Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 bře, 2018 1:08 pm

Vzpoměl si na mně kolega Petr a poslal pár fotek ze setkání v Pegnitzu 2018.Díky.Milan
Přílohy
P3250229.JPG
P3250207.JPG
P3250210.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod mizl » stř 28 bře, 2018 2:38 pm

Chápu poslední foto dobře jako souběh křížení úzkého rozchodu s normálním a odbočkou úzké ?

Pokud ano pak bych si přál vidět tuto křižovatku v provozu naživu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod D » stř 28 bře, 2018 2:50 pm

mizl:
Mě na té křižovatce zaujalo, že se na ní přestavují jen dva jazyky. Druhý z nich by se mohl přestavovat jen rozřezem.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod Vladimír_B » stř 28 bře, 2018 4:14 pm

Zdravím mistře, jak pokračuje výstavba trolejového vedení? Předpokládám, že budete mít na sběračích ližiny. Škoda, s kladkou a pevnými trolejovými výhybkami by byla docela legrace. :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod Petr S. » stř 28 bře, 2018 7:13 pm

D píše:mizl:
Mě na té křižovatce zaujalo, že se na ní přestavují jen dva jazyky. Druhý z nich by se mohl přestavovat jen rozřezem.


Přestavují se oba jazyky . Tramvaje přeci jen nejsou tak těžké , aby bezpečně zvládly rozřez .

Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » pon 17 zář, 2018 8:08 am

Začátkem září mě zaskočila nemoc k donucené neplánované přestávce.Kreslit nejde,tak jsem se dotlačil aspoň k četbě a s myšlenkou jak dál. :?: Moduly nebo klasika (Hank61,hopeter,workous a další) :?: .............
1 - Bechyně
2 - Vyšší Brod
3 - Lipno
Milan
Přílohy
Která DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod HonzaM » pon 17 zář, 2018 9:19 am

milan ferdián píše:Začátkem září mě zaskočila nemoc k donucené neplánované přestávce.Kreslit nejde,tak jsem se dotlačil aspoň k četbě a s myšlenkou jak dál. :?: Moduly nebo klasika (Hank61,hopeter,workous a další) :?: .............
1 - Bechyně
2 - Vyšší Brod
3 - Lipno
Milan

Nenašel jsem jaké příspěvky / autory máš na mysli? Samozřejmě mě zajímají potenciální stavitelé tvořící v ideální velikosti N (ideální z hlediska možnosti postavit na malém prostoru kolejiště provozně zajímavější než ve větších velikostech, u kterých je na daném prostoru možné stavět stanice do nichž se vejde jen lokomotiva se dvěma nebo třemi vozy nebo dokonce "kolejiště" na němž se mezi dvěma koncovými stanicemi vlak ani nerozjede - viz "Malé a skladné minikolejiště v H0").
Naposledy upravil HonzaM dne pon 17 zář, 2018 9:46 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod hank » pon 17 zář, 2018 9:26 am

milan ferdián píše:Začátkem září mě zaskočila nemoc k donucené neplánované přestávce.Kreslit nejde,tak jsem se dotlačil aspoň k četbě a s myšlenkou jak dál. :?: Moduly nebo klasika (Hank61,hopeter,workous a další) :?: .............
1 - Bechyně
2 - Vyšší Brod
3 - Lipno
Milan


Jestli těmi obrázky naznačuješ epochu, tak by to bylo velké téma pro nějaký modulářský spolek - modelovat celou lipenku nebo aspoň její úsek se všemi stanicemi/dopravnami/nákladišti v původním kolejovém uspořádání - třeba od Rožmberka po Čertovu stěnu: Rožmberk, Vyšší Brod (dnešní Těchoraz), Vyšší Brod klášter, Čertova stěna. (Pochybuju, že by se někdo dal do modelování Loučovic a Sv. Prokopa - dnes Loučovice zast. - s jejich papírenskými vlečkami, to by byl velký krajíc...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » pon 17 zář, 2018 9:49 am

hank píše:Jestli těmi obrázky naznačuješ epochu, tak by to bylo velké téma pro nějaký modulářský spolek - modelovat celou lipenku nebo aspoň její úsek se všemi stanicemi/dopravnami/nákladišti v původním kolejovém uspořádání - třeba od Rožmberka po Čertovu stěnu: Rožmberk, Vyšší Brod (dnešní Těchoraz), Vyšší Brod klášter, Čertova stěna. (Pochybuju, že by se někdo dal do modelování Loučovic a Sv. Prokopa - dnes Loučovice zast. - s jejich papírenskými vlečkami, to by byl velký krajíc...)

Lipenka jako taková má být dle tohoto odkazu viewtopic.php?f=17&t=3878&start=75
realizována v časovém období po dostavbě Lipenské přehrady i s provozem stávajícího vozového parku (ten je hotov/Jiří Heráček).
Hledám stanici pro MDL.Stanice Bechyně je provozně zajímavější,Vyšší Brod (pohlednice) kouzlo té doby je nenapodobi-
telná,Lipno dnes neexistující koncová stanice.Všechny tři mají výhodu,lze je postavit na mých krátkých hotových dílech (doba dřevěná) a zprava napojit pivovar Lobeč.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod JanoH0e » pon 17 zář, 2018 11:12 am

A prečo stanice z Lipenky ? Stanica Budišovice je takpovediac priamo pre MDL.
Přílohy
koncova.jpg
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » pon 17 zář, 2018 11:20 am

JanoH0e
Tyto výkresy znám.Problém je ve stavebních výkresech drážních budov.Nejsou k mání a nemožnost napojení pivovaru zprava do stanice.Studoval jsem i Klimkovice.Milan

Poznámka:
Předpokládaná realizace Lipenky kolegů v udaném časovém období.
Přílohy
20110610233340-121053-fullRybník-Lipno.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod JanoH0e » pon 17 zář, 2018 11:32 am

Budovy - pokiaľ viem, budova stanice stojí. Potom stačí vziať fotoaparát, byť slušný , 1 m dlhú laťku alebo pásmo a fotiť. Potom to preniesť na papier, to vieš a kto ti urobí stavebnicu ti napíšem, aby si nemusel laserovať ručne. :D Zmeniť plán stanice, zrušiť výtopňu ako v reále, poprípade ju umiestniť inam, sa mi nezdá ako bohvieaký prehrešok voči realite, keďže celá zostava je "free lance".
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod JanoH0e » pon 17 zář, 2018 1:48 pm

Ďalšia možnosť je Fryštát mesto, Karviná m.n. už zrejme nestojí, ale nejaké foto by sa možno našlo. Videl som nejaké staré plány ako u K.m.n., tak Fryštaku, v podstate 3 koľajné stanice, F. stromkové vetvenie, K. matičné vetvenie. Staničné budovy zrejme zhodné.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod milan ferdián » pon 17 zář, 2018 1:57 pm

Jano díky.Žst Karviná (ex Fryštát) byla mezilehlá stanice a nebyla drátovaná :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Re:M.D.L.III

Příspěvekod hank » pon 17 zář, 2018 2:50 pm

milan ferdián píše:Předpokládaná realizace Lipenky kolegů v udaném časovém období.


No, pořád trvám na tom, že si berou velký krajíc, protože jestli někdo chce modelovat vlečkový provoz do papírny Loučovice, přichází poněkud s křížkem po funuse a už to nemá jak zdokumentovat; po uzavření papírny a pily (2010) byly objekty ve Vltavském mlýně (žst Loučovice) i ve Sv. Prokopu (nz Loučovice zast.) do konce roku 2015 zcela srovnány se zemí.

Navíc mě poněkud zmátlo, že jsi sem dal fotku starého lipenského nádraží; z toho jsem usoudil, že se stavitelé modulů chtějí věnovat epoše II nebo nejpozději IIIa. Mám za to, že by bylo rozumnější konec lokálky od Čertovky po Lipno raději vynechat. I tak by zbyla 4 místa s kolejovým rozvětvením (vypsal jsem je minule) vhodná pro tvorbu samostatných modulů a navíc jedna vlečka pro překládku dřeva na vory u jezu (dnešní vodácké tábořiště) ve V. Brodě. Případně pro období stavby přehrady lze modelovat i další vlečku mezi klášterem a Čertovkou u dnešní nádrže Lipno II.

Ale pochopitelně nechci ani nemohu nikomu do ničeho kecat... Doufám, že až bude hotovo, dozvím se to; v papírnách jsem nechal 5 let života, tak bych si třeba toto pro mě celkem příjemné období po létech rád trochu oživil.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků