Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Trixt » pon 26 lis, 2018 10:48 am

zdeno píše:Jen tam dole beha nejaky kurzor a dlabe to na mne.

Programovací kolej občas používám, naposledy v sobotu, a neměl jsem nikdy žádný problém. Používám SW dodaný výrobcem a nějak nechápu, co v rámci grafického SW znamená, že dole běhá kurzor. Používáš stejný sw? Pokud ano, podařilo se programu připojit k centrále?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JanoW » pon 26 lis, 2018 10:54 am

zdeno píše:Ted jsem chtel vyzkouset programovaci kolej a smola, nefunguje to.
Jen tam dole beha nejaky kurzor a dlabe to na mne.
To asi taky nebude v poradku, co myslis ??


To je s velkou pravdepodobnosťou PEBKAC. https://cs.wiktionary.org/wiki/PEBKAC
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vvitty » pon 26 lis, 2018 10:57 am

HonzaM píše:
BohousP píše:S tím souhlasím. Já si to nepřepnu, ale neznalý uživatel lehce. Pokud pouštíte ke kolejišti nenechavé dětské ručičky, doporučuji jednu ze dvou možností:
1) mechanickým krytem zabránit přístupu k přepínači na zdroji
2) do přívodu k centrále přidat unipolární transil 15 nebo 18V (https://www.gme.cz/transily-do-2-kw). Ochrání proti přepětí, opačné polaritě i příliš vysokému vstupnímu napětí. Možné je to i do trakčního výstupu do koleje, ale zde musí být transil bipolární.

S tuto námitkou souhlasím, i když je to lepší než když na úplném počátku dodávali neprepinateny zdroj s napětím 19 v, což bylo pro moje Ň naprosto nepřijatelné.


A co to tedy udela s centralou kdyz uzivatel prepne na 24V ?

edit: kdyz vyrobce na svem webu omezuje rozsah jeste striktneji na max. 20V.
Naposledy upravil vvitty dne pon 26 lis, 2018 3:15 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 26 lis, 2018 11:33 am

JanoW píše: To je s velkou pravdepodobnosťou PEBKAC. https://cs.wiktionary.org/wiki/PEBKAC

da se to tak napsat, jen se nesmi nejdrive pripojit USB a az potom napajeni.
---
Jinak ja jsem programator a kdyz neco nefunguje, tak ocekavam nejake chybove hlaseni.
Pokud to tak neni, je to dost spatne a neznaly uzivatel se muze picnout.
---
Jinak u predchozich verzi byla datova obrazovka, jak se da zapnout ?
Naposledy upravil zdeno dne pon 26 lis, 2018 11:36 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » pon 26 lis, 2018 11:36 am

zdeno píše:
Edys píše:Tak to je ale spíš plus. Že výrobce naslouchá zákazníkům ne?

spis je zakaznik otrokem vyrobcu, ktery dava na trh smejdy a ceka na odezvu a nasledne upgraduje.

To je ale nesmysl. Já to naopak vítám. Podle tvé logiky na trhu neexistuje žádný výrobek který by vyhověl tvým požadavkům na 100% funkčnost bez nutnosti aktualizací.

Já prostě nedokážu pochopit proč někteří zde se vyskytující jedinci mají neustálou potřebuje se trefovat do věcí, výrobků atd které nejsou náhodou z jejih dílny. To prostě nepochopím.

Pokud by měl nějaký výrobek závazné chyby, prosím klidně na ně kultivovaně upozornit. Ale řešit neustále nějaké mouchy které 99% uživatelů nezajímají musí být asi nějaká duševní porucha.

Jen aby bylo jasno nejsem nijak propojen s žádným prodejcem jen mě vadí že se tu hází špína na dobrý výrobek.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 26 lis, 2018 11:44 am

Edys píše:Jen aby bylo jasno nejsem nijak propojen s žádným prodejcem jen mě vadí že se tu hází špína na dobrý výrobek.

Aj ja jsem dost alergicky na to, kdyz se podcenuji dobre veci. Treba Loconet nebo Bascom.
---
Ty ale michas dve ruzne veci, lenost vyrobcu to udelat poradne a zneuzivani zakazniku na vylepseni toho vyrobku.
Ty ani jen netusis, co tam bylo za hovadiny a jak pracne bylo vysvetlovani logiky veci nekomu, kdo videl Loconet z rychliku Sinkansen ;-)
---
Ted uz je to dobre a pro male kolejiste to nema chybu.
Jen to trvalo asi 3 roky to vypiplat do tohoto stavu, coz mi pripada dost nefer vuci prvnim zakaznikum.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod MiG » pon 26 lis, 2018 11:48 am

zdeno píše:Jen to trvalo asi 3 roky to vypiplat do tohoto stavu, coz mi pripada dost nefer vuci prvnim zakaznikum.

Mluvíš o lidech, co si koupili tvoje "geniální" bazmeky?
Potvrzuji. Je to tak.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 26 lis, 2018 11:58 am

MiG píše:
zdeno píše:Jen to trvalo asi 3 roky to vypiplat do tohoto stavu, coz mi pripada dost nefer vuci prvnim zakaznikum.

Mluvíš o lidech, co si koupili tvoje "geniální" bazmeky?
Potvrzuji. Je to tak.

Asi proto to nemam rad u druhych !!
----
Jinak, zaruka se vztahuje na vsechny moje veci a problem je,
ze postovne si musis zaplatit sam a to je asi ten nejvetsi problem,
jsi totiz neskutecne lakomy.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » pon 26 lis, 2018 12:00 pm

zdeno píše:
MiG píše:
zdeno píše:Jen to trvalo asi 3 roky to vypiplat do tohoto stavu, coz mi pripada dost nefer vuci prvnim zakaznikum.

Mluvíš o lidech, co si koupili tvoje "geniální" bazmeky?
Potvrzuji. Je to tak.

Asi proto to nemam rad u druhych !!
----
Jinak, zaruka se vztahuje na vsechny moje veci a problem je,
ze postovne si musis zaplatit sam a to je asi ten nejvetsi problem,
jsi totiz neskutecne lakomy.

Ze zákona náklady na dopravu reklamovaného výrobku nese prodejce/výrobce
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 26 lis, 2018 12:04 pm

Edys píše:Ze zákona náklady na dopravu reklamovaného výrobku nese prodejce/výrobce

Jen reklamace, ne upgrade !! Vsak zkus pozadatr Roco o upgrade, ze musi zaplatit postovne. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Edys » pon 26 lis, 2018 12:11 pm

zdeno píše:
Edys píše:Ze zákona náklady na dopravu reklamovaného výrobku nese prodejce/výrobce

Jen reklamace, ne upgrade !! Vsak zkus pozadatr Roco o upgrade, ze musi zaplatit postovne. ;-)


O upgradu nebyl v citované zprávě ani slovo. Psal jsi o záruce a o poštovném.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Trixt » pon 26 lis, 2018 12:28 pm

Prosím nehádejte se a nenapadejte se. Zkusím tedy vaši diskuzi shrnout.

DR5000 byla na počátku spíše polotovarem, který se v průběhu posledních tří let neustále dolaďoval a vylepšoval. Teď to vypadá, že se jedná o docela dobrý a odladěný produkt, který se hodí prakticky pro jakékoliv domácí kolejiště a výrobce i nadále pokračuje ve vylepšování vlastností. Závěr je dle mě tedy asi takový, že koupí tohoto produktu rozhodně uživatel nepochybí. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod belgarat » pon 26 lis, 2018 12:33 pm

Ja si z toho naopak beru vyrazne PLUS: Zda se, ze Digikeijs bere zakaznicke reporty vazne a OPRAVUJE chyby.

Nejvic tu matlaji ti, co s vyrobou komercniho software (ne nejaky 200radkovy software do PICu) nemaji zadne zkusenosti. I pres cely oddil QA a automaticke testovani se vzdycky vyskytly mouchy... a predevsim v kombinaci s dalsimi systemy zakaznika, a to i zasadni. Nedokonala prace projektoveho vedouciho, obchodnik ... stane se. A je fajn, ze Digikeijs zpracovava ohlas i od "malych" zakazniku jednotlivcu. Ne jako vetsi korporace.
Naposledy upravil belgarat dne pon 26 lis, 2018 12:47 pm, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » pon 26 lis, 2018 12:37 pm

Trixt píše:Prosím nehádejte se a nenapadejte se. Zkusím tedy vaši diskuzi shrnout.

DR5000 byla na počátku spíše polotovarem, který se v průběhu posledních tří let neustále dolaďoval a vylepšoval. Teď to vypadá, že se jedná o docela dobrý a odladěný produkt, který se hodí prakticky pro jakékoliv domácí kolejiště a výrobce i nadále pokračuje ve vylepšování vlastností. Závěr je dle mě tedy asi takový, že koupí tohoto produktu rozhodně uživatel nepochybí. :)

Na počátku jsem také na DR5000 koukal trochu přes prsty. Ale zlepšila se a pro běžného uživatele je to dobré řešení. Cena cca 3500 Kč je přiměřená. Jsou i levnější, ale vyžadují více práce s připojením, příp. neposkytují v základu WiFi a síťové připojení. A kdo chce centrálu za 10 - 20 000 Kč, má také možnost ... Otázka je, nakolik ji využije.

Pokud jde o srovnání s jinými, asi zde není nikdo, kdo by objektivně zvládl. Nechme proto diskuze, ať nám to vlákno nezavřou. Už jednou se to stalo.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 26 lis, 2018 12:41 pm

Trixt píše:DR5000 byla na počátku spíše polotovarem, který se v průběhu posledních tří let neustále dolaďoval a vylepšoval. Teď to vypadá, že se jedná o docela dobrý a odladěný produkt, který se hodí prakticky pro jakékoliv domácí kolejiště a výrobce i nadále pokračuje ve vylepšování vlastností. Závěr je dle mě tedy asi takový, že koupí tohoto produktu rozhodně uživatel nepochybí. :)

Asi tak, venoval jsem tomu spoustu casu a byl bych vlastne sam proti sobe, kdybych tvrdil opak.
V soucasne dobe je to celkem dobra centrala na domaci pouziti a layouty do 10 jezdicich loko.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků