návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod workous » sob 29 pro, 2018 4:35 pm

Barbucha píše:Tak jsem se pokochal a přeju ti, ať ti to v dalším roce jde stejně tak parádně.

Ahoj Barbuchíno, jak to s tebou vypadá kdy bude nějaký ten restart?
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 29 pro, 2018 10:04 pm

jirkan píše:Myslím že u svého krásného kolejiště neshniješ ani v paneláku!

Krásné? No nevím,možná jsem příliš náročný,ale dnes už bych spoustu věcí udělal jinak.Začínám přemýšlet o nějaké pile. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » sob 29 pro, 2018 11:01 pm

workous píše:
Barbucha píše:Tak jsem se pokochal a přeju ti, ať ti to v dalším roce jde stejně tak parádně.

Ahoj Barbuchíno, jak to s tebou vypadá kdy bude nějaký ten restart?


Ahoj
Jedině se změnou bydlení, v tom stávajícím nějak nemám šanci. Hromady modelů mám schovaný a čekám, až to snad někdy vyjde. Od nové partnerky mám pro případnou stavbu plnou podporu :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 pro, 2018 5:21 am

Chuděra,ta ještě netuší co to obnáší a jaký bordel kolem sebe při stavbě naděláš. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 07 led, 2019 9:05 pm

Tedy to byl týden. :roll: Nejdřív mi zdechl dekodér,který jsem pracně namontoval do E18 a pak mi začala stávkovat BR 39. :roll: Dekodér pojede na reklamaci a tu druhou jsem snad přivedl k rozumu,už jsem si myslel,že budu muset koupit nový motor. :x No a nakonec jsem zjistil,že je také potřeba občas opucovat jízdní plochy na dvoukolích,jinak se vratná smyčka může zbláznit. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod workous » pon 07 led, 2019 10:14 pm

Míro díval jsi se k Trixovi jak má super řešenou smyčku? Najdeš na 21 straně...nereaguje na odběr loko, ale pomocí opto čidel.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 led, 2019 6:51 am

No to je sice fajn,ale netuším,jak bych to řešení aplikoval do stávajícího kolejiště. :D 2 smyčky jsou v tunelu,v podstatě nepřístupné,3. je v tunelu,kde se dá vrch sundat a 4. je na dělené části. :mrgreen: Kravnutí při průjezdu 2-osých vagónů s osvětlením jsem vyřešil tak,že jsem vysápal všechny kondíky,odpory,diody a vozy propojil kablíky s mikrokonektory a je po problémech. :wink: Do budoucna,pokud bych chtěl také osvětlení vypínat/zapínat není problém použít 4 pólová spřáhla a dodat dekodér,ale teď mě to fakt netrápí.Tady mi to dělala jen jedna souprava,nejdřív jsem měl podezření na mašinu(BR 39),která měla(snad) problém v motoru,ale nakonec se ukázalo,že je problém ve dvojkolích,vypadaly jako by na nich byly bandáže :lol: ,takže tudy proud opravdu těžko protéká.On byl ten samý problém na těch dvouosých,výše uvedené fičury mají takový odběr,že ty moduly nestíhají.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod jipol57 » úte 08 led, 2019 10:17 am

miroslav lengyel píše:No to je sice fajn,ale netuším,jak bych to řešení aplikoval do stávajícího kolejiště.

Každá smyčka musí mít 2 oboustranně přerušené koleje. A stačí u každého toho přerušení umístit z každé strany optočidlo. To je 4 pro každou smyčku, plus jedno bistabilní relé. A když je to skrytá smyčka, tak můžou být na povrchu, těsně vedle kolejí.
DSCF2176.jpg
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 led, 2019 3:33 pm

Je mi známo,ale to pořád neřeší,jak se dostanu do tunelu a bourat to určitě nebudu.Navíc jak jsem psal,problém je(byl) pouze u 2 osých vozů naditých kondíky,odpory a diodami nebo (nově) u 4 osých vozů se zasranými jízdními plochami.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 11 led, 2019 2:43 pm

No tak jsem se po týdnu :roll: konečně dobral výsledku a BR 39 konečně maká jak má.Nakonec kompletní rozborka mašiny a aniž tuším jak(no možná ano) :lol: utrh se jeden kablík uvnitř parního kotle,takže ve výsledku docházelo k výpadkům proudu od mašiny k tendru. :roll: Teď už snad bude klid,alespoň několik ''koleček'' po kolejišti nasvědčuje, že ano. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2019 11:07 am

Tak zase nějaká práce na kolejišti.Kurde,že bych tu fabriku nakonec dotáhl do vítězného konce? :lol:
https://photos.app.goo.gl/fq66SMUtFWUk3teG6
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 úno, 2019 11:12 am

miroslav lengyel píše:Tak zase nějaká práce na kolejišti.Kurde,že bych tu fabriku nakonec dotáhl do vítězného konce? :lol:
https://photos.app.goo.gl/fq66SMUtFWUk3teG6

...nebo do vítězného února :wink: :?: Jedeš,jedeš,vydržat.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2019 11:21 am

Spíš jedu na F3....posunovací rychlost. :D Ale i želva se nakonec dostane tam,kam potřebuje. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2019 6:36 pm

Tak pro dnešek hotovo,zítra budeme pokračovat. :D
Přílohy
IMG_20190205_155940.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod hopeter » úte 05 úno, 2019 6:43 pm

No Míro máš nejvyšší čas , sluníčko už začíná mít sílu a jaro je za dveřma... :P Taky jsem si vzpoměl , že zahrádka nepočká. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků