Podloží korek bez zatížení?

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Podloží korek?

Příspěvekod MirekTT » čtv 20 zář, 2018 6:19 am

Tohle spíš vypadá na nějaký divný typ korku. Ten by ve hmotě bobtnat moc neměl. Vyboulí se v místech, kde špatně chytne lepidlo, což je u chemoprenu málo pravděpodobné. Jájsem ho lepil v garáži na zeď a po nalakování mám bubliny jen tam, kde se nechytil. Tvarově ale zústal stálý, ikdyž to byl ten křehký lámavý v metráži.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Trixt » čtv 20 zář, 2018 7:06 am

Mohu se zeptat, jak jsou koleje na korek přilepeny? Já lepím neředěným modrým duvilaxem korek na překližku a potom koleje na korek. Na korku mi vznikla vrstva zaschnutého duvilaxu, kterám jsem přilepil koleje. Mám pocit (ještě jsem nikdy neštěrkoval), že i když zaštěrkuji a štěrk zaliji řídkým lepidlem, tak vrstva zaschlého neředěného duvilaxu, kterým jsem lepil koleje, ani nedovolí, abych lepidlo ze štěrku masivně nasáklo do korku pod kolejemi. Možná bych zkusil pro jistotu přetřít neředěným duvilaxem i prostor vele kolejí až tam, kam zasáhne štěrk. Nebo je má úvaha chybná?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 20 zář, 2018 7:40 am

Kotek je na překližkou lepen Chemoprenem. Koleje byly fixovány hřebíčky/špendlíky. Následně rovnou šterkovány - zásyp a uhlazení štěrku, postříkali rozprašovačem jarovou vodou a zakapání ředěným disperzním lepidlem. Koleje nebyly zatíženy! Myslím, že to byla hlavní příčina.
Jde o obkladový / podlahový korek tl . cca 2,5 mm, prodává se v roli 10x0,5 m.
4Sindy: jo na nepoužívání korku jsem jsi vzpomněl hned jak jsem ty zvednuté koleje uviděl...
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne čtv 20 zář, 2018 7:49 am, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Trixt » čtv 20 zář, 2018 7:46 am

Tak v tom bude zakopaný pes, pokud jsem si dobře všiml, většina lidí koleje lepí neředěným disperzním lepidlem a štěrk pak zalévá ředěným lepidlem. Ty jsi na korek přímo aplikoval jarovou vodu a ředěné lepidlo (koleje nelepíš), což obojí způsobuje, že korek nasaje vodu a pak bobtná. Zkus to někde bokem a uvidíš.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Podloží korek?

Příspěvekod mlha » čtv 20 zář, 2018 9:13 am

Trixt píše:Tak v tom bude zakopaný pes, pokud jsem si dobře všiml, většina lidí koleje lepí neředěným disperzním lepidlem a štěrk pak zalévá ředěným lepidlem. Ty jsi na korek přímo aplikoval jarovou vodu a ředěné lepidlo (koleje nelepíš), což obojí způsobuje, že korek nasaje vodu a pak bobtná. Zkus to někde bokem a uvidíš.

Troufám si tvrdit, že už jsem něco nalepil, ale s tímto jevem jsem se zatím nesetkal
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Podloží korek?

Příspěvekod amirinda » čtv 20 zář, 2018 10:22 am

Já teda nevím, ale vlastnost korku by měla být, že je nesavý ne?
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 20 zář, 2018 12:59 pm

Michale, já vídím podle zaslaného obrázku problém v tom korku. Jsou v něm velké otvory, působí na mě hodně nekvalitním dojmem...
Zde různé korky z mých zásob...
korek.jpg
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Podloží korek?

Příspěvekod hank61 » čtv 20 zář, 2018 1:26 pm

Tohle je korek z poslední práce na přesuvně. Lepeno, jako vždy Duvilaxem a naprosto bez problémů. Prodává Hornbach v rolích 0,5 x 10m /cena cca 350,-Kč/

IMG_20180914_183210.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 20 zář, 2018 1:37 pm

hank61 píše:Tohle je korek z poslední práce na přesuvně. Lepeno, jako vždy Duvilaxem a naprosto bez problémů. Prodává Hornbach v rolích 0,5 x 10m /cena cca 350,-Kč/

IMG_20180914_183210.jpg

Jo, to bude on.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Podloží korek?

Příspěvekod milancsd » sob 22 zář, 2018 8:05 pm

Mám korkové podloží lepené neředěným Disperkolem , natřené balakrylem a pak položené koleje ,přibité hřebíčky.
Po zaštěrkování a prolití lepidlem se neobjevil žádný problém v nivelitě kolejí. Asi ten natřený korek před pokládkou
kolejí nenasává vodu.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Podloží korek?

Příspěvekod cipisekmp » ned 23 zář, 2018 6:29 am

Ahoj kolegove. Kdyz ctu tohle vlakno se divim a nevericne koukam jak se moze korek pokroutit. Co vim, tak korek se deli na podlahovy a obkladovy. Pro nase pouziti je vhodnejsi korek podlahovy nebot je tvrdy. Horsi se reze ale je opravdu pevny. Podle me nezalezi az tak na strukture toho korku (myslim tim vzhled jestli ma jemnejsi nebo hrubsi ty fleky) ale na te tvrdosti. Obkladovy korek jsme kdysi koupili v roli a prace snim byla spatna. Ne ze by nesel pouzit ale lamal se a byl mekky. Podlahovy je podle me bezproblemovy. Pouziti korku ma pro me tu vyhodu, ze se do nej daji pripichavat pripinacky (coz do preklizky nejde) a daji se pak lepe srovnavat. Nejake odhlucneni podle me nema vyznam resit nebot proste vlak hluk dela. Muj Raholec je dost velke nadrazi a s pouzitim vyse uvedeneho korku nebyl zadny problem. Lepeno celoplosne modrym duvilaxem ted uz nevim jestli jsem natiral korek nebo preklizku ale proste to drzi. Rozhodne nema smysl s lepidlem moc setrit nebot vsakne jak do preklizky tak i korku takze proste at tam nejake zustane.
Tady http://kzmslovacko.cz/index.php/vystavba-nadrazi-a-depa/63-stavba-nadrazi-raholec/178-prave-zhlavi nejaky clanek na nasem webu kde je videt jak je korek fixovany a vubec vse kolem.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1581
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Ivan » pon 24 zář, 2018 2:34 pm

Já to také tipuji na neprilepeni kolejí před štěrkováním. Lepil jsem korek herkulesem, štěrk Polákovým lepidlem na štěrk.
Kotek mne brzy zas čeká, asi přejdu na dispercol, rychleji schne než Herkules.
Držím palce, ať se vše napraví!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1680
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Podloží korek?

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 25 zář, 2018 10:48 am

Asi bych měl upravit název tématu. Podle všeho bylo hlavní chybou, že jsem koleje při štěrkování nezatížil, ale použil jsem pouze hřebíčky a špendlíky k upevnění.
Nyní jsem nalepil další koleje, kdy jsem použil další zátěž. Koleje zůstaly rovné, korek též, až na malinké výjimky mimo kolej.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Podloží korek bez zatížení?

Příspěvekod mlha » úte 25 zář, 2018 4:24 pm

Michale, já koleje před štěrkováním lepím na korek vteřiňákem. Cca každou desátou mezeru mezi pražci
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Podloží korek bez zatížení?

Příspěvekod Polabský » úte 25 zář, 2018 7:47 pm

Hezký večer Všem,
svědomité zatěžování kolejových polí při lepení se tady už někdy probíralo.
Pozor, při pečlivém zatížení kolejnice málo větrají a smradíky z tuhnoucí disperse způsobují téměř neodstranitelné korozivní fujtajbly na jejich povrchu :cry: !!!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron