Diskuze - digitalizace PIKO VT137 ano nebo ne

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Diskuze - digitalizace PIKO VT137 ano nebo ne

Příspěvekod Sandy » úte 25 zář, 2018 6:37 am

!! upraveno / přesunuto ze sekce KOUPÍM - PRODÁM

workous píše: ..... soupravy PIKO motorák VT 137 + vlek ...... dle modelů PIKO vhodné pro analog. Prodávám z důvodu mých špatných výsledků z digitalizací a do remotorizace se mi nechce. .........


Malý úkrok stranou..
Zdeňku, proč nejdou digitalizovat? Mám také dva, s pulsní regulací mají perfektní jízdní vlastnosti. Zatím jsem je blíže neprohlížel, ale chtěl bych je digitalizovat a provozovat jako pseudo M140.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod Rocktime » úte 25 zář, 2018 8:25 am

Zdravím. Mám zdigitalizováno a provozuji v digitálu už delší dobu bez problémů. Šlo to velice jednoduše, samotná digitalizace cca 10 minut, dával jsem tam pak ještě 2x panýlek pro přepínatelné osvětlení od Pojezdy.eu.
Třetí vlna železničního modelaření během 50 roků - H0/DCC/lokálky ČSD/IV. epocha+H0e/ČSD/III. epocha
Uživatelský avatar
Rocktime
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26 říj, 2016 2:14 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod Sandy » úte 25 zář, 2018 2:02 pm

Rocktime píše:Zdravím. Mám zdigitalizováno a provozuji v digitálu už delší dobu bez problémů. Šlo to velice jednoduše, samotná digitalizace cca 10 minut, dával jsem tam pak ještě 2x panýlek pro přepínatelné osvětlení od Pojezdy.eu.

Díky, to je dobrá zpráva. Nevím, proč k nim mám takový vztah. Jsou jednou z mála starých věcí, které jsem neprodal. Za dlouhých zimních večerů se do toho pustím....
Ten "panýlek", to jsou ty plošňáky na čela M152.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod Rocktime » úte 25 zář, 2018 2:34 pm

Ano, to jsou ty plošňáky na čela M152, ten světlovod na motoráku bez problémů zachytí světlo z obou barev LED. Taky mám tenhle motorák rád, dostal jsem ho před cca 50 roky a už tehdy to byl na svou dobu velmi povedený model s vynikajícím provedením sběru napájení z kol a kultivovaným chodem.
Třetí vlna železničního modelaření během 50 roků - H0/DCC/lokálky ČSD/IV. epocha+H0e/ČSD/III. epocha
Uživatelský avatar
Rocktime
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26 říj, 2016 2:14 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod workous » stř 26 zář, 2018 6:37 am

Pánové děkuji za reakce, ale toto je téma na prodej, tak prosím zde nepřispívejte o možnosti digitalizace to patří jinam budeme držet štábní kulturu :). Příspěvek jsem upravil, aby to nebylo matoucí. Jde o moje chabé zkušenosti z digitalizace. Prostě pojezd Piko má své limity pokud Vám to funguje perfekně, tak je to bezva.Jak píšu do remotorizace se mi nechce neboť pokud si nechám udělat pojezd od malovýrobce cena modelu bude někde jinde a tam je to rozhodnutí, že bude lepší pořídit nový model kde je tažná síla tichost a plynulost.Nechci tento model nijak schazovat opravdu je to na tu dobu bezva model.
Mějte se pěkně.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod Sandy » stř 26 zář, 2018 5:12 pm

workous píše:Pánové děkuji za reakce, ale toto je téma na prodej, tak prosím zde nepřispívejte o možnosti digitalizace to patří jinam budeme držet štábní kulturu :). Příspěvek jsem upravil, aby to nebylo matoucí. Jde o moje chabé zkušenosti z digitalizace. Prostě pojezd Piko má své limity pokud Vám to funguje perfekně, tak je to bezva.Jak píšu do remotorizace se mi nechce neboť pokud si nechám udělat pojezd od malovýrobce cena modelu bude někde jinde a tam je to rozhodnutí, že bude lepší pořídit nový model kde je tažná síla tichost a plynulost.Nechci tento model nijak schazovat opravdu je to na tu dobu bezva model.
Mějte se pěkně.

Zdeňku, ale my ti to tu neplevelíme, my ti naopak pomáháme!
Když to shrnu: model asi padesát let starý, ale ve své době s výbornými jízdními vlastnostmi, které neurazí ani dnes (i v analogu s pulsní regulací). Motor má tichý chod, krátký dojezd. Digitalizace je možná i bez remotorizace. K sehnání i různé "pičičandičky" (čelní osvětlení).
Tuším, že předloha v celočerveném nátěru jezdila krátce po 2.světové i u nás jako M140. A když může v seriozním českém filmu z první republiky jezdit "Hurvínek" (M131), tak proč by na domácím kolejišti nemohl jezdit tento model spolu s vozy z 50. Za mně v poměru cena/výkon dobrá volba...
Ale když se ti to nebude líbit, tak to smaž!
P.S. Nehodnotím konkrétní vozy.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Motorák + vlek PIKO VT

Příspěvekod Polabský » stř 26 zář, 2018 6:18 pm

Vážený kolego,
musím Vás zklamat.
Jako vzpomínku na dětství jsem si nedávno pořídil tento model relativně nejetý.
A hodlám si ho pro svojí potěchu mírně vylepšit a užívat si ho :D .
Dokonce jsem uvažoval o vyřešení setrvačníku pro analogový provoz.
Všiml jsem si, že v tom nejedu sám, tak se kolegům nedivte, že se Vám snaží pomoci.
Hezký den.

P.S. Samozřejmě vlastním též o dvě generace mladší modely blízkého typu, dokonce v barvách ČSD.
Zde na fóru se na toto téma objevily některé fotky z provozu, například z V. Března.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků