Skryté prostory a jejich údržba

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Michal Vaniš » úte 21 srp, 2018 10:50 am

MiG píše:
hank píše:Milane, je všeobecně známo, že k rozvrácení věcné internetové diskuse stačí jediný troll. K jeho eliminaci existuje fungující postup: ignorovat ho.

Nesouhlasím, HonzaM je sice občas umíněný víc, než velmi, ale zdejší diskuzi nerozvrací.

hank píše:(Nicméně jako administrátor máš jistě k dispozici i jiné prostředky...)

Jasně, jeden za vosumnác,a druhej bez dvou za dvacet a jeden z nich je administrátor...

Milan na administraci tohoto fóra nemá buňky, protože bere všechno velmi osobně.


To MIG: nemohu s Tebou souhlasit.
HonzaM se dost často bezdůvodně otírá o milanovo práci, ať už se jedná o plánky či jeho prakticlé výtvory.Na mě to působí velmi sobeckým dojmem - "když to neumím já, tak aspoň shodit práci někoho jiného" :cry: Stačí si projít DF za poslední půlrok a to se netýká jen milana... Je mi smutno, když skoro v každém tématu najdu "tu nejlepší centrálu, nejlepší N-ko, a uraženou ješitnost "odejitého N-ho moduláře"". :roll: (P.S:u centrály tím nemyslím její kvalitu, ale její prezentaci zde)


Pokud se mi někdo bude "otírat" o mou práci, která je podpořena lety kvalitní činnosti, zkušenostmi a i pochvalami desítek/stovek lidí,tak mě bude urážet neprávněná kritika a špinění mé práce. A budu brát "osobně", ať jsem či nejsem admin . :evil:
Můžu se pozastavit a prozkoumat, zda "kritik" nemá v něčem pravdu, ale v tomto případě zcela souhlasím s vyjádřením milana z úte srp 21, 2018 9:58 am. A myslím, že nebudu osamocen...

Michal

Doplněno: Lidí kteří se dlouhodobě a nezištně starají o naše vzdělání, vědomosti a předávají zkušenosti je málo a měli bychom si jich vážit a NEpodporovat ty, co mají potřebu se na nich exibiciovat :cry:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod MiG » úte 21 srp, 2018 12:05 pm

Michal Vaniš píše:To MIG: nemohu s Tebou souhlasit.
HonzaM se dost často bezdůvodně otírá o milanovo práci, ať už se jedná o plánky či jeho prakticlé výtvory.

Stejně tak se Milan bezdůvodně otírá o práci a výtvory HonzyM a drobně ho šikanuje (přesouváním vláken do offtopicu - ne všechna tam patří). Vzhledem k tomu, že je admin, tak to beru jako velmi přes čáru.
Ne, nevím, kdo si začal.

Michal Vaniš píše:Můžu se pozastavit a prozkoumat, zda "kritik" nemá v něčem pravdu, ale v tomto případě zcela souhlasím s vyjádřením milana z úte srp 21, 2018 9:58 am.

Jde o mimózní nekonkrétní reakci "potrefené" husy snažící se jen shodit oponenta.

Michal Vaniš píše:Lidí kteří se dlouhodobě a nezištně starají o naše vzdělání, vědomosti a předávají zkušenosti je málo a měli bychom si jich vážit a NEpodporovat ty, co mají potřebu se na nich exibiciovat :cry:

Což ale není podle mých znalostí případ HonzyM (exhibice).
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod HonzaM » úte 21 srp, 2018 1:35 pm

milan ferdián píše:Co mě ale udivuje je postupující strach ze spirál a skrytých prostor.
Milan
Naposledy upravil HonzaM dne úte 21 srp, 2018 6:35 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod MiG » úte 21 srp, 2018 2:21 pm

A Ty toho, Honzo, už taky nech!
Jako malý děcka...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod Trixt » úte 21 srp, 2018 2:22 pm

Ahoj všem, jsem tu nový a je mi líto, že se tu hádají lidé, kteří mi pomohli při návrhu mého kolejiště. :roll: Platí to o obou aktérech neb pro mě byli přínosem Honza i Milan. Prosím, zachovejme profesionalitu a oceňme na tom druhém spíše jejich přednosti než nedostatky. Navíc je zbytečné děsit nás nováčky.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod BohousP » úte 21 srp, 2018 4:59 pm

Hrůza, je to skoro jako ve vláknu o DCC. Ta neonově modrá je obzvlášť dobře čitelná ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod Brejla » úte 21 srp, 2018 5:17 pm

BohousP píše: ... Ta neonově modrá je obzvlášť dobře čitelná ...


Taky mohl být důsledný a napsat to písmem v měřítku "N" :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod HonzaM » úte 21 srp, 2018 6:40 pm

Pojďme raději mluvit k věci.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Skryté prostory a jejich údržba

Příspěvekod jirkan » stř 22 srp, 2018 2:03 am

Takže zpátky k tématu.
Skryté nádraží: vzhledem k stále horší motorice a nastupující demenci jsem se rozhodl, že skryté části budu řešit tak, aby se minimalizovala možnost vzniku kolizních situací. Tedy 1) používat co nejjednodušší výhybky. Tedy žádné Angličany ani trojcestné výhybky, obloukové výhybky jen minimálně a o velkém poloměru, jinak nejlépe obyčejné výhybky bez protioblouků a s velkým poloměrem. 2) odstavně skupiny průjezdná jednosměrně. A 3) žádné složité figury a křížení. I když si tím omezují provozní možnosti, tak se mi podařilo prakticky na 100 procent eliminovat vykolejení a nehody díky nepozornosti. Trochu si to kompenzují tím, že dělám skryťáky trochu větší, než bývá zvykem.
Přístup: po mnoha nepříjemných zkušenostech mám u současného kolejiště nad nádražím cca 28 cm a pro případné opravy je to tak akorát. Jinak při křížení tratí dodržují stavební výšku minimálně 10 cm, raději 12. Od toho je třeba odečíst 10 mm na překližku, 2 x 5 mm na korek a 5 mm na stavební výšku kolejí, takže zbývá alespoň 75 mm.
Spirála: vzhledem k tomu, že již sama jízda obloukem představuje zejména u menších poloměrů zátěž srovnatelnou s několika desítkami promile stoupání, volím raději delší přímé strmější stoupání, v oblouku dávám maximálně 10 promile. Spirálu bych volil asi jedině při použití poloměrů aspoň 750 mm a více.
Údržba: asi samozřejmostí je co nejpečlivější pokládky kolejí, protože jakákoliv údržba v této oblasti je problém. Stejně tak je třeba vše otestovat, a to i elektricky. Pak údržba spočívá hlavně v čištění, což vzhledem k světlým výškám zas není takový problém. Jo a přístup ke kolejišti mám ze dvou delších a jedné kratší strany.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků