Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Trainmaniak » úte 25 zář, 2018 6:00 am

Nedivme se. Mládež má v současnosti úplně jiné zájmy. Vzhledem k technologiím, kterými dnes svět oplývá, jsou kreativní koníčky jako modelářství v nevýhodě. Zato sledování pseudocelebrit, youtuberů, hraní her atd. zabere omladině většinu volného času. Když já byl kluk, tak chtěl vláčky snad každý. Pamatuji se na 80. léta, jak měla dobrá polovina kamarádů doma alespoň základní startovací set. Já měl dlouho prd, ale i to se změnilo a už mi to zůstalo – prý se to nedá nikdy vyléčit. :-D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod George V. » úte 25 zář, 2018 6:04 am

Nedá. Je to jak rakovina, projeví se to i po letech...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod JendaTT » úte 25 zář, 2018 6:44 am

No právě :-) A ještě když je člověk ze železničářské rodiny... jako malý kluk jsem jezdil s dědou na páře, se strejdou pak na motorech, ale pak hlavně elektrice. Jo, kde jsou ty časy laminátek...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod fulda » úte 25 zář, 2018 6:54 am

George V. píše:Máme u nás takovej malej kroužek železničních "modelářů". Máme psáno pro členy od 10-99 let. Děti tam jsou slovy tři. Na tři "vedoucí". Věkový limit splňuje jen jeden, ostatní jsou mladší, takže se s nima moc nenamodelaří… Naštěstí chodí i s tatínkama. A je to bohužel rok od roku horší. A to bývaly doby, kdy jsme se pomalu nevešli do klubovny...

To se divím, v Roudnici mají několik turnusů, aby se vešli.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod sidlo » úte 25 zář, 2018 7:01 am

To se nedivím. Na Slivenci mají taky hodně zájemců a více kroužků. Je to proto že Roudnice a Slivenec to mají v rámci školy. Navíc je to bohatý kraj a rodiče nelitují peněz za hlídání dětí.
V Chotěboři jsme mimo školu a jsme rádi, že máme 5 šikovných kluků. Zbytek dětí doma paří hry, protože je to levnější než kupovat mašinky.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod milan ferdián » úte 25 zář, 2018 7:35 am

Potvrzuji slova fuldy,kroužek z Roudnice mi hlásá nával capartů :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod vvitty » úte 25 zář, 2018 7:43 am

Na Podbabe si taky nestezuji na nezajem :-)
Ale jak psal Sidlo, je to Praha...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod JBr » úte 25 zář, 2018 7:51 am

sidlo píše:V Chotěboři jsme mimo školu a jsme rádi, že máme 5 šikovných kluků.


Jak je na tom Junior s dalšími kroužky, je to taky taková bída? Bývali tam tuším i plastikoví modeláři? A co letečtí modeláři mimo Junior? Když nám na letišti pomáhali v minulých letech s organizací při airshow, tak jsem tam vídal mladé tváře.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Sandy » úte 25 zář, 2018 7:52 am

Já jsem se vrátil k vláčkům, když bylo synům deset a třináct. Kvůli nim. Mne to chytlo a už se mě to nechce pustit. A synové (dnes 35 a 38)? Ještě dnes se stydí za to, že si táta hraje s mašinkami. A jejich kamarádi si ze mne utahují..... Snažím se motivovat vnuka (9), ale jde to těžko.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod sidlo » úte 25 zář, 2018 8:03 am

Jak jsou na tom plastikoví modeláři aktuálně to nevím. Co vím jistě, tak jsme po nich zdědili stříkací pistoli, tak to asi nebude nic moc.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Trainmaniak » úte 25 zář, 2018 8:09 am

Někteří lidé mají totiž pouze povrchní náhled na železniční modelářství. Neuvědomují si, že je to koníček zahrnující takřka nevyčíslitelný počet řemesel. Jen bych opakoval již vyřčená slova. Víme sami, co vše je potřeba umět nebo se naučit, když člověk staví kolejiště a vozidla. Je to kreativní a když se to povede, je se na co dívat. Takže, Sandy, synové ať se přestanou stydět a jsou naopak hrdi, že jejich tatík zvládá tolik profesí. :-) Navzdory tomu smajlíkovi to myslím vážně.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod sidlo » úte 25 zář, 2018 8:27 am

Tak to já jsem na tom dost lépe. Moje děti se všude chlubí, že si hraju s vláčkama. A také nemají problém s dárky na vánoce. Prostě jenom rozdám katalogová čísla a adresy obchodů a spokojenost na všech stranách :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Trainmaniak » úte 25 zář, 2018 8:33 am

Sidlo: Ideální stav. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod PaMi » úte 25 zář, 2018 9:15 am

Já Vám povím příhodu co se mi stala:
Když jsem kupovával v Německu na eBay, tak jsem si to z důvodů ceny za dopravu nechával posílat k sestřenici, která bydlela v Bavorsku a jednou za půl roku jsem si to při návštěvě vzal. Jednou k ní přišla návštěva a uviděla tam krabičky s vláčkama. Nevěřícně se jí zeptali, jestli změnila zálibu na což odpověděla že to má pro bratrance. První reakce návštěvy byla "To jsi nám nikdy neřekla, že máš tak bohatou rodinu". Ano v rpzvinutém světě je tento koníček považován za zábavu pro bohaté.
My v postkomunistických zemích, to samozřejmě máme posazeno někam jinam - zábava pro široké vrstvy. Ale i to se postupně mění.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod hank » úte 25 zář, 2018 9:40 am

PaMi píše:Ano v rozvinutém světě je tento koníček považován za zábavu pro bohaté.
My v postkomunistických zemích, to samozřejmě máme posazeno někam jinam - zábava pro široké vrstvy. Ale i to se postupně mění.


No však právě proto existuje tolik návrhů mini-, mikro- a pidikolejišť a lidí, kteří se jimi zabývají. To není nic než snaha přiblížit tuto zábavu i méně movitým.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků