je na tomhle videu...https://www.youtube.com/watch?v=32akkatunLw :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod ateen » pon 07 led, 2019 6:38 pm

milan ferdián píše:Jedině ještě toto.Doufám,že mě redakce neukamenuje.Potom se obrátit jedině na Michala/Trainmaniak/,nejlepší historik této oblasti.Je zde registrován.
Milan


Super, díky.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » úte 08 led, 2019 8:46 am

hopeter píše:Pokud nemám zrovna po ruce jiné minikolejiště tak si ke kafi pouštím naživo to co je na tomhle videu...https://www.youtube.com/watch?v=32akkatunLw :)


Jezdí to na automat?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » úte 08 led, 2019 10:20 am

Já bych se s tím nejlepším historikem držel při zemi. Když tady byl provoz v plném proudu, byl jsem dítko. :) A fotit jsem začal až v roce 2002, kdy už bylo skoro po všem.
Kdysi jsem z nějakého vyhozeného lejstra v žacléřské dopravě obšlehnul schéma níže. Je to už bez spojky před výtopnou, takže asi 70.–80. léta a později. Já osobně výtopnu pamatuji, ale už ne tu spojku.

zacler.JPG
Naposledy upravil Trainmaniak dne úte 08 led, 2019 10:27 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » úte 08 led, 2019 10:23 am

Trainmaniak píše:Já bych se s tím nejlepším historikem držel při zemi. Když tady byl provoz v plném proudu, byl jsem dítko. :) A fotit jsem začal až v roce 2002, kdy už bylo skoro po všem.

Nebuď skromný,v knihovně jsem našel tvé CD jak jsi začínal.Ani nevím jak jsem k ním přišel :shock: :?: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » úte 08 led, 2019 10:32 am

Trainmaniak píše: Kdysi jsem z nějakého vyhozeného lejstra v žacléřské dopravě obšlehnul schéma níže. Je to už bez spojky před výtopnou, takže asi 70.–80. léta a později.


A to se tam ještě vykládalo? Takže z Královce se sunulo?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » úte 08 led, 2019 10:43 am

Co si pamatuji, tak se sem vozily jednak uhláky s uhlím, jednak prázdné uhláky na šrot, občas jsem tu zahlédl 2osou cisternu a pak Utz nebo kryté vozy s kaolínem do zdejší keramičky. Ano, z Královce se sunulo. Sunulo se i ze šachty. Deset plných wapek, jeden hytlák a Kocour. Nevím proč, ale ze šachty jeli sem, tady to pak dobu stálo, no a pak to zase odjelo. Netuším, proč nejeli rovnou do Královce. Na pátou kolej by se tam vešli a třetí by zůstala volná pro motorák od/do Žacléře.
Bydlel jsem tenkrát přímo u kolejí ve staré hornické kolonii, takže jsem to měl z první ruky. :) Taky jsem v okně strávil hromadu času.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 08 led, 2019 12:36 pm

To hank: Ano je to automat cik-cak oprásknutý z netu tuším Honzíkovi vláčky. Odkaz je kdesi na začátku vlákna a můj výtvor na str.7.
Časem až se budu nudit tak zkusím něco zbastlit na Arduinu i plynulým rozjezdem a dojezdem. Teď se hold musí lidé v Hurvínkovi nebo Šukafónu držet - jezdí fíra v zácviku... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod fulda » úte 08 led, 2019 1:01 pm

hopeter píše:To hank: Ano je to automat cik-cak oprásknutý z netu tuším Honzíkovi vláčky. Odkaz je kdesi na začátku vlákna a můj výtvor na str.7.
Časem až se budu nudit tak zkusím něco zbastlit na Arduinu i plynulým rozjezdem a dojezdem. Teď se hold musí lidé v Hurvínkovi nebo Šukafónu držet - jezdí fíra v zácviku... :P

Máš v té mašině DCC dekodér?
Byla by taková zajímavá úvaha použít push-pull mode pro ABC (používá někdy Franky v jeho tramvajích)

Na jednom arduino dni jsem prezentoval DCC centrálu pro dvě lokomotivy - skládala se z jednoho arduina, jednoho motor shieldu, dvou potenciometrů a dvou tlačítek pro světla. To je stejná složitost jako ti vyjde pokud budeš dělat řízení v analogu a navíc takhle máš k dispozici funkce.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod workous » úte 08 led, 2019 1:21 pm

fulda píše:
hopeter píše:To hank: Ano je to automat cik-cak oprásknutý z netu tuším Honzíkovi vláčky. Odkaz je kdesi na začátku vlákna a můj výtvor na str.7.
Časem až se budu nudit tak zkusím něco zbastlit na Arduinu i plynulým rozjezdem a dojezdem. Teď se hold musí lidé v Hurvínkovi nebo Šukafónu držet - jezdí fíra v zácviku... :P

Máš v té mašině DCC dekodér?
Byla by taková zajímavá úvaha použít push-pull mode pro ABC (používá někdy Franky v jeho tramvajích)

Na jednom arduino dni jsem prezentoval DCC centrálu pro dvě lokomotivy - skládala se z jednoho arduina, jednoho motor shieldu, dvou potenciometrů a dvou tlačítek pro světla. To je stejná složitost jako ti vyjde pokud budeš dělat řízení v analogu a navíc takhle máš k dispozici funkce.


http://robodoupe.cz/2016/dcc-s-pouzitim-arduina/

nebo http://junior.arduinorailwaycontrol.com/
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků