Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Morris Zapp » ned 04 lis, 2018 9:28 am

Velice pěkné!
Hukovice zřejmě drží primát nejmodelovanější stanice vůbec :lol:

O něčem podobném uvažuju taky, tedy nikoliv o Hukovicích, ale o malém domácím layoutu, který by sloužil jednak pro takové-to-domácí-ježdění, když přijde pár kamarádů na kafe, druhak jako zkušební polygon pro vozidla, a některé části z něj by šly vyndavat a používat na běžných modulových setkáních...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod zdeno » ned 04 lis, 2018 11:41 am

Ahoj Milane,
nemas jeste nejakou stanicku v zaloze, ja taky rozmyslam nad necim podobnym a nechce se mi delat fantazie.
Staci jen nazvy, ja uz si to najdem.
Jedna se mi o stanici na jednokolejne trati s tremi tratovymi a jednou vleckovou koleji.
Protoze tam planuji releovku, docela by se hodilo, kdyby tam byla i v realu.

dodatek :
diky za odpoved SZ
Naposledy upravil zdeno dne pon 05 lis, 2018 8:29 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 04 lis, 2018 2:45 pm

Mcx píše:Ten článek je "živý" materiál, který bude doplňován, upravován v návaznosti na postup při návrhu a snad i skutečném provedení stanice. Na případné větší aktualizace zde upozorním.

Takže Hukovice - Velká Kraš už bude pravděpodobně ve všech nejvíce modelovaných velikostí. A v H0 možná 2x :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » ned 04 lis, 2018 3:31 pm

No bohužel to s těmi Hukovicemi nebylo vždy zcela úspěšné ztvárnění, tak je to třeba zkusit znovu.... 8)
Teď vážně, vždy jsme rádi čerpali náměty z Javornicka a Jesenicka. Z trati Lipová - Javorník již máme dvě stanice a zastávku s nákladištěm, tak je třeba to rozšířit. Z dalších námětů byly realizovány Jeseník a Hradec u Jeseníka. Navíc Velká Kraš byla v hledáčku již na začátku budování modulů (http://ostramo.parostroj.net/namety/namety_dalsi.html). Dnes jen vzhledem ke zkušenostem se trochu mění některé parametry, např. velikost jednotlivých dílů, kterou zmenšujeme. Plán je upraven pro použití do okruhu s rovnou částí délky 2400 mm. Takto dlouhé jsou již Horní Heřmanice, Nevidov i Hradec u Jeseníka. A třeba neskončíme jen u toho, taková Žulová alias Frýdberk (Friedeberg) s mostem upřostřed stanice je již taky rozplánována na 2400 mm s prodloužením. Krásné jsou také Tomíkovice s mostem a náhonem k vodní elektrárně i Kobylá nad Vidnávkou v oblouku s krátkým zářezem. Je tedy, kde brát inspirace - článek o celé trati: http://parostroj.net/historie/Javornick ... storie.htm
cer.t
 
Příspěvky: 299
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 04 lis, 2018 6:04 pm

Hukovice jsou především projekt pro doma - http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_moduly.html, ale protože je to modulové řešení, tak je samozřejmě cílem zajistit rovněž použitelnost pro modulová setkání dle pravidel Fremo - čemuž bude stanice Hukovice plně vyhovovat.
A jak psal cer.t těch motivů na této trati je nespočet. A doprava - je třeba si uvědomit, že to byla trať silně zatížena nákladní dopravou a to nikoliv typicky lokálkovou, vždyť se tu začínalo v nákladní dopravě po roce 1918 s lokomotivami 414.0 pak 623.0 a po válce 555.0 pak 534.0, 534.03 a pak již T478.2. Do druhé světové války s jedním párem nákladních vlaků do Německa přes přechod Bernartice/Hynčice (Heinersdorf). Zejména v 60. letech, kdy byl v Uhelné lignitový důl, v Javorníku těžba uranových rud, v Žulové kamenoprůmysl a ve Vápené a Na pomezí vápenky byl nákladní provoz velmi silný.
Naposledy upravil Mcx dne ned 04 lis, 2018 7:36 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 04 lis, 2018 6:12 pm

Například Kobylá nad Vidnávkou, kdysi německy Jungferndorf. Dnes samozřejmě pouze zastávka bez skladiště bez manipulační koleje.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 04 lis, 2018 10:51 pm

Spíše přemýšlím, zda-li majitel těch v H0 (dříve TT) postoupí někam dál než dřevo a koleje :-D
Za majitele ve velikosti N mohu, říct, že jsem to bral jako námět a něco trošku poupravil. I když myšlenka je pořád stejná.

Osobně mám taky v plánu něco z Jesenicka znázornit a třeba to dotáhnu dál než do dřevěné podoby :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 05 lis, 2018 10:37 am

Ahoj Vašku, já kdysi v roce 2008 viděl rozestavěné Hukovice v H0 v Milevsku a od té doby jsem je neviděl, někdy v roce 2015 byly přihlášeny do Hluku, ale nedojely a vím, že kluci v TT mají v Karviné rozestavěné Hukovice o N přehled nemám.
Takže moje Hukovice ve Slezsku budou prioritně domácí modulové, ale s výjezdy v delší verzi třeba do Hluku počítám.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Dusan » pon 05 lis, 2018 1:56 pm

Ahoj, se zájmem sleduji, díky za podělení se o info. Velkou Kraš mám v eNku namalovanou, nicméně skrz prostor, ano zní to divně v tomto měřítku :-) ,budu realizovat pravděpodobně Javorník, respektive lehce upravený o jednu kusou. K této části republiky mám osobně blízko, takže palec nahoru :D
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 05 lis, 2018 2:36 pm

Mcx píše:Ahoj Vašku, já kdysi v roce 2008 viděl rozestavěné Hukovice v H0 v Milevsku a od té doby jsem je neviděl, někdy v roce 2015 byly přihlášeny do Hluku, ale nedojely a vím, že kluci v TT mají v Karviné rozestavěné Hukovice o N přehled nemám.
Takže moje Hukovice ve Slezsku budou prioritně domácí modulové, ale s výjezdy v delší verzi třeba do Hluku počítám.


No já je mám v N-ku :-D
Respektive motiv na Velkou Kraš, protože kusá kolej 4a je prodloužena až za přejezd do Sila a bude použita jiná výtopna, než co tam ve skutečnosti je. Taky jako návěstidla použiji lepty od Ivoše Kučery a verzi světofor s širokými čely. Jinak je vše naplánováno tak jak je to v Kraši. Takže směrové cesťáky, výpravní budova (skoro stejný typ, neb KB nemá s komínem uprostřed) bufet, skladiště a nějáké ty domy kolem. A samozřejmě i ta polnolesní cesta odkud je ta nejznámější stará fotka.
Jinak v současné době jsem předělával podloží z miralonu na korek (miralon není dobrý podkladový materiál) a dělám budovy ke stanici.

Jinak ty ve velikosti H0 byly snad naposled na nějákém Milevsku a setkání všech měřítek, ale to vím, že jste tam z Ostrama nikdo tehdy nebyly (se nedivím, bo je to kus cesty...). A od té doby o nich nic nevím.
Přílohy
Velká kraš foto.jpg
Model Velké Kraše v rozpracované podobě.
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod PajaF » pon 05 lis, 2018 6:03 pm

Hukovice ve Slezsku byly naposledy na setkani v roce 2013 v Milevsku - https://savaldo.rajce.idnes.cz/2013-02_ ... -16.06.13/, v soucasne dobe jsou ulozeny na pude a cekaji na celkovou rekonstrukci.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 20 lis, 2018 10:24 am

Na webu OstraMo je první část "reportáže" ze stavby stanice Hukovice, zatím pouze "dřevo". Tedy stanice pro moje "domácí moduly" i pro provozní modulová setkání v delší verzi.
http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_stanice_stavba.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod richardisko » úte 20 lis, 2018 9:07 pm

Vážení kolegové, s nadšením sleduji každou reportáž z Vašich setkání a již poněkolikáté mne zaujaly boxy, ve kterých transportujete modely vozidel. Hezky jsou viditelné zde: http://ostramo.parostroj.net/oa/2018_Hluk/24.jpg

Vzhledem k tomu, že řeším problematiku transportu svých modelů již delší dobu, otázka je nasnadě. Kde se dají transportní boxy sehnat? Výstélku na jednotlivé modely si děláte sami? Za jekékoliv informace o těchto boxech, jejich ceně, užívání, budu rád. Díky.
www.zeleznicepodbaba.cz
Uživatelský avatar
richardisko
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob 05 pro, 2009 7:18 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 20 lis, 2018 9:31 pm

Přepravky:
https://www.tbaplast.cz/euro-prepravka-s-vikem-60x40x9-cm
Výstelky nejlépe vlastní, ale pokud nehledíš na nějakou tu korunu (euro), existuje i komerční alternativa:
http://www.linton.de/trainbox-varianten/
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod richardisko » pát 23 lis, 2018 8:27 am

Děkuji mnohokrát za odkaz, ozkouším. Přeji mnoho budovatelských i provozních úspěchů na Vašich modulech.
www.zeleznicepodbaba.cz
Uživatelský avatar
richardisko
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob 05 pro, 2009 7:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků