"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod MrBlackbird » úte 23 říj, 2018 2:47 pm

UncleFardy mrzí mě, že jsem tě svým příspěvkem zarmoutil. Příspěvkem, který by ani nevznikl, kdyby tu byla bývala možnost upvote, mimochodem. A vyjádřením názoru, že se mi všechny příspěvky ostatních, kteří jsou stejně jako já přesvědčeni, že hodnocení příspěvků je správná věc, hlavně po tom, co jsem pročetl všechny strany vlákna, mi věcné přijde. S jejich názory se ztotožňuji.

Pokud někomu vadí, že si ve vlákně o přidání dvou čudlíků dělám srandu a to nejen z oponujích, ale ze všech (v tento moment i ze sebe samého), tak to může jen mlčky přejít a ne můj příspěvek vystavit a strefovat se nejen do něj ale i do mě, protože pak už to není věcné.
Uživatelský avatar
MrBlackbird
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 10 črc, 2018 11:00 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 3:09 pm

Už opravdu toto vlákno opustím a budu se na něm věnovat ryze modelaření. Opouštím ho s tím, že rozumím, co chtějí hodnotitelé a nevadí mi to. A nebude mi to vadit až do té doby, dokud mi někdo práci s příspěvky na tomto foru nezkomplikuje. Což předmětem této diskuse nehrozí. Jedná se vlastně o prkotinu. Podle mého světonázoru lajkem nikomu nic nesdělím. Pokud se tady někomu dávají rady a pak někdo v příspěvku napíše "Vy si to stejně uděláte po svém" a já to ohodnotím, nic se nestane. Říkám tím tomu co to napsal, že má pravdu, tomu koho se to týká, že dělá dobře, těm co to čtou, že s nimi souhlasím aniž bych musel znát, co si myslí, zkrátka, každý bude spokojený, protože to hodnocení řekne každému přesně to, co chce slyšet. A každý chce slyšet něco jiného, takže přibude spokojených diskutujících.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 3:35 pm

UncleFardy píše:Už opravdu toto vlákno opustím a budu se na něm věnovat ryze modelaření. Opouštím ho s tím, že rozumím, co chtějí hodnotitelé a nevadí mi to. A nebude mi to vadit až do té doby, dokud mi někdo práci s příspěvky na tomto foru nezkomplikuje. Což předmětem této diskuse nehrozí. Jedná se vlastně o prkotinu. Podle mého světonázoru lajkem nikomu nic nesdělím. Pokud se tady někomu dávají rady a pak někdo v příspěvku napíše "Vy si to stejně uděláte po svém" a já to ohodnotím, nic se nestane. Říkám tím tomu co to napsal, že má pravdu, tomu koho se to týká, že dělá dobře, těm co to čtou, že s nimi souhlasím aniž bych musel znát, co si myslí, zkrátka, každý bude spokojený, protože to hodnocení řekne každému přesně to, co chce slyšet. A každý chce slyšet něco jiného, takže přibude spokojených diskutujících.

Pokud se ten systém zavede tak, jak si ho představujeme, nejen, že to nikomu práci s příspěvky nezkomplikuje, dokonce to tu práci ani nijak nezmění. Tedy ne těm, kteří o to nebudou stát. Nebudeš muset nikde na nic klikat, prostě to jen budeš ignorovat. Někde nad každým příspěvkem se objeví jedno či dvě tlačítka a jeden či dva číselné údaje. Nic víc.
Naposledy upravil sukovf dne úte 23 říj, 2018 3:46 pm, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod boy.rough » úte 23 říj, 2018 3:36 pm

UncleFardy píše:Nevzdávej to, kolego.... TT bylo kdysi na pokraji zániku, ale teď je na vzestupu!!!


Ale to já přece vím. Své TT nevzdávám, naopak budu si ho nadále vylepšovat, jen už ho nikdo neuvidí, protože už sem nebudu vkládat ani fotky a asi ani příspěvky. V tichosti se vytratím tak, jako se vytratili všichni ti přede mnou (Houmr, Dan z domácí modulovky a další ). A že jich je.
Prostě je to vývoj jak zde někdo přede mnou napsal. A je třeba zkusit něco jiného. Klábosit mě třeba nechají i jinde.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod mlha » úte 23 říj, 2018 4:34 pm

sukovf píše:
belgarat píše:Prosim o doplneni bodu do hlasovani - neco jako "Zavede-li se lajkovani, jdu pryc a nevratim se". Poslouzi k ohodnoceni ztrat na zivotech.

Nikdo kvůli tomu nikam nepůjde. Jedna věc je teď, ve strachu z nového, plkat, ale druhá věc pak je prakticky zjistit, že to pro nikoho vůbec žádné nebezpečí nepředstavuje a že ten, komu se to nelíbí, může tuhle featuru s naprostým klidem ignorovat, a žádná třetí ruka mu kvůli tomu nenaroste.

Pokud tady bude nějaký otrava pořád obhajovat nějaký nesmysl tak alespoň já odejdu. Ne že bych byl nenahraditelný, to ne, ale nemám rád, pokud mi někdo na deseti stránkách vlákna vnucuje jeho nesmyslný nápad.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 4:52 pm

Omlouvam se. Narazel jsem na:
UncleFardy píše:Toto pravidlo je důsledkem obecného fyzikálního principu setrvačnosti, tj. snahy k udržení původního stavu soustavy.

Nebyt zdrave a prirozene setrvacnosti, mlatila by nami kazda novinka ode zdi ke zdi. Coz se presne odrazi na zdejsi diskusi. Jsou tu u zmenove plusy, i konzervativni minusy a motame se v kruhu (uzavrene soustave). Toz tak.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 4:55 pm

mlha píše:
sukovf píše:
belgarat píše:Prosim o doplneni bodu do hlasovani - neco jako "Zavede-li se lajkovani, jdu pryc a nevratim se". Poslouzi k ohodnoceni ztrat na zivotech.

Nikdo kvůli tomu nikam nepůjde. Jedna věc je teď, ve strachu z nového, plkat, ale druhá věc pak je prakticky zjistit, že to pro nikoho vůbec žádné nebezpečí nepředstavuje a že ten, komu se to nelíbí, může tuhle featuru s naprostým klidem ignorovat, a žádná třetí ruka mu kvůli tomu nenaroste.

Pokud tady bude nějaký otrava pořád obhajovat nějaký nesmysl tak alespoň já odejdu. Ne že bych byl nenahraditelný, to ne, ale nemám rád, pokud mi někdo na deseti stránkách vlákna vnucuje jeho nesmyslný nápad.

Tak to je vážně sranda, protože tě nikdo nenutí tohle vlákno vůbec číst a pokud vím, přímo s tebou se tu nebavil zatím nikdo kromě jednoho nebo dvou příspěvků na první stránce. Hned v úvodu je anketa, kde se můžeš anonymně vyjádřit.

Já jsem otrava proč? Protože se snažím něco udělat a prosadit, abychom se po letech pohnuli z místa, což, dle ankety, nemá mezi uživateli zas tak špatnou podporu? Není divu, že tohle forum vypadá, jak vypadá. Lidé s takovým přístupem jsou nahraditelní snáz, než si možná myslíš, tak teda asi sbohem.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod mlha » úte 23 říj, 2018 5:10 pm

já pouze reaguji na ty tvoje blbosti, kterými tady otravuješ lidi. Plná huba keců, jak je jednoduché založit nové, lepší modernější fórum, potom zase napíšeš, že nic dělat nebudeš. Chápeš, že zatím větší procento o tu Tvoji blbost nestojí?
Jak jsem napsal, na mě toto fórum nestojí a nepadá
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 5:34 pm

mlha píše:já pouze reaguji na ty tvoje blbosti, kterými tady otravuješ lidi. Plná huba keců, jak je jednoduché založit nové, lepší modernější fórum, potom zase napíšeš, že nic dělat nebudeš. Chápeš, že zatím větší procento o tu Tvoji blbost nestojí?
Jak jsem napsal, na mě toto fórum nestojí a nepadá

Nebudu nic dělat, pokud o to nebude zájem. Napsal jsem to dost srozumitelně. Teď zrovna o to větší procento nestojí, před hodinou ještě stálo, za další hodinu může být všechno zase jinak, tak co má být? Lepší je aspoň něco zkusit, než jen nečinně sedět na zadku a čekat, až to tu vymře.

Stále mi ale není jasné, jak tohle konkrétně tebe může otravovat, když můžeš celý topic ignorovat.

Prosím, chovejme se a vyjadřujme se tu slušně, nebo to tu zase, zcela zbytečně, skončí zamknuté.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Brejla » úte 23 říj, 2018 5:48 pm

sukovf píše:Prosím, chovejme se a vyjadřujme se tu slušně, nebo to tu zase, zcela zbytečně, skončí zamknuté.


Nechceš s tou slušností začít u sebe a přestat tu tím nechutným nátlakem obtěžovat ostatní? Pokud jako obvykle začneš s tím, že jediný správný názor máš ty, tak tím ten tvůj nesmysl rozhodně nezachráníš.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Myšpulín » úte 23 říj, 2018 5:49 pm

Když už tu je tolik různých pro a proti, přihodím sem něco, co by mělo být vedle ve vláknu Diorama TT, ale tam to nechci plevelit, tak to strčím sem.

Jeden mladý začínající modelář sem vložil několik fotografií svého prvního výtvoru. Pokud by tu byl onen uvažovaný způsob hodnocení laikem nebo plusem, dostal by jej ode mne. Jenže já mu to pochválil a hned k tomu připsal, na co si příště dát pozor, co neudělal dobře, čeho se vyvarovat. Takže to nebyl lajk, byl to několikařádkový příspěvek. Další to doplnili o další vylepšení. Ovšem pak se ozval - domnívám se - že jiný mírně pokročilý mladý přispěvatel, s poznámkou, že se tu již autor asi neukáže. Co si o tom mám myslet? Obecně známou věc, že mladí nečtou? Když vidí pár řádků textu, tak to je špatně? Nebo když už to čtou, že si z čteného zapamatují jen jednu jedinou myšlenku (podle osoby tu první nebo tu poslední)? Kam to spějeme? Je to úplně stejné, jako když na helpdesku položím v jednom příspěvku více otázek, že mi odpoví jen na jednu (první nebo poslední)? Je toto normální chování lidí? Nás starších ne, ale vás mladých asi ano. Ano, proto potřebujete lajky, proto potřebujete plusy a mínusy, proto potřebujete všechny tyto "moderní" technologie, které ... Sorry, ale tady ať si to doplní každý jak chce, nebudu tu sprostý.

Jak jsem hlasoval je jasné. Děkuji.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 5:58 pm

Brejla píše:
sukovf píše:Prosím, chovejme se a vyjadřujme se tu slušně, nebo to tu zase, zcela zbytečně, skončí zamknuté.


Nechceš s tou slušností začít u sebe a přestat tu tím nechutným nátlakem obtěžovat ostatní? Pokud jako obvykle začneš s tím, že jediný správný názor máš ty, tak tím ten tvůj nesmysl rozhodně nezachráníš.

Já začnu i skončím konstatováním, že nikdo, tedy ani ty, není nucen toto vlákno číst a přispívat do něj, aby se necítil obtěžován :wink: . S většinou se tu daří relativně klidně diskutovat, tak mi není jasné, proč to s některými nejde. Nevím přesně, co jiného od diskuzního fora očekáváš. Mám nějaký názor, který se nebojím prosazovat. Buď se s tím smiř, jako jakýkoli jiný člověk, nebo to ignoruj. Jiné možnosti nemáš.
Naposledy upravil sukovf dne úte 23 říj, 2018 6:16 pm, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 6:15 pm

Technická-pokud ti na tomto foru něco vadí, tak na něj nechoď a nevyháněj odtud modeláře. Běž jinam. Kdo bude chtít, najde si tě a náležitě ohodnotí tvůj příspěvek. Jednou už vás s těmi nesmysly nedávno vypráskali a znovu jste sem s tím vlezli.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 6:20 pm

UncleFardy píše:Technická-pokud ti na tomto foru něco vadí, tak na něj nechoď a nevyháněj odtud modeláře. Běž jinam. Kdo bude chtít, najde si tě a náležitě ohodnotí tvůj příspěvek. Jednou už vás s těmi nesmysly nedávno vypráskali a znovu jste sem s tím vlezli.

Je trochu rozdíl mezi tím, když se někdo snaží něco změnit a mezi tím, když se někdo někoho snaží leda napadat bez toho, aby aspoň dokázal říct, proč mu něco vadí. Podotýkám, že hláška typu "je mi to k ničemu", není relevantní, jelikož dotyčný tu není sám.

Nikoho nevyháním, ale mám snad držet ty, kteří "vyhrožují", že odejdou?

Já jsem tu ještě nic takového neprosazoval, takže mi není moc jasné, co přesně znamená, že "odtud už někdo někoho jednou vypráskal". Kromě toho, poměr hlasů 22/23 zrovna nevypadá, že by někdo někoho chtěl "vypráskat" :wink: .
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 6:28 pm

Věcných argumentů jsem tu předložil až-až. Měl jsem na mysli vlákno Inovace fóra, nebo tak nějak se to jmenuje. V pořadí je hned pod tímto.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků