Anketa na V.díl

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o V.díl ?

ano
68
96%
ne
3
4%
 
Celkem hlasů : 71

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Edys » pát 07 pro, 2018 8:07 pm

Myslím že to vůbec není nic proti Milanovi. Ale nevěří freemailovým službám a nechtěli zasílat spolu s adresou i číslo účtu. Nešlo o to že by to zneužil Milan ale že by to nekdo vykradl z emailové schránky. Ale jak již bylo napsáno číslo účtu netřeba zasílat.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod hank » pát 07 pro, 2018 8:17 pm

Ach jo... :roll:

Tahle diskuse je fakt důkazem toho, že se vytrácí funkční gramotnost, schopnost přesné formulace a dodržení logické struktury textu i jeho čtení a chápání.

Když někdo napíše něco takového

prosíme tyto data
- nick -
- celou adresu -
- email adresu -
- počet kusů -
- platba bude přes účet -


tak se nikdo nemůže divit, že někdo jiný (včetně mě, například, ale zdá se, že jsem nebyl sám) to pochopí tak, že v množině dat, o kterou dotyční prosí, je zahrnuto i číslo účtu.

Reakce většiny těch, kteří si dali tu práci, aby na to reagovali, byly taky příznačné: Málokdo se konkrétně zeptal nebo napsal, co mu na tom není jasné, ale skoro všichni si začali domýšlet, jak to pisatel myslel.

A přitom by stačilo zrušit v posledním řádku odrážku, odřádkovat a začít v novém odstavci velkým písmenem.

Jasně že to někomu může připadat jako hovadina, ale jestli lidi nedokážou dodržovat zavedená pravidla komunikace, tak se za chvíli nebudou umět dohodnout vůbec na ničem, včetně podstatných věcí, nebo dokonce vůbec dorozumět... :evil:

A než tohle moje volání osamělého zoufalce na poušti admin smaže jako OT, ať to tu prosím nechá do rána viset; třeba se nad tím aspoň pár lidí zamyslí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Fox » pát 07 pro, 2018 9:43 pm

Omlouvám se za vzniklé potíže, teď už to je jasné. Číslo účtu neposílám. Děkuji
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 07 pro, 2018 10:09 pm

milan ferdián píše:Anketa byla ukončena.Přijímáme objednávky na V.díl.O tisku bude rozhodovat počet objednávek.V.F.
V.díl/Střípky z archívu/orientační cena 800,- Kč - 32 euro
kontaktní email
milafezavináčcentrumtečkacz

prosíme tyto data
- nick -
- celou adresu -
- email adresu -
- počet kusů -

Informační
- platba bude přes účet -


Pánové, přidávám se k hankovi.
Obecně se vytrácí vlastní myšlení a převším chápání psaného textu.
A nic ve zlém: ta odrážka tam je :evil: Věra F. to napsala správně. :wink:
Asi nechápu já, co Vás k tomu vedlo, že smotáte dohromady dva významově odlišné odstavce.
Chápu, že doba internetová a mobilní urychluje dění, ale také blbne hlavy.Kdy jsou doby, kdy mnoho lidí četlo běžnou beletrii, uměli se obsahově správně vyjadřovat a chápali na poprvé, co se jim říká či píše :roll:

...no nic, zase zbytečný plevel... :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil Michal Vaniš dne pát 07 pro, 2018 10:34 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod PajaF » pát 07 pro, 2018 10:16 pm

Jenze ta odrazka (informacni - platba bude pres ucet) je tam ted. Predtim tam nebyla.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 07 pro, 2018 10:32 pm

PajaF píše:Jenze ta odrazka (informacni - platba bude pres ucet) je tam ted. Predtim tam nebyla.

Přesně tak. Původní příspěvek byl upraven ( bez označení - Edit apod. - už předchozí citaci). Tedy není na místě dělat z tazatelů hlupáky.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod gearus » pát 07 pro, 2018 10:43 pm



prosíme tyto data
- nick -
- celou adresu -
- email adresu -
- počet kusů -
- platba bude přes účet -




Promiňte že reaguji, ale už musím...
- platba bude přes účet - bude - znamenala informaci o tom že jaká bude forma placení...
- číslo účtu - až v tomto případě by znamenalo požadavek o napsání č. účtu...

Omlouvám se ale, nedalo mi to...
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 07 pro, 2018 10:52 pm

Přestože můj předchozí příspěvěk pát pro 07, 2018 11:09 pm vycházel ze zobrazené skutečnosti ve vlákně v daném čase,
principem sváru je nepochopení jak bude platba provedena a ne podružná "odrážka"...
Takže se vlastně příspěvek až na jednu větu zakládá na pravdě.A to je smutné... :cry:

Edit:pouze struktura textu,obsah nezměněn
Naposledy upravil Michal Vaniš dne sob 08 pro, 2018 11:12 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 pro, 2018 6:20 am

Dobrý den,především se vám omlouvám.Nešlo mi o to udělat z vás hlupáky.Neuvědomila jsem si,co jedna odrážka v dobrém úmyslu může způsobit.Ano,text jsem dodatečně upravila.U manžela se neobjevuje "úprava příspěvku",tak jsem zapoměla dopsat edit.
Je tu zcela ale jiný problém,manželovi v noci při práci na publikaci zkolabovalo PC.Tím je dočasně přerušen kontakt.

V.F.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 08 pro, 2018 9:00 pm

Fox píše:Zdravím,
mám samozřejmě o publikaci zálem, hlasoval jsem ANO :D . Bohužel ale odmítám z principiálních důvodů posílat nezabezpečeným free-mailem svoje osobní data spolu s číslem bankovního účtu. A to nejen kvůli pošahanému GDPR. Není jiná cesta, jak objednávku uplatnit? Třebas přes nějaký e-shop (díly II a III jsou zatím bez problémů k dispozici na http://www.eshop-rychle.cz/model-scene/ ... Literatura ?
Díky - možná nebudu sám...
Pokud je mně známo, distribuce dalších dílů Plánů kolejišť by měla probíhat stejným způsobem, jako předchozí díly. Tedy možnost objednávky zde na fóru přímo od Milana a pak hromadné rozeslání (snad zase i s podpisem, nevím) a následně by měly knihy jít i do obchodní sítě modelářských prodejen. Ale to vše až tehdy, až bude kniha fyzicky vytištěna, tedy vydána. Předobjednávky jsou tedy nyní možné pouze u Milana.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod hank » ned 09 pro, 2018 1:11 pm

Lucy: Nic z toho, co jsem napsal, nebylo míněno osobně. Proto se taky za to nehodlám omlouvat. A nedělej prosím morální kýč z prosté skutečnosti, kterou jsem si jenom dovolil otevřeně zformulovat, totiž že lidi ztrácejí schopnost a často i vůli domluvit se nebo si vůbec porozumět. Chtít po ostatních pokud možno přesně se vyjadřovat - zvlášť písemně - není morální záležitost (a už vůbec ne odsouzení kohokoli za to, že to neumí), ale oprávněný věcný požadavek. Bez schopnosti věcného a přesného vyjadřování nás nezachrání snaha uhodnout, co tím ten druhý vlastně chtěl říct, a už vůbec ne tzv. slušné chování. Proto taky takových požadavků nikdy není a nebude dost. A proto si taky dovoluji trvat na přání, abychom se všichni snažili o totéž.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod sidlo » ned 09 pro, 2018 2:17 pm

hank píše:Chtít po ostatních pokud možno přesně se vyjadřovat - zvlášť písemně - není morální záležitost (a už vůbec ne odsouzení kohokoli za to, že to neumí), ale oprávněný věcný požadavek. Bez schopnosti věcného a přesného vyjadřování nás nezachrání snaha uhodnout, co tím ten druhý vlastně chtěl říct

Mám za to, že v době internetu je schopnost kritického třídění informací, jejich ověřování, a následně správného vyhodnocení stejně, ne-li více, důležitá jako schopnost se umět vyjádřit.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Brejla » ned 09 pro, 2018 2:39 pm

sidlo píše:
hank píše:Chtít po ostatních pokud možno přesně se vyjadřovat - zvlášť písemně - není morální záležitost (a už vůbec ne odsouzení kohokoli za to, že to neumí), ale oprávněný věcný požadavek. Bez schopnosti věcného a přesného vyjadřování nás nezachrání snaha uhodnout, co tím ten druhý vlastně chtěl říct

Mám za to, že v době internetu je schopnost kritického třídění informací, jejich ověřování, a následně správného vyhodnocení stejně, ne-li více, důležitá jako schopnost se umět vyjádřit.


Trvání na přesném vyjadřování má jistě své opodstatnění, ale je všeobecně známo, že lidé s nadprůměrnými uměleckými schopnostmi žijí tak trochu bohémským způsobem života. A od žádného umělce určitě nemůžete čekat právnickoúřednické vyjadřování.
Vzhledem k tomu, že Milanova tvorba pro železniční modeláře už výrazně zasahuje do oblasti umění, tak bychom se jako umělečtí kritici měli umět povznést nad trochu volnější formou vyjadřování.
Anebo je druhá varianta. "Umělce" naše kibicování otráví a nebudou ani díla s bohémským vyjádřením. Nad jedním takovýmto příkladem, kterého se nám podařilo dosáhnout, právě diskutujeme.
Mám obavu, že při tomto přístupu brzy nebude k čemu se odborně technicky, právnicky a úřednicky vyjadřovat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 09 pro, 2018 2:46 pm

Lucy píše:...A co vy pane Michale Vaniši,nejdříve hájíte paní Věru a pak vaše citace "...A to je smutné...".......

Je evidentní, že ani vy jste nepochopila, že to nebylo směřováno na paní Věru, ale právě na na ty , kdo řeší "odrážku" a nevnímají smysl informace "- platba bude přes účet -" :roll:

P.S: Ta věta co se nezakládala na pravdě:A nic ve zlém: ta odrážka tam je :evil: Věra F. to napsala správně. :wink: k tomu jsem se přiznal v následujícím mém příspěvku :oops:


Proboha už nešťourat a nenimrat se, kvůli tomu vznikají i mezinárodní krize! :mrgreen:
Naposledy upravil Michal Vaniš dne ned 09 pro, 2018 3:05 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plánky kolejišť V.díl

Příspěvekod rendo » ned 09 pro, 2018 2:55 pm

Hadam aj stacilo!nie?...Urobila sa chyba na jednej,aj druhej strane.Uz sa to vysvetlilo...koniec!...Ak sa to bude pitvat dalej,skonci to ako opisal kolega Brejla. :idea: :idea:
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků