NanoX-S88 verze 3.6

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod belgarat » sob 17 lis, 2018 6:10 pm

O diky. Zmatlo mne vyjadreni zde: "Due to limitations in XpressNet v.3 protocol from Lenz, only it's possible to program and reading CV1 to CV256 in Direct, Paged and Register modes (service mode)."

Diky za odpoved.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » sob 17 lis, 2018 6:29 pm

belgarat píše:O diky. Zmatlo mne vyjadreni zde: "Due to limitations in XpressNet v.3 protocol from Lenz, only it's possible to program and reading CV1 to CV256 in Direct, Paged and Register modes (service mode)."

Diky za odpoved.

Ano, verze 3 skutečně podporuje CV jen do 256, sidlo mluví o software ve verzi 3.6, která podporuje CV do 1024.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod belgarat » sob 17 lis, 2018 6:33 pm

Diky panove.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » pon 10 pro, 2018 10:01 am

Odpověď na: Předmět: Update multiMAUS

belgarat píše:jen male upozrneni: na strankach originalniho malovyrobce (http://www.fucik.name/masinky/nanox_opt/) je odkazovano (podle obsahu a data/casu) starsi BETA vydani firmware verze 3.6 z 06/13. Na novejsi (10/14) vede odkaz ze stranek Paco Can~ady. Sam si musim zkontrolovat co jsem vlastne do sve NanoX naladoval...

To je tím, že se koukáš na stavební návod a nikoli na malovýrobce. U stavebního návodu je nutné mnohem intenzivněji přemýšlet, co děláš. :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod zaplef » stř 26 pro, 2018 7:28 pm

Zdravím.
Uvažuji o koupi cetrály NanoX. Ohledně DCC jsem začátečník a před koupí se chci zeptat na údaj ohledně 16 lokomotiv. Je omezení pro 16 lokomotiv jezdících, nebo 16 lokomotiv na kolejích je maximum. Jaký bude důsledek 17 a vice lokomotiv? A nakonec zda se funkční dekodéry taky počítají jako lokomotivní z pohledu cetrály?
Byl by jinak problém cetrálu vyrobit pro 32, případně pro 64 lokomotiv?

Děkuji za odppvědi.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod fulda » stř 26 pro, 2018 8:20 pm

Je to tu rozebrané už několikrát a velmi detailně. Po pravdě - málokterá centrála je schopna provozovat větší množství lokomotiv, protože pak jednoduše dojde čas na DCC, ale málokterá centrála tento údaj uvádí v návodu.
Pro NanoX je to limit pevný a nelze ho měnit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod zdeno » stř 26 pro, 2018 8:58 pm

fulda píše:Po pravdě - málokterá centrála je schopna provozovat větší množství lokomotiv, protože pak jednoduše dojde čas na DCC, ale málokterá centrála tento údaj uvádí v návodu.
Pro NanoX je to limit pevný a nelze ho měnit.

Limit DCC je asi 40 soucasne jezdicich loko, overene a vyzkousene na modulovke, uplne bez problemu.
Dalo by se i vic, ale to vyzaduje pouzivani kratkych adres, a zrychleni DCC na 2x50uS(1) a 2x100uS(0) a to podporuje opravdu malo central.
Dale se nesmi pouzivat funkce nad F5, protoze ty zpomaluji DCC velmi podstatne. Taky RailCom vsouva svoje pozadavky.
Dale je nutne pouzivat preambuli s delkou 10x "1", coz treba DR5000 neovlada.
Takze limit je asi 60 loko pri odezve do 1-1,5 vteriny a to uz je dost poznat.
Ale splnit podminky pro 60 jezdicich loko je jeste tezsi a skoro nerealizovatelne.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod vvitty » stř 26 pro, 2018 11:18 pm

zdeno píše:Dalo by se i vic, ale to vyzaduje pouzivani kratkych adres, a zrychleni DCC na 2x50uS(1) a 2x100uS(0) a to podporuje opravdu malo central.
Dale se nesmi pouzivat funkce nad F5, protoze ty zpomaluji DCC velmi podstatne. Taky RailCom vsouva svoje pozadavky.
Dale je nutne pouzivat preambuli s delkou 10x "1", coz treba DR5000 neovlada.
...


Třeba to centrály nepodporují proto že norma píše trošku jiná čísla.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod zdeno » čtv 27 pro, 2018 7:47 am

vvitty píše:Třeba to centrály nepodporují proto že norma píše trošku jiná čísla.

Pisem podminky, za kterych DCC dokaze ovladat 60 loko.
Treba mne osobne vadi, ze Roco nepouziva IDLE pakety. To taky neni uplne podle normy, ale nevadi to.
Proste nektere centraly neumi vysilat DCC rychleji nebo maji jine vnutorne omezeni, treba pamet.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod vvitty » čtv 27 pro, 2018 9:52 am

zdeno píše:Pisem podminky, za kterych DCC dokaze ovladat 60 loko.
Treba mne osobne vadi, ze Roco nepouziva IDLE pakety. To taky neni uplne podle normy, ale nevadi to.
Proste nektere centraly neumi vysilat DCC rychleji nebo maji jine vnutorne omezeni, treba pamet.


Centrala Idle pakety pouzivat nemusi. To je v norme vyslovne uvedeno.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » čtv 27 pro, 2018 1:12 pm

Nedostatky Roco centrál by si zasloužily samostatné vlákno. Odpovědět na dotaz začátečníka velkolepou polemikou o něčem jen částečně souvisejícím se mi zdá mimo mísu.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod zdeno » čtv 27 pro, 2018 1:53 pm

BohousP píše:Nedostatky Roco centrál by si zasloužily samostatné vlákno. Odpovědět na dotaz začátečníka velkolepou polemikou o něčem jen částečně souvisejícím se mi zdá mimo mísu.

Pisal jsem vseobecne, nikde nevzpominam cisto jen Roco.
Jinak puvodni dotaz byl ma pocet pripojenych loko na DCC, teda jsem odpovidal na primo polozenou otazku !

zaplef píše:Byl by jinak problém cetrálu vyrobit pro 32, případně pro 64 lokomotiv?
Děkuji za odppvědi.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod michal.kubista » čtv 27 pro, 2018 1:57 pm

zaplef píše:Zdravím.
Uvažuji o koupi cetrály NanoX. Ohledně DCC jsem začátečník a před koupí se chci zeptat na údaj ohledně 16 lokomotiv. Je omezení pro 16 lokomotiv jezdících, nebo 16 lokomotiv na kolejích je maximum. Jaký bude důsledek 17 a vice lokomotiv? A nakonec zda se funkční dekodéry taky počítají jako lokomotivní z pohledu cetrály?
Byl by jinak problém cetrálu vyrobit pro 32, případně pro 64 lokomotiv?

Děkuji za odppvědi.

Ahoj,
s NanoX běžně na kolejích mám více než 16 lokomotiv (+ vagónky s DCC osvětlením) a zatím funguji bez problémů. Neznám algoritmus uvolňování slotů pro nepoužívané lokomotivy, a tak je to trochu na riziko, zda se loko nepohádají, ale mě se to zatím nestalo. Důsledně dodržuji pravidlo, že nepoužitá lokomotiva musí mít vše vypnuté, tedy světla i všechny ostatní funkce, nulovou rychlost, aby se o ní nemusely vysílat DCC informace.
Tedy omezení 16 loko je současně řízených.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod zaplef » čtv 27 pro, 2018 3:24 pm

Zdravím,
moc děkuji uživateli michal.kubista za odpověď. To je to, co jsem chtěl znát. Pak poděkuji i fuldovi za vyčerpávající odpověď, že úprava je nemožná. A tímto se mu i omlouvám za obťěžování.

Asi nakonec zvolím právě NanoX, neb se mi líbí E-signál. Ještě uvažuji o centrale DR5000, ale ta E-signál asi nemá a to mi trochu do budoucna bude vadit.

Ještě se zeptám jaký zdroj k NanoX používáte? Díky za odpovědi. Snad už tímto nebudu nikoho obtěžovat.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » čtv 27 pro, 2018 3:36 pm

Záleží na verzi centrály NanoX. Pro typ 2015 nebo 2017 je popsaný na starém webu DIGI-CZ: http://www.digi-cz.info/napajeci-zdroj-dcc/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jipol57, marian_r a 9 návštevníků