Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod hopeter » ned 18 bře, 2018 8:43 am

No ono by to chtělo představit i okolí toho kolejiště. Jestli je to jedna malá místnost , nějaký kout , zda je to napevno nebo se to po provozu uklízí atd. :wink:
Zkus ten návrh dotáhnout do konce a pak se třeba ještě někdo přidá s radou. To , že nikdo nereaguje neznamená , že je to dokonalé... :D
Za vtípek se omlouvám , základ je v pořádku a ostatní se doladí.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod jardaficz » pon 20 srp, 2018 5:29 pm

Ztráta nadšení a začátek jara mě zastavili, ale zase se do toho dostávám, projíždím všechny návrhy a pořád to nebylo, to co hledám. Prohlížení jiných návrhů a jiných staveb, pročítání knih od pana F. a až dnes mi došlo, že bych si vystačil s kolejištěm ,,Smrky,, právě od pana F. Bohužel druhý díl knihy jsem apůjčil kamarádovi, co snad také začne a teď nevím, zda tam byla nakreslená i skrytá část. Pokud to někdo má k dispozici? A nevím, zda sem mohu vložit obrázek s oním plánkem?
Přílohy
Smrky-DF.jpg
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod hank » pon 20 srp, 2018 5:34 pm

jardaficz píše:Ztráta nadšení a začátek jara mě zastavili, ale zase se do toho dostávám, projíždím všechny návrhy a pořád to nebylo, to co hledám. Prohlížení jiných návrhů a jiných staveb, pročítání knih od pana F. a až dnes mi došlo, že bych si vystačil s kolejištěm ,,Smrky,, právě od pana F. Bohužel druhý díl knihy jsem apůjčil kamarádovi, co snad také začne a teď nevím, zda tam byla nakreslená i skrytá část. Pokud to někdo má k dispozici? A nevím, zda sem mohu vložit obrázek s oním plánkem?


Smrky v knize nejsou.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod jardaficz » pon 20 srp, 2018 5:43 pm

Tak to jsem musel zapomenout. já procházel plánky na netu v normáliích a když jsem viděl, že je tam spousta z knihy, tak jsem předpokládal, že i tohle tam bude.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod D » úte 21 srp, 2018 8:14 am

jardaficz:
Kolejiště Smrky je v rovině. V tunelu pod lesem je pravá výhybka, rovně vede k tunelu u zastávky. Jestli se pod louku vlezla i odbočná skrytá kolej, si nevzpomínám, ale já bych ji tam dal, aspoň na vykřižování krátkého motoráku.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod jafobe » stř 22 srp, 2018 8:26 pm

jardaficz píše:
Příloha Nový rastrový obrázek.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Další pokus u plánování. Místo druhé koncové stanice je jen obyčejná trať, na které je zastávka s odbočkou na vlečku, kterou jsem viděl v létě na trati z Kralup n. Vltavou. Spodní část vede po mostě a segment by měl být vyjímatelný, abych nemusel podlézat. Pak skryté se smyčkou a přesuvnou, abych ušetřil za výhybky.


Nevím jestli to je ještě aktuální, ale kdyby náhodou ano, nebo se to jako inspirace hodilo jinam či někomu jinému ...
co bych asi já změnil na skryťáku ... prodloužil trochu koleje, zhruba na délku staničních kolejí ... místo tam na to je a konstrukčně by se nic moc měnit nemuselo, a možna bych ho zárověň i trochu rozšířil aby byl i prostor místo kusé ve skryťáku, sic by se muselo hlídalt aby se při průjezdu druhou stranou skryťáku nastavil na prázdnou kolej, ve smyčce by mělo být místa dost aby se tam na chvíli vlak mohl zastavit než se šuple přehodí na prázdnou kolej...

kolejiste.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 srp, 2018 6:55 am

D píše:jardaficz:
Kolejiště Smrky je v rovině. V tunelu pod lesem je pravá výhybka, rovně vede k tunelu u zastávky. Jestli se pod louku vlezla i odbočná skrytá kolej, si nevzpomínám, ale já bych ji tam dal, aspoň na vykřižování krátkého motoráku.

Kolejiště Smrky patří do připravovaného V.dílu.Ve SN jsou dvě průjezdné koleje pro osobní a nákladní vlak.V malém šturcu je odstaven pendl sólo motorák.Tvarově,kolejově se jedná o smyčku.Tyto plánky jsou u MkTT v galerií.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrh segm.kolejiště TT 140x190

Příspěvekod jardaficz » sob 25 srp, 2018 11:49 am

Dám si pauzo v plánování a postavím si jen malinké, abych se měl kde projíždět.
viewtopic.php?f=1&t=11536
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků