Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » ned 05 srp, 2018 2:19 pm

Jirka_US píše:2) Vidis,ze je tam snad datum 2016, dnes se pise rok 2018.....

... a jake datum je na designu NanoX (ne te orezane) od Paca ?

Jirka_US píše:pokud cilem bylo porovnat Rdson koncoveho stupne ? Bipolary nemaji definovany Rdson, ale Vce tedy saturacni napeti, protoze funguji na jinem principu nez MOSy. Je ti tento fakt znam ? Jen se ptam jestli mam pokracovat v dalsim vysvetlovani [...]

... az se budes, Jirko_US, ptat co na Tvych komentarich ostatni shledavaji urazliveho, tak ja napr. vyse uvedenou citaci mirenou prave na BohouseP. Jeho vysledky, publikace a projekty jsou, na rozdil od Tvych dost zname.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » ned 05 srp, 2018 2:26 pm

belgarat píše:
Jirka_US píše:2) Vidis,ze je tam snad datum 2016, dnes se pise rok 2018.....

... a jake datum je na designu NanoX (ne te orezane) od Paca ?

Jirka_US píše:pokud cilem bylo porovnat Rdson koncoveho stupne ? Bipolary nemaji definovany Rdson, ale Vce tedy saturacni napeti, protoze funguji na jinem principu nez MOSy. Je ti tento fakt znam ? Jen se ptam jestli mam pokracovat v dalsim vysvetlovani [...]

... az se budes, Jirko_US, ptat co na Tvych komentarich ostatni shledavaji urazliveho, tak ja napr. vyse uvedenou citaci mirenou prave na BohouseP. Jeho vysledky, publikace a projekty jsou, na rozdil od Tvych dost zname.
'
No tak v tom pripade, by jsi mel preci jen venovat pozornost psanemu textu.
1) Jsou tam citovana pouze technicka fakta
2) Je tam jedna otazka, jestli tento fakt je znam
3) takze co mas na mysli ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod BohousP » ned 05 srp, 2018 2:30 pm

O rozdílu mezi bipoláry a unipoláry vím víc než 40 let. Dokonce by sis mohl dohledat několik článků o unipolárních prvcích v renomovaných časopisech, kterých jsem spoluautorem. Samozřejmě jsem neporovnával RDSon a Ucesat, ale úbytek, resp. ztracený výkon, co jsi tu začal ty ve snaze dehonestovat NanoX.
Také jsem to byl já, kdo tu v jedné z plodných diskuzí o DCC++ psal, že motorshieldů je mnoho různých (tehdy jsi stejně jako dnes lovil z kalných vod...).
Ad 2016 - změnili se snad parametry toho můstku, který jsi tak doporučoval?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » ned 05 srp, 2018 2:39 pm

Jirka_US píše:1) Jsou tam citovana pouze technicka fakta
2) Je tam jedna otazka, jestli tento fakt je znam
3) takze co mas na mysli ?

Citace je, myslim, jednoznacna, stejne jako zasazeni do kontextu. Pokud tomu (skutecne) nerozumis, myslim ze mas opravdu veliky veliky problem ktery z Tebe dela nejen problematickeho "diskutera", ale temer nutne musi zpusobit urcitou formu socialniho vylouceni. Zkus ho resit s odbornikem. Pro jistotu: to NENI urazka, ani zastrena invektiva, ani se neposmivam.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » ned 05 srp, 2018 2:44 pm

BohousP píše:O rozdílu mezi bipoláry a unipoláry vím víc než 40 let. Dokonce by sis mohl dohledat několik článků o unipolárních prvcích v renomovaných časopisech, kterých jsem spoluautorem. Samozřejmě jsem neporovnával RDSon a Ucesat, ale úbytek, resp. ztracený výkon, co jsi tu začal ty ve snaze dehonestovat NanoX.
Také jsem to byl já, kdo tu v jedné z plodných diskuzí o DCC++ psal, že motorshieldů je mnoho různých (tehdy jsi stejně jako dnes lovil z kalných vod...).
Ad 2016 - změnili se snad parametry toho můstku, který jsi tak doporučoval?

1) Pardon jen jsem upozornil na konstrukcni chybu ( a dolozil vypoctem) koncoveho stupne NanoX od Paca, kterou ty jsi bohuzel okopiroval ze "stareho" HW bez jakychkoliv zmen (tu cast, ktera se tyka koncoveho stupne).
2) DCC++ si bohuzel do vlakna teto diskuze zatahl ty a to bez jakekoliv souvislosti a nerozumim proc bych ti (respektive jak) mel odpovidat na tvou otazku. Byla to tva volba, toho motor shieldu, tve rozhodnuti zacit debatovat na tema DCC++ ve vlakne o NanoX, takze prosim Te me z toho vynechej....Musis se zeptat sam sebe co te k takto zavadejicimu srovnani vede, zvlaste pokud jsi si velmi dobre vedom, ze takove srovnani neni korektni. (viz tva citace odbornosti).
Jeste jednou, ja jsem ochoten nabidnout pomoc pri naprave te konstrukcni chyby a pomoci s upravou a testovanim....Vic bohuzel pro tebe nemuzu udelat. Pokud chces srovnavat jabka s hruskama, to je vec tve odbornosti, vice asi k tomu nemam co rici.

A pardon o dehonestaci chovani taho koncoveho stupne tady hovoril nekdo jiny:
fulda píše:To ano, ale odborná debata o hovně je o tom, že v takovém dělení nemůžeš nechat stát lokomotivu (ani vagón) s několika propojenýma sběrnýma nápravama tak, aby jedna byla v jednom úseku a druhá v druhém. Ono to chvíli (jen po čas přejetí) nevadí, ale pokud je tam necháš dlouho, tak se budou pozvolna ohřívat a to je problém.

A dokonce je o tom cele vlakno....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod BohousP » ned 05 srp, 2018 3:21 pm

Jirka_US píše:2) DCC++ si bohuzel do vlakna teto diskuze zatahl ty a to bez jakekoliv souvislosti a nerozumim proc bych ti (respektive jak) mel odpovidat na tvou otazku. Byla to tva volba, toho motor shieldu, tve rozhodnuti zacit debatovat na tema DCC++ ve vlakne o NanoX, takze prosim Te me z toho vynechej....

Doporučuji vyšetření minimálně zraku. Zde je odkaz, kde jsem to psal.viewtopic.php?f=6&t=11505&sid=6fa956756813a358c2d4a972248c4254#p239972 Je to vlákno o NanoX???
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » ned 05 srp, 2018 3:36 pm

BohousP píše:
Jirka_US píše:2) DCC++ si bohuzel do vlakna teto diskuze zatahl ty a to bez jakekoliv souvislosti a nerozumim proc bych ti (respektive jak) mel odpovidat na tvou otazku. Byla to tva volba, toho motor shieldu, tve rozhodnuti zacit debatovat na tema DCC++ ve vlakne o NanoX, takze prosim Te me z toho vynechej....

Doporučuji vyšetření minimálně zraku. Zde je odkaz, kde jsem to psal.viewtopic.php?f=6&t=11505&sid=6fa956756813a358c2d4a972248c4254#p239972 Je to vlákno o NanoX???

No tady je zacatek tve debaty o DCC++,
viewtopic.php?f=6&t=11504 30.7.2018 7.11pm a zminka o Arduinu byla jiz v 4.49pm to jen pro presnost.
vidim napis NanoX-S88 verze 3.6

Ale opet se ptam co tim chces dokazat ? Nebo proc tak za kazdou cenu trvas na tom nekorektnim a zavadejicim srovnani, zvlaste pokud prihlednu k tve deklarovane odbornosti. Co ma byt vysledek teto debaty. Udelej tedy srovnani
1) motor shield A (bipolary) ztrata x W versus NanoX dle Paca(bipolary)
2) motor shield B (MOSy) ztrata x W versus NanoX dle Paca (MOSy)
To je takovy problem tam udelat update s omluvou, ze z tve strany doslo k zavadejicimu a ne uplne korektnimu srovnani ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Pavel-HP » ned 05 srp, 2018 5:30 pm

A když se vrátíme na začátek tohoto vlákna, tak jak by měl ten koncový stupeň vlastně vypadat? Ať se tedy dobereme konečně toho správného výsledku. Nejvíce by tomu pomohlo schéma, kterak má vypadat to správné zapojení.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Brejla » ned 05 srp, 2018 5:41 pm

Pavel-HP píše:A když se vrátíme na začátek tohoto vlákna, tak jak by měl ten koncový stupeň vlastně vypadat? Ať se tedy dobereme konečně toho správného výsledku. Nejvíce by tomu pomohlo schéma, kterak má vypadat to správné zapojení.


To záleží na tom, zda chceš _US-verzi nebo něco funkčního :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Pavel-HP » ned 05 srp, 2018 5:48 pm

Preferuji funkčnost zařízení.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod BohousP » ned 05 srp, 2018 5:50 pm

viz následující příspěvek, místo opravy se objevil znova.
Naposledy upravil BohousP dne ned 05 srp, 2018 5:56 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod BohousP » ned 05 srp, 2018 5:54 pm

Tím porovnáním jsem chtěl ukázat, že nejen to, co se Jirkovi_US nelíbí, je špatné. NanoX vznikala minimálně před 10 lety, spíš ještě dávněji. Stejně tak moduly H můstku s bipol. tranzistory, které doporučoval za $2 k DCC++. Ztráty jsou porovnatelné. Nemá smysl se zde přít o desetiny wattu.
Už jsem napsal, že nebudu žádnou novou verzi NanoOmega dělat. Kdo chce něco lepšího, má dnes na výběr z profesionálních výrobků. Já bych pro novou konstrukci (teoreticky !) použil MOS H-můstek s RDSon v řádu miliohmů (např.VNH2SP30, který objevil kolega MiG) a velmi malý snímací odpor (0.05 ohm) s operačním zesilovačem.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2920
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » ned 05 srp, 2018 6:04 pm

Pavel-HP píše:A když se vrátíme na začátek tohoto vlákna, tak jak by měl ten koncový stupeň vlastně vypadat? Ať se tedy dobereme konečně toho správného výsledku. Nejvíce by tomu pomohlo schéma, kterak má vypadat to správné zapojení.

Nektere z moznosti:
https://www.pololu.com/file/0J559/dual_ ... ematic.pdf
http://www.trainelectronics.com/DCC_Ard ... /index.htm
https://www.ebay.com/itm/BTS7960B-43A-D ... 7960B.TRS0
Prosim nenechte se zmast slovem "stepper" viz schema a podrobnosti v linku vyse.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Jirka_US » ned 05 srp, 2018 6:17 pm

BohousP píše:Tím porovnáním jsem chtěl ukázat, že nejen to, co se Jirkovi_US nelíbí, je špatné.

Nemyslis, ze ten kdo tady tvrdil, ze je neco spatne s tim koncovym stupnem byl fulda viz jeho citace vyse ? Nemyslis, ze jsem to byl ja, kdo ti tady nabidl pomoc s upravou, nemas to trochu popletene ?
BohousP píše:NanoX vznikala minimálně před 10 lety
A co jsi tim chtel rici, Lenz centrala je snad stara 20 let a ma tam MOSy.....nejak nerozumim, co jsi tim chtel rici. A to, ze je to problem, je primo napsano na strankach Paco. ...
http://usuaris.tinet.cat/fmco/colab_en.html
Tak snad kdyz neco kopiruji, tak se alespon trochu zamyslim nad tim, jestli nejsou zname nejake nevyhody nebo zda-li neexistuji nejake jina konstrukcni reseni, pokud rekneme nemam "chut" vymyslet neco sveho.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod Brejla » ned 05 srp, 2018 6:26 pm

Jirka_US píše:
BohousP píše:Tím porovnáním jsem chtěl ukázat, že nejen to, co se Jirkovi_US nelíbí, je špatné.

Nemyslis, ze ten kdo tady tvrdil, ze je neco spatne s tim koncovym stupnem byl fulda viz jeho citace vyse ? Nemyslis, ze jsem to byl ja, kdo ti tady nabidl pomoc s upravou, nemas to trochu popletene ?
BohousP píše:NanoX vznikala minimálně před 10 lety
A co jsi tim chtel rici, Lenz centrala je snad stara 20 let a ma tam MOSy.....nejak nerozumim, co jsi tim chtel rici. A to, ze je to problem, je primo napsano na strankach Paco. ...
http://usuaris.tinet.cat/fmco/colab_en.html
Tak snad kdyz neco kopiruji, tak se alespon trochu zamyslim nad tim, jestli nejsou zname nejake nevyhody nebo zda-li neexistuji nejake jina konstrukcni reseni, pokud rekneme nemam "chut" vymyslet neco sveho.


Aneb když zloděj křičí chyťte zloděje :oops:
Admini, prosím, udělejte už s tím něco ...
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků