Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Ossi » úte 18 pro, 2018 9:30 pm

Zdravím. Ohledně Č. Kamence: jmenovaní čtyři brejlovci jezdili Pn vlaky v jednočlenném obsazení trať Chabařovice - Ústí - Děčín - Benešov - Č.Kamenice - jedlová - Rybniště - Varnsdorf. Kromě toho (do zrušení přechodnosti) jezdili na vlečku Lustry Kamenický Šenov (zbytek pův. lokálky). Brejlovci pak byli nahrazeni pilštyiky, vzpomínám 0072, 0278. Pomocníci jezdili z Lípy rg na Benešova, aby kolegové mohli jet přes 12 hodin. S pozdravem OssI
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Václav Kolář » sob 22 pro, 2018 10:52 am

Dobrý den přátelé, prosím Vás tímto o radu. Dostal jsem od kamaráda digi centrálu Roco. A tak jsem chtěl digitalizovat své brejlovce od fy. Kuehn. Jelikoš jsem v tomto směru absolutní neznalec, prosím, poraďte mi jaké dekodéry použít. Myslel jsem, že dekodéry od stejného výrobce budou ty správné, ale podle p.Nováka to není to pravé. O zvuku zatím vůbec neuvažuji. Děkuji Vám za pomoc.
Václav Kolář
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 27 srp, 2008 3:17 pm
Bydliště: Bukov

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod hopeter » sob 22 pro, 2018 12:34 pm

Koukni do návodu nebo přímo do lokomotivy jakou má zásuvku pro dekodér. Podle toho kup dekodér jakýkoliv s odpovídajícím konektorem. Jo v lokomotivě bude v zásuvce anologová propojka pro jízdu v analogu. Tu vyjmeš a místo ní dáš dekodér , jen pozor na správnou polohu v zásuvce aby pin č.1 byl na správné straně ( měla by být značka na dekodéru i u zásuvky ). U Kuehnu bude asi rozhraní NEM651 což je šest vývodů. Může ale být i 8 ,12,14,16 vývodů podle použitého rozhraní. Pro seznámení s digitálem doporučuji navštívit stránky "lokopin.cz"
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Václav Kolář » sob 22 pro, 2018 1:37 pm

Tak jakýkoliv dekoder to asi nee, koupil jsem jeden Kuehn N45 a s centrálou vůbec nekomunikuje.
Václav Kolář
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 27 srp, 2008 3:17 pm
Bydliště: Bukov

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Radek Strnad » sob 22 pro, 2018 2:52 pm

Je to fakt jedno, který dekodér použiješ. Samozřejmě předpokladem je, že bude mít rozhraní stejné, jako má mašina. U Kuehna je to 6-ti PIN nebo třeba noví Brejlovci mají Next18. Ale jestli koupíš dekodér Next18 od Kuehn, Zimo nebo Lenz je jedno. Ten N045 je 6-ti PIN? Předpokládám že ano a máš ho správnou stranou???? Máš ještě jiný dekodér???? Ten jiný komunikuje???? Nemůže být chyba v centrále???? Jde do kolejí z centrály proud???? Těžko ti radit, když napíšeš: Mám mašinu, chci tam nějaký/jaký? dekodér, dekodér nekomunikuje......Musíš nám trochu osvětlit co vlastně máš, co si vyzkoušel. Pokud je centrála OK a dekodér také, tak musí komunikovat a je jedno, jaký je výrobce dekodéru.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trixt » sob 22 pro, 2018 4:33 pm

Nevím jak je to s prostorem v Brejlovcovi, ale zkontroloval bych také rozměry dekodéru, aby se vešel.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod hopeter » sob 22 pro, 2018 5:27 pm

Pokud dekodér nekomunikuje a nebyl odpálen tak zkontroluj jestli je zasunutý správně ( pin1 dekodéru na pin1 lokomotivy ). Dále zkus nastavení centrály. Hlavně se jedná o adresu dekodéru CV1 - továrně je na hodnotu 3 , dále pokud používáš multimaus tak ještě je potřeba správně nastavit číslo lokomotivy v knihovně lokomotiv ( pozor číslo v knihovně a adresa dekodéru není totéž ). Pokud máš černou kostku tak ještě je nutné mít multimaus pro programování připojený na master. No a ještě dále v nastavení nastavit správně rychlostní stupně.
Tohle jsou nejběžnější potíže , nejlépe pokud máš někoho poblíž tak ho popros o nastavení. Pokud to chceš zkoušet na dálku tak podrobněji popiš co máš a co jsi s tím dělal.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Václav Kolář » stř 26 pro, 2018 9:17 am

Tak po vyzkoušení i od kolegy,který mi Roco centrálu dal a jemu do poslední chvíle fungovala,nastala ta chvíle, že musím přiznat, že spolu nekomunikují. Tudíž zakoupené dekodéry vrátím prodejci a zakoupím Zimo. Děkuji Vám za Vaše rady a snahu mi pomoci. V.K.
Václav Kolář
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 27 srp, 2008 3:17 pm
Bydliště: Bukov

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod ttmodelar » stř 26 pro, 2018 9:44 am

Zajímalo by mě jak je na tom osvětlení zvládá návěstní soustavu když je tam nově next18 ?
Děkuji za případnou odpověď
ttmodelar
 
Příspěvky: 85
Registrován: pát 07 led, 2011 11:14 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod lisacik » stř 26 pro, 2018 9:57 am

brzda píše:Ja mám evidentne verziu ČSD s modrým rámom :).


To je zrejme unikat, lebo T478.3001 ma oficialne len 3 verzie.

33380 - ????? IV-VI epocha. Zial tento model je nespravne oznacovany ako ČSD pripom ide o ČD muzeum. Zial ČSD to rozhodne nie je lebo znak lekarny (pri dverach do kabiny) a tiez popisy http://www.sportsarka.cz/fotky24799/fotos/_vyrp11_1031133380.jpg. Je to velka skoda, ze Kuehn tento nezasadil do casoveho ramca ked este tento stroj este nebol u ČSD, ale u ČKD.
33382 - ČSD IV epocha
33384 - ČD V epocha.

Osobne si myslim, ze vas konkretny kus je vynimocny priam by som povedal rarita* v tom, ze sa na tomto kuse nenachadzaju znamy ČD na celach masinky, ako ich ma model 33384. Prosim ak sa vam podari odfotit ram masinky z bohu dajte ho sem na forum.

Zial Kuehn pri T478.3001 nezvladol jedinecnost tohto stroja. Staci si pozriet napriklad velmi pekne spracovany clanok v casopise SVĚT ŽELEZNICE 68 (a obrazky na strane 3-4) a ine. Nehovoriac o tom, ze tymto strojom by sa dostal do III epochy. T478.3002, ktoru uviedol DS je projekt, ktory zvladol na jednicku.

Velka skoda tej T478.3001, ale mozno ini to vidia inak.

Lisko

* je to len tento kus, alebo je tych masiniek viac???
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod zderem » úte 01 led, 2019 4:48 pm

Zdravím kolegové. Už jste někdo ozvučoval nového brejlovce T478.3001 nebo T478.3002 z nové série s dekodérem Next18. Zápasím s umístěním repro kostky zimo. Do starší verze se dal dát do díry nad motor. Tady je deska v celku a tudíž nastává problém.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod TTmili » úte 01 led, 2019 8:13 pm

Současní Brejlovci mají díru na Zimo kostku (ale asi jen s tou nízkou ozvučnicí) v nádrži. Je to jeden ze zlepšováků, ale ještě jsem se nedostal k ozvučení.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Ferys » pát 11 led, 2019 1:32 pm

Prosím o radu zkušené kolegy: rád bych pořídil T 478.3187, kat. č. 33319. Je potřeba za účelem ozvučení koupit novou DPS? Nebo je k tomu model ze současné produkce již uzpůsoben? Díky za info a případné zkušenosti.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » pát 11 led, 2019 2:24 pm

I když odpověď ode mne není zcela relevantní, ale je to tak, že na ozvučení Kuehn brejlovce (jakéhokoli) nová deska potřeba není. Jen se to dělá dost blbě a spíš to připomíná boj. Za mě mohu říct, že mě se to dělá daleko lépe s novou deskou. Ostatně proto jsem ji navrhoval :wink:
Až poslední brejlovci praotci tj T478.3001 a T478.3002 už mají připravenou takovou miniaturní ozvučnici, kam lze přilepit repro. Takže teoreticky lze ozvučovat vcelku bez problémů, pokud se však smíříte s 3 fakty.
1. A to, že zvuk bude slabší, neb ozvučnice je malá.
2. A že v malých rychlostech bude loko cukat, neb se tam negativně projeví zpětná vazba kondenzátorů odrušení, jenž v digitálu nejsou potřeba. A ty kondíky se ZIMU opravdu moc nelíbí.
3. Nebude tam powerpack - kondenzátor pro překlenutí výpadků.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod zderem » pát 11 led, 2019 3:13 pm

Bedlisch: Tvá slova, která se týkají T478.3001 a 3002, mohu potvrdit. Bohužel.
Do nádrže se dá vlepit repro Brawa 99811, pro který je otvor přesně vytvarován. Zvuk tudíž nemá tolik basů, jako s klasickou Zimo kostkou. Mám nainstalovaný dekodér Zimo MX658N18. Cukání lokomotivy při pomalé rychlosti jsem zkoumal celý den. Myslel jsem, že je to způsobeno převody, takže jsem vyměnil podvozky i motor z jiného stroje a situace byla stejná. Nakonec jsem zkusil prohodit dps ze starší serie se šestipinem a dal dekodér lenz gold mini. A bylo po cukání. Když jsem nasadil šestipinový zvukový dekodér MX 649N, cukalo to opět. Tak nevím, jak z toho. Když bych nainstaloval desku od Tebe, pojede to plynule? A je eventuelně k mání?
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků