BLANSKO 2018

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

BLANSKO 2018

Příspěvekod milan ferdián » pát 28 zář, 2018 3:32 pm

Srdečný pozdrav z virtuálního setkání v hotelu PANORAMA/Blansko ve dnech 27.-30.09.Hledáme,bloudíme,chodíme po hotelu a marně nemůžeme narazit na moduláře N-kové.Po dvou dnech jsme hledání vzdali,ale aspoň jsme poznali novinky v hotelu na která mě upozornila manželka.Z pracovní místností je hrací koutek pro děti,konferenční sál č.3 prošel rekonstrukci,nová restaurace,nový salónek,nový přepychový prostor na snídaně.Snad příště budeme mít více štěstí a my na Vás N-kaře narazíme :mrgreen: :wink: .
Milan a Věra
P.S.
Manželka podotkla,že jsem se jen spletl o pár let.M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: BLANSKO 2018

Příspěvekod HonzaM » pát 28 zář, 2018 6:35 pm

milan ferdián píše:Srdečný pozdrav z virtuálního setkání v hotelu PANORAMA/Blansko ve dnech 27.-30.09.Hledáme,bloudíme,chodíme po hotelu a marně nemůžeme narazit na moduláře N-kové.Po dvou dnech jsme hledání vzdali,ale aspoň jsme poznali novinky v hotelu na která mě upozornila manželka.Z pracovní místností je hrací koutek pro děti,konferenční sál č.3 prošel rekonstrukci,nová restaurace,nový salónek,nový přepychový prostor na snídaně.Snad příště budeme mít více štěstí a my na Vás N-kaře narazíme :mrgreen: :wink: .
Milan a Věra
P.S.
Manželka podotkla,že jsem se jen spletl o pár let.M.

Takovéto štěstí už bohužel mít nebudete, on totiž hotel Panorama už nepatří Bobovi Pospíšilovi a tak je se setkáními na tomto místě konec.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: BLANSKO 2018

Příspěvekod Miloš Pavlát » ned 30 zář, 2018 7:48 pm

Setkání N kařů sice v tomto termínu proběhlo, ale v rámci setkání TT na jiném místě.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: BLANSKO 2018

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 říj, 2018 11:51 am

Web nemám,tak kratičká reportáž :P .

BLANSKO 2018
Tolik fotografií co kolega Jeff zveřejnil ze setkání z Rokytnice 2018,já nemám.Ale vládnu fixem,papírem,trochou
fantazie,k posilnění inspirace byl vždy k ruce vychlazený „Staropramen“ a křupavé bramborové placičky.Tak vždy po povinné 16 km tůře po moravském krasu a jeho okolí,jsem zasedl ke kulatému stolku a tvořil.Spáchal jsem i kratičkou reportáž.Posuďte sami,byť se píše jen o virtuálním setkání.

„…..Výpravka letí vzhůru a náš spěšný vlak ve složení motor M262.0 plus dva Balmy,se dává do pohybu.Pomalu se rozjí-ždíme,souprava se zakolébá na výhybkách stanice Pecka,po chvíli kola zarachotí po ocelovém železničním mostě pře říčku Rokytku ve vyhlášené čtvrti Kobylky.Míjíme městskou zástavbu,zaregistrujeme pohledem nějakou manifestaci a nepře-kvapuje nás kapku morbidní umístění polikliniky se hřbitovem.Architekt už v té době řešil ekonomickou stránku provozu našeho zdravotnictví.Podjíždíme silniční most ve čtvrti Kocourkov a ukáže se nám rozsáhlá síť vleček.Blikající červená světla chráněného železničního přejezdu,nám oznamuje konec městské civilizace a my se noříme do přírody.Je zde zastávka,my nezastavujeme.

Otevírá se před námi krajina oděna do podzimního hábitu a zlatavý třpyt slunce nasazuje scenérii tu pravou melancho-
lickou noblesu nastupujícího ročního období.Obsypané zralém ovocem jabloně,hrušky,hlavně švestky,nás úplně zvou a nabádají,jen si mě utrhni a vychutnej tu sladkost.Většina polí je už poorána,zabránováná,něco zaseta ozimem.Zastávku Nučice prolétneme.Pomalu hnědnoucí louky chycené prvními zmrazky,zažloutlé háje sem tam šlehnuté zarudlou barvou listí javorů,smrkové porosty nás doprovázejí až do stanice Podolí.Zde náš spěšňák zastavuje z důvodů křižování s proti-
jedoucím spěšňákem,který již nás vyčkává na koleji 2.Na malém samostatném nádražíčku v Podolí stojí k odjezdu do Lubu,k našemu překvapení,připravený osobáček tažený parní lokomotivou „Kafemlejnek“,nezbytný hytlák a dva Rybáci.
Manšifíří spěšňáků se letmo pozdraví.Dnes na pokec nebylo moc času neboť výpravčí obhlíží situaci a po kontrole obou souprav,dává souhlas k odjezdu našemu kolegovi a potom i nám.My se pomaličku rozjíždíme,protože chvíli vyčkáváme až i osobáček dostává povel k odjezdu.

Krajina změnila svůj ráz.Skály,strže,mostky,propustě,divoké potůčky,střídající se tunely,vše zarostlé borovicemi,divokými břízkami,nepropustným houštím ostružin.Projíždíme stanici Kostelec a míjíme nedočkavé Pé-enko,míříc na opačnou stra-
nu.Opět další tunely v oblasti Labská s hrádečkem a před námi z výjezdu z tunelu,se vynoří důležitý bod nákladní dopravy,
vnitrostátní přístav Holešky.Po pravé straně ve směru jízdy se nám přístav s lesem jeřábů a zakotvených říčních člunů,
prezentuje v celé své velikosti,mohutnosti a důležitosti potřebnosti pro tuto dopravní železniční tepnu.
Brzdíme,zleva se nám napojila vlečková kolej z přístavu a vjíždíme do našeho konečného cíle naší cesty stanice Horní Blatná.Trať v minulosti pokračovala přes státní hranice než bylo kolejové propojení přerušeno.Zbytek trati k hranicím se využívá hlavně pro odstavování nákladní zátěže při častých posunech mezi přístavem a stanici,než se sestaví potřebné Pé-enko.Mezitím byl náš motor odvěšen,provedl objezd soupravy,zpětný nájezd a souprava je připravena ke zpáteční jízdě dle GVD.

Osobáček do Lubu chvíli souběžně držel stejnou rychlost se spěšňákem.Než nás koleje rozvedly do svých dopravních směrů,
zapískal na pozdrav a vnořil se do podzimního snění.Lesy,louky,samotné stromy sami tvořily zelené tunely,tak jako na zastávce-nákladiště Mačkov.Á nastupují k nám houbaři.Rostou,rostou.Úlovky mají bohaté,plné košíky.Po chvíli vůně hub se line ve vagóně.Ve Vršinách křižujeme s manipulákem a po našem zastavení ve stanici,nedočkavě spěchá do Podolí.
Dopravna na této velmi krátké trati má hlavně provozní důvody.Během 24 hodin se musí na trati vměstnat až pět párů i více manipulačních vlaků,vzniká potřeba pro vykřižování.Dispečer se vždy zapotí na této trati.A důvody?Před stanici Luby,po pravé straně se majestátně tyčí železárny Hrádek.My zde nezastavujeme.Zastávka slouží jen pro zaměstnance železáren.Kratičký kolejový úsek a jsme v Lubech.Za stanici je napojena další vlečka pily.Spolu s vlečkami železáren,
uhelných skladů,tabákových výrobků,nemluvě o potřebné nákladní zátěže pro důležité okresní městečko Luby a celé trati,se zde vlakové čety manipuláků mají co ohánět,aby vše obsloužily ke spokojenosti.
Náš osobáček svoji cestu ukončil.Po výstupu cestujících,kterou vítá dechovka,lokomotiva zajíždí ke zbrojení a provoznímu ošetření k lokomotivní remíze.Po dokončení všech potřebných úkonů,objede soupravu a celou ji přestaví na kolej 2 před staniční budovou,aby kolej 1 byla uvolněná pro další nedočkavý manipulák z Podolí.

A ty dráčci na pravém boku?Zapoměl jsem se zmínit,že ze tří čtvrtin cestujících osobáčku,tvořily mladé rodiny s dětmi.
Kam mířily?Na pořádanou akci pouštění papírových draků umístěné na nedaleké rozlehlé louky před staniční budovou.
Modrá armáda slavila svůj svátek.

Nashle příští rok…?

Milan a Věra

Poznámka:
Při psaní této kratičké reportáži mě příjemně vyrušovala pořádaná akce „Drakiáda“.Pohled z třetí patra hotelu na zcela jasnou oblohu byl uchvátný a fascinující.Nebe plný draků,malých,velkých,všelijakých tvarů.Napočítal jsem zhruba přes třicet těchto létavců.A osazenstvo?Jak jsem psal,mladé rodiny s velkým množstvím dětí různého věku.Od batolat až po deseťáky.
M.
Přílohy
BLANSKO2018 DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků