Stavba motorového vozu M152

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod Sandy » ned 16 pro, 2018 7:45 pm

Je mi to líto, ale musím konstatovat, že za cca čtvrtinové náklady jsem si pořídil pojezd s obdobnými jízdními vlastnostmi z provenience Pleticha factory....
Kovářská práce, ale bez nutnosti dovažovat.
Kdybych si nechal zabudovat motor Mashima( třeba typ 1620), tak bych se dostal na 1/3 hankovo61 nákladů s identickými jízdními vlastnostmi.
Na digitalizaci jsem použil "Univerzální desku pro lokomotivy Zajíc" ( v mém případě zvýhodněná cena 150,- Kč)
Pak jsem si nechal za 60.- Kč za kus vyrobit elektronický spínač na samostatné ovládání obrysová (?), koncová, reflektor a za stejnou cenu DPS se světly bílá/červená . Zapojení pro blbuvzdorné, jako jsem já.....
Vše se vejde pod interiér "polostavebnice" Bramos a s dekoderem Lenz Silver + je možno osvětlit interier.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod hopeter » pon 17 pro, 2018 5:11 am

Myslím,že Honzovi nešlo o to ušetřit ale mít radost z vlastní stavby motoráku M152. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod hank61 » pon 17 pro, 2018 5:33 am

hopeter píše:Myslím,že Honzovi nešlo o to ušetřit ale mít radost z vlastní stavby motoráku M152. :wink:


Správně. Vždyť "Nejlepší dárek je takový, který člověk vyrobí sám" :-) Ale nyní vážně. Opravdu v tomto přápadě nešlo o to ušetřit, nýbrž pořídit si tento motorový vůz jiným způsobem, než jen sáhnout do kapsy a během pár minut jezdit.... A protože jsem si stavbu náležitě užil, připravuje se něco dalšího. Hezký den všem :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod Trixt » pon 17 pro, 2018 9:04 am

Krásná práce, k tomuto bych se chtěl také jednou propracovat. :) Jsem zvědavý, do čeho se pustíš teď. Co bude to "něco". ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 18 pro, 2018 5:47 pm

Sandy píše:Je mi to líto, ale musím konstatovat, že za cca čtvrtinové náklady jsem si pořídil pojezd s obdobnými jízdními vlastnostmi z provenience Pleticha factory....
.........

Ten pojezd od Pletichy má odpružené nápravy?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod Pavel 152 » úte 18 pro, 2018 9:01 pm

Já měl od p.Pletichy vždy jednu výkyvnou, naprostá spokojenost. Ještě malá pochybnost, jak máš motorák na výšku, nárazníky oproti jinému vozu. Z fotek se zdá, že pluhy jsou vysoko nad kolejnicí. Ta zátěž uvnitř, nesahá do interiéru?

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod Sandy » stř 19 pro, 2018 6:57 am

Pavel 152 píše:Já měl od p.Pletichy vždy jednu výkyvnou, naprostá spokojenost. Ještě malá pochybnost, jak máš motorák na výšku, nárazníky oproti jinému vozu. Z fotek se zdá, že pluhy jsou vysoko nad kolejnicí. Ta zátěž uvnitř, nesahá do interiéru?

Pavel

Jo, teď už jezdí pěkně, ale začátek byl katastrofa. Já si pořídil tři pojezdy najednou a žádný z nich nedokázal jezdit jinak, než v přímé. A to ještě musela být dokonale rovná. Výhybky nedaly ani náhodou. Takže načas do krabice a ta hluboko do skříně. Asi za půl roku mi to nedalo a na základě podnětu z jiného vlákna jsem změřil rozchod (?). Byl mimo doporučené hodnoty. Tak jsem ho upravil na maximální rozměr a od té doby paráda.
Výhodou je i to, že pojezd má dostatečnou hmotnost a mezi pojezdem a spodní částí interieru je dostatek místa na elektroniku.

EDIT:
https://sandyh0.rajce.idnes.cz/M152/#P9102356.jpg
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Stavba motorového vozu M152

Příspěvekod hank61 » stř 19 pro, 2018 7:50 am

Co se týká jízdních vlastností, tak pojezd Pleticha nemohu posuzovat. Pojezd od PG má obě nápravy kyvné a při dodržení rozchodu dvojkolí dle výrobce, jsou jeho jízdní vlastnosti bezvadné. Přes výhybky /v SN dokonce ostré a bez napájených strdcovek/ i přes spoje nesešroubovaných, a pouze k sobě sesazených segmentů, je i pomalá jízda naprosto bez problémů a pojezd díky své konstrukci nádherně kopíruje případné nerovnosti....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků