Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » ned 30 pro, 2018 1:43 pm

rawen píše:chceme si s moduly zajezdit i doma, nemá smysl jich mít plnou garáž a vytáhnout je párkrát za rok

Chlapci těší mne, že další moduláři přišli na to, že lze rozvíjet i moduly s použitím "na doma" v kombinaci s moduly pro použití na klubových akcích. Přeju úspěch.
Mcx

Příspěvekod Morris Zapp » ned 30 pro, 2018 3:01 pm

No, Milane - taky jsem o tom vážně uvažoval, i paní a velitelku bych asi zmáknul, aby mi definitivně předala vládu nad místností, kde jsou stejně imrvére nějaké moduly rozloženy, smrdí tam lepidlo a barvy atd. atp., ale k čemu to povede? Spousta dílů bude na míru a na nemožně malých poloměrech, takže na setkání nepojedou, stanice bych musel brutálně pokrátit (kroutí se mi prsty u nohou, když vidím tu fotku v předchozím příspěvku, kde krajní kolej plynule pokračuje obloučkem od jedné výhybky ke druhé, takže má vlastně nulovou délku!). I ten Cukrovar, co jsme ho oproti jeho velkému vzoru délkově zkomprimovali na polovinu, je v modelu dlouhý 360 cm, takže zabere celou jednu stěnu místnosti. Ano, bylo by pěkné mít doma natrvalo menší layout, který se nemusí pracně montovat, a když přijedou kamarádi na kafe, tak se dá odjezdit menší sejšna - ale cena za to je příliš vysoká. A neplatí se v běžné měně, nýbrž v modelářských kompromisech.

Tím vám oběma samozřejmě nechci vaši cestu domácích modulů rozmlouvat - pokud vám to tak vyhovuje, pak vám zcela upřímně přeji, ať vám váš koníček přináší co nejvíc zábavy!
TT, moduly, epocha III/IV
Morris Zapp

Příspěvekod cipisekmp » ned 30 pro, 2018 3:14 pm

Ahoj, ja jelikoz se taky bavim moduly tak bych dnes sel cestou polodomo modulu ale mel bych i tak problem s mistnosti. Preci jen dilna kde mozu byt cely rok ma rozmer 4*3m do toho tam jsou skrine a pod serepeticky takze toho mista i tak moc neni. Jestli clovek nema "rozumny" prostor, tak mu ani moduly upravene na doma moc nepomohou. Rozume jsme se naskladali dozadu v moji vetsi dilne ktera ma cca 8*6m. Jenze to je jen na leto.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

[url]http://kzmslovacko.cz/[/url]
cipisekmp

Příspěvekod Mcx » ned 30 pro, 2018 3:37 pm

Morris Zapp píše:stanice bych musel brutálně pokrátit

Ony neexistují skutečné stanice s délkou staničních kolejí 130 -180 m, no kolik je to v TT - max 1500 mm, to na rozdíl ode mne nemusíš ani pro doma krátit.
Na webu OstraMo jsem k tomu několik článků psal - např http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_moduly.html a je tam například tento text vztažený k velikosti H0
Ono asi celá diskuze okolo technických parametrů „domácích modulů“ vzniká z nepochopení, nebo se snahy postavit na domácích modulech „pořádnou stanici“ a tvůrci si neuvědomují, že doma na modulech nepostavím nic jiného než lokálkovou stanici s délkou staničních kolejí cca 1300 mm, takže žádný rychlík o osmi vozech, žádný Sergej s 15 Wap..... a nebo se nevyhnu kompromisům s výhybkami, poloměry oblouků..... , ale to já jako modulář již nejsem ochoten akceptovat a navíc úplně bych tak ztratil možnost kombinaci s klasickými klubovými moduly, protože to by kombinovat nešlo.
Takže spíše se jedná o nepochopení cílů :wink:

Ještě k stavbě "něčeho" na čem se dá doma jezdit a prostoru, kdysi díly dnes moduly, dnes mám místnost kdysi jsem neměl - takže před 25 lety to vypadalo takto - postaveno v obýváku :lol: :
Obrázek
Obrázek
Dál se přesunuji na vlákno OstraMo a omlouvám se kolegům z Olomouce za plevelení vlákna jinou velikostí.
Mcx

Příspěvekod rawen » ned 30 pro, 2018 7:48 pm

Aby nedošlo k nedorozumnění, klasické moduly neopouštím(e). V mém osobním případě jde jen o to, že před třemi roky jsem do verandy strčil nádraží, 180st oblouk a traťové moduly. Najednou se počet modulů zdvojnásobil a krom toho i doma postavení trvá stejně dlouho jako na setkání. Oproti tomu stanička z jednoho nebo dvou dílů bude sjízdná do pěti minut. Když si zavoláme, že je chuť zajezdit, postavím layout rychleji, než ostatní přifrčí.
Z provozního hlediska na tom pořád půjde manipulovat v lokálkovém stylu, což je dlouhodobá klubová strategie. (Oproti klasickému panelu úplně jiné kafe.)
A jestli to budeme vozit na setkání do hal? Na Zababov určitě ne, zato v Luběnicích ideál.

Anebo se to při testech neosvědčí a myšlenka mi zůstane jako memento, zatímco segmentové kolejiště bude dělat radost jeho majiteli přesně podle původního záměru. :D :D :D

Radek

P.S.: Mezi "obloučky" je 9cm přímé koleje, takže pro malé uhelné sklady anebo štěrk-písek to dává docela dobrý smysl.
TT moduly Olomouc
TT moduly Olomouc - diskuze
zahradní 30mm železnice od REGNERa
rawen

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:45 am

Opět postup a další provokativní fotky: https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#10.jpg :D

Radek
TT moduly Olomouc
rawen

Příspěvekod Dusan » pát 04 led, 2019 9:48 am

Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Dusan

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 9:50 am

Dusan píše:Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)

...vzhledem k předcházející diskuzi. :wink:

Radek
TT moduly Olomouc
rawen

Příspěvekod Mcx » pát 04 led, 2019 2:08 pm

Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?
Mcx

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:44 pm

Mcx píše:Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?

Kolej je v jedné rovině jako u modulů. Oblouk bude v mělkém zářezu, úplně v rohu kopeček. V pohledově předních částech je naznačen násep k rovině kolejiště nádraží. Jsou to nějaké dva centimetry, tedy 2,5m v reálu, takže mohu naznačit odvodnění případně propustek pod tratí. To ale záleží na definitivním rozmístěním budov, z nichž na dvě největší stále čekám.

Mít celé kolejiště v rovině je mimo realitu...

Radek

P.S.: V tom rohu na kopci uvažuju o zřícenině, ale je to 40 metrů od trati... Váhám, jak daleko zajít.
TT moduly Olomouc
rawen

Příspěvekod Mcx » sob 05 led, 2019 9:45 am

Jasně, rozumím. Jen mně to z těch pohledů nebylo jasné.
Mcx

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 4:55 pm

Při hledání podkladů někdy narazím na poklady.Autor Josef Chvosta.Těch foto z dob páry 1972 - 2004 je více.Vzpoměl jsem si na vás.Snad vám fota pomohou.Milan
1 - 8.2.1976/433.0 a T466.0 rozjíždí nákladní vlak z Chornice
2 - XI.1975/manipulák z Třebovic do Chornice
3 - ??.1974/odjezd z Městečka Trnávky do Chornice
Přílohy
T466433.08.2.76ChorniceK.jpg
11-75Třebovicev.K.jpg
img726t.jpg
milan ferdián

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 5:00 pm

Druhá část.Milan
4 - IX.1973/433.018 u Dzbelu
5 - 8.9.1973/433.053 Stražisko
Přílohy
188.9.73DzbelA.jpg
538.9.73StraiskoB.jpg
milan ferdián

Příspěvekod rawen » stř 30 led, 2019 7:46 pm

Díky Milane za fotky.
Tato trať zajímá z nostalgických důvodů především mě osobně; kluci jsou usazeni jinde. Momentálně mám stavebně jiné spády, ale možná se zase vrátím. Je škoda, že neexistuje ucelený archiv, resp. Červenka tuto dráhu nevede...

Radek
TT moduly Olomouc
rawen

Příspěvekod rawen » ned 03 úno, 2019 12:34 pm

Nazdar,
zabývám se drátařinou. Byl jsem nachystán to zalištovat, ale nakonec je kabeláž tradičně volně. A jsem tomu rád, protože díky problémům s přestavníky do toho musím sahat víc než se mi líbí.
Každopádně to je sjízdné a z fleku můžu na setkání holátek https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#14.jpg :D

Radek
TT moduly Olomouc
rawen

PředchozíDalší

Zpět na Moduly