Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » sob 10 lis, 2018 10:47 pm

fulda píše:
HonzaM píše:FW 1.5.1 mám jako člen testovací skupiny nainstalovánu, nemám ale Multimausy, tak nemohu tu funkci vyzkoušet. Pokud by měl nějaký pražský majitel několika Multimausů čas a chuť, mohli bychom to vyzkoušet.

Jen tak mimochodem - jaký je postup? Předpokládám, že použít oficiální Roco Maintenance asi nepůjde.

To je nedorozumění, měl jsem na mysli zde dříve diskutované zobrazování stavu funkcí zapnutých na jednom Multimausu na jiném současně přípojeném, proto píšu o více současně připojených Multimausech, jenže mezi okamžikem kdy jsem psal svůj příspěvek přišel ten dotaz na upgrade Multimausu a objevil se na webu právě před mým příspěvkem psaným 28.10., který se vztahoval k tomu zobrazování stavu na více Multimausem. Je celkem logické, že se Digikeijs nebude starat o upgrade výrobku jiného výrobce, to nelze považovat za záležitost kompatibility. Předpokládám ale že Jindra poradí nějaký postup, jak Multimaus upgradovat, nebo pomůže nějaký majitel některé Roco centrály a upgrade s Roco Maintenance provede.
Naposledy upravil HonzaM dne ned 11 lis, 2018 8:17 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » ned 11 lis, 2018 8:25 am

HonzaM píše:To je nedorozumění
A-ha, takže klasická Honzova výmluva. Není lepší prostě napsat, že kdo má DR5000, tak si češtinu do MM prostě nenahraje?

Chápu, že reagovat na dvanáct dní starej post (navíc vlastní) ne makačka a chce to fofr, proto leckoho překvapí, že mu poslední dvě hodiny před cílem někdo vhodí do vlákna úplně jiný dotaz.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod hopeter » ned 11 lis, 2018 5:22 pm

Škoda dalšího vlákna v elektru/DCC... ( DR5000 ). Smutné , že pomluvy "konkurence" a honění si svého ega jsou silnější než rozumná diskuse o zábavě nás vláčkařů. :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod belgarat » ned 11 lis, 2018 5:28 pm

Hele, pomluvy jsou sice nepekne, ale jako stejne nepekne klasifikuji to, ze HonzaM odpovidal zpusobem, ktery snad vsichni pochopili tak, ze MOZNA upgrade pres DR mozny je, jen je treba vyzkouset. Pritom asi neni problem rict "sorry, DR to neumi protoze si ROCO nechava mechanismus upgrade pro sebe, a ostatni vyrobci maji smulu" (berte jako priklad, domnivam se, ze tomu je tak).

Na tyhle triky jsem narazel kdyz jsem prudil ohledne toho, ze maji prodejci deklarovat "za koho kopou". Ja treba uz vim, ze info od HonzyM je treba brat s rezervou a overovat - marketing z nekterych prispevku primo cisi; ale jak dlouho mi trvalo na to prijit ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » ned 11 lis, 2018 5:39 pm

Myslím, že HonzaM je v tom nevinně. Raegoval na předešlou diskuzi a nevšiml si nové otázky. Všem, co znají Roco a jejich politiku, je jasné, že DR5000 to prostě umět nebude. Bylo zbytečné vytočit podpichování a hádku ad absurdum.
Přimlouval bych se za obnovení vlákna s tím, že poslední příspěvky budou smazány.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod HonzaM » ned 11 lis, 2018 7:20 pm

belgarat píše:Hele, pomluvy jsou sice nepekne, ale jako stejne nepekne klasifikuji to, ze HonzaM odpovidal zpusobem, ktery snad vsichni pochopili tak, ze MOZNA upgrade pres DR mozny je, jen je treba vyzkouset. Pritom asi neni problem rict "sorry, DR to neumi protoze si ROCO nechava mechanismus upgrade pro sebe, a ostatni vyrobci maji smulu" (berte jako priklad, domnivam se, ze tomu je tak).

Promiň, ale ani slovem jsem se ve svém nešťastně načasovaném příspěvku nezmínil o jakémkoli upgrade Multimausu a už vůbec ne o tom, že by se mělo zkusit jestli to DR5000 náhodou neumí. Šlo jen o návaznost na můj příspěvek
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Pavel-HP » ned 11 lis, 2018 8:04 pm

HonzaM píše:FW 1.5.1 mám jako člen testovací skupiny nainstalovánu, nemám ale Multimausy, tak nemohu tu funkci vyzkoušet. Pokud by měl nějaký pražský majitel několika Multimausů čas a chuť, mohli bychom to vyzkoušet.



Tak to bude asi nejspíš "šum" v komunikaci.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod belgarat » ned 11 lis, 2018 8:45 pm

HonzaM píše:Promiň, ale ani slovem jsem se ve svém nešťastně načasovaném příspěvku nezmínil o jakémkoli upgrade Multimausu a už vůbec ne o tom, že by se mělo zkusit jestli to DR5000 náhodou neumí. Šlo jen o návaznost na můj příspěvek


Jo, blba souhra okolnosti, protoze sis ASI pri psani spletl cilove tema. V tematu DR5000 se o "vice multimouse nerikalo" ani slovo - plkali jsme o tom tady v Plcich. Vyvetleni HonzyM, ze se jednalo o reakci na vice multimouse zde
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod HonzaM » ned 11 lis, 2018 9:58 pm

V měm příspěvku v tématu DR5000 z 28.10. V 18:03 je tato věta:
Pro uživatele Multimausu jsou zajímavé dvě novinky, blikající symbol lokomotivy v případě, že lokomotivu již ovládá jiný ovladač, a beproblémové kopírování F13 až F20 na dalších MM na stejné adrese.
Na téma zájmu o současné zobrazení aktuálně zapnutých více F použitím více MM na stejné adrese mne přivedl zákazník. Chce mít přehled o tom které F jsou u konkrétní lokomotivy aktuálně zapnuté a protože se na displeji MM zobrazují jen číslice jednotek, takže i při volbě F11-F20 nebo F21-F28 pomocí shiftu jsou zobrazeny jen číslice 0-9, chce využít tři MM na jedné adrese kde na prvním uvidí první desítku, na druhém druhou desítku a na třetím třetí desítku. Připadá mi to hodně zvláštní požadavek, ale možné to je. Do fw 1.5.0 DR5000 tohle “kopírování” u více současně připojených MM nebyla garantováno, u fw 1.5.1 tuto funkci výrobce uvádí jako novinku. Zatím jsem to ale nevyzkoušel.
Naposledy upravil HonzaM dne ned 11 lis, 2018 10:49 pm, celkově upraveno 5
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod belgarat » ned 11 lis, 2018 10:24 pm

HonzaM píše:V měm příspěvku v tématu DR5000 z 28.10. V 18:03 je tato věta:
Pro uživatele Multimausu jsou zajímavé dvě novinky, blikající symbol lokomotivy v případě, že lokomotivu již ovládá jiný ovladač, a beproblémové kopírování F13 až F20 na dalších MM na stejné adrese.


Mea maxima culpa. Panove prosim prominou.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: MGP

Příspěvekod Pavel-HP » stř 27 bře, 2019 9:08 am

TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: MGP

Příspěvekod HonzaM » stř 27 bře, 2019 10:29 pm


Dík za tip, snad přibudou další. Také uvítám informace o dadavatelích stromků v N, například modřínů, topolů, buků.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MGP

Příspěvekod Trixt » čtv 28 bře, 2019 10:34 am

Pavel-HP: Navíc, z netu je někdy těžké posoudit kvalitu a není nad osobní doporučení. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Pockau_Lengefeld

Příspěvekod Morris Zapp » ned 19 kvě, 2019 6:42 pm

vorisekml píše:Jezdím do Pockau poměrně často, takže jsem tu destrukci viděl na vlastní oči. Poslední ránu dostalo nádraží při rekonstrukci po povodních v 2002......
Mimochodem, ve zdejším depu se dělaly jako v jedinnem v síti DR lité řadové tabulky pro všechny DR lokomotivy.....po zániku depa se tam těch nenalakovaných tabulek válelo spousta....


Jo, taky mě to mrzí.
Ale teď si představte, že by tam to krásný nádraží z epochy II zůstalo - kdo ho bude udržovat v provozuschopném stavu a hlavně PROČ? Kdo to zaplatí? Železnice se nám zgruntu proměnila, provoz se teď podobá spíš tramvajím - a je to tak správně, uživatelům dráhy to vyhovuje: a pro ně tady dráha je. Nám, obdivovatelům "staré dobré železnice", to sice nesedí - ale co se dá dělat.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Pockau_Lengefeld

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 20 kvě, 2019 12:26 pm

A pak se tam potřebuješ procpat s nákladem co měří 630 metrů a čekáš až přestanou jezdit osobní vlaky...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků