Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod MiG » pon 30 črc, 2018 11:44 pm

BohousP píše:Takže říkám, že do toho nepůjdu. Mně i stovkám uživatelů verze á la Paco vyhovuje.

Šlapeš si po štěstí. Jen trošku upravíš koncový stupeň a lidi ti utrhají ruce, když dostanou NanoX s plně kompenzovaným koncem.
A že to bude tak o 1200 až 1500 dražší..., to je přece pakatel, v porovnání s gigantickými výhodami, které takové čudo přinese jejich elektrovýbavě.

I za pravidelné servisování si rádi nějakej ten kačák připlatí.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 črc, 2018 4:08 am

MiG píše:To je vše. Já s L6203 umím žít k plné spokojenosti mé i kolegů.
Bez ohledu na to, co si o tom myslíte.

Tak o tom mam urcite pochybnosti nebo nas opet jen tak tahate za nos. Jeste nedavno jste tvrdil, ze vydavate pokyn nezastavovat na rozhrani 2 bosteru (popr. DCC stanice a boosteru), coz uzivatele s DCC stanici, ktera ma minimalni rozptyl DCC napeti v zavislosti na zatezi urcite nemusi delat na rozdil od toho Vaseho nestastneho zapojeni se Spaxem, respektive zde s NanoX od Paca, zde je ta zavislost jeste vetsi nez u Spaxu.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 črc, 2018 4:27 am

belgarat píše:Off topic: venoval jsem trochu casu tomu ze jsem si znovu prosel ten super genialni projekt DCC++ ... no muzu s klidem rici, ze jeslti ho Jirka_US vyhodnotil jako spickovy natolik ze jej doporucuje napr. namisto NanoX, a pokud jsou jeho "dukazy", "analyzy" a vyvody stejne kvatlitni jako zminene vyhodnoceni, nemusime ho brat o moc vazneji, nez skvrne co si placa babovicky na pisku.

Narazil jsi snad na nejaky dukaz nebo analyzu, ktera by snad byla nekvalitni ? Pokud ano co konkretne ? Prosim fakta.
belgarat píše: Neni to spatny projekt ... ale proboha, co je na nem tak uzasneho, resp. vubec nasledovani-hodneho ? KROME nastaveni a konstant pro timery je to dost primocary "bastl".

Tak pro spoustu lidi je urcite zajimave, ze je to funkcni DCC stanice dle NMRA za ca. $10 a ne za ca.2 litry a treba, ze je to open source vcetne pristupneho zdrojoveho kodu. A urcite je uzasne a skvele, ze jsou lide, kteri na rozdil od tebe neodmitli se tento stack ucit (jak jsi verejne o sobe prohlasil) a pracuji dal na dalsich verzich a vylepsenich, coz si myslim na rozdil od tebe, ze je urcite nasledovaniho-hodne....mozna mas jen trochu popletene hodnoty, takze prosim te premyslej nad sebou.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 črc, 2018 4:43 am

belgarat píše:Tak fajn ... prosim vratme se k tematu. Fajn, NanoX ma jednoduchou, lec pro zakladni ucely dostacujici detekci zkratu a jednoduchy, lec dostatecny koncovy stupen.

A nato jsi prisel jak ? Nejaka fakta, ktere by te opravnovala k takovemu tvrzeni ? Jeste nedavno jsi se hadal v sousednim vlakne o pretocich a simulacich a najednou, ze by veletoc o 180 stupnu......
belgarat píše: V techto oblastech mohou mit profi stanice za Xnasobek ceny drobna zlepseni.

Jakou profi stanici za x nasobek mas na mysli ? O jakych drobnych zlepsenich hovoris ? Fakta prosim.
belgarat píše:Prosim zejmena Jirku_US, aby diskuse o perpetuu mobile z Digitraxu, koncovych stupnich bez poklesu napeti a podobne bestie diskutoval ve zvlastnich vlaknech.

Pardon to mas opet trochu poplete, jediny kdo tady mluvil o perpetu mobile (idealizovanych vlastnostech a vlastnosetch, ktere ten dany vyrobek ani nema) jsi byl
vyhradne ty a fulda, takze prosim Te zanechej te demagogie.
belgarat píše:Napriklad "Vylepseni koncoveho stupne pro NanoX". Idealne konkretni schemata, navrhy, vypocty. I kdyz ony se ty prirodni vedy v americe dnes moc nenosi, nedavno jedna vazena dama tvrdila ze matematika je rasisticka :)

No to jsem ti nabizel, coz jsi jeste nedavno odmitnul.....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 črc, 2018 5:06 am

BohousP píše:Jirko, buď tak hodný a neplevel další vlákno polemikou o mašině na rozhraní.

Jakou polemiku mas na mysli ? Mas na mysli, jak se nekteri borci snazili zpochybnit jedno ze zakladnich pravidel pro reseni elektr. obvodu, tj. pokud mam 2 body na stejnem potencialu, tak tam nepotece zadny prooud a to za zadnych realnych podminek a plati to jak pro US, tak pro Evropu a stejne tak pro kolejiste fuldy nebo Bedlische.Takze tady snad neni treba zadne dalsi diskuze, to je v elektrotechnice bezne uznavany fakt, nebo snad mas jiny nazor ?
Ale naopak je prave problem ta konstrukcni chyba koncoveho stupne, kterou jsi okopiroval od Paca. Tedy rozptyl vystupniho napeti v zavislosti na zatezi je nezanedbatelny ve srovnani s vetsinou ostatnich DCC stanic, cehoz se fulda spravne obaval. Bohuzel jen udelal chybu, ze toto chovani specificke pro NanoX od Paca (v mensi mire i pro Spax) chybne zobecnil na ostatni DCC stanice a v pripade Digitraxu bohuzel dokonce dehonestujicim zpusobem.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod BohousP » úte 31 črc, 2018 5:16 am

Ti borci, včetně tebe, na to mají svůj vyhražený prostor. Do tohoto vlákna to prosím nepřenášej. Již podruhé zde seješ plevel a celkem poučné vlákno nám admin oprávněně zavře.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: NanoX-S88 verze 3.6

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 črc, 2018 5:21 am

BohousP píše:Tak poprvé: Závažná konstrukční chyba to rozhodně není. Je to prostě jeden ze způsobů kontroly výstupního proudu. Ten samý způsob používá tebou opěvovaný systém DCC++., i když s trochu menším odporem.

Tak stejny zpusob jeste neznamena, ze kdyz delaji 2 totez je to totez...Tak ten "trochu" mensi odpor vygeneruje pri zatezi 3A (neni to uplne presne, ale pro zjednoduseni)
4.5W (pro Rsense=0.5Ohmu) oproti 1.35W (Rsense=0.15Ohmu u motor shieldu) !
BohousP píše:Podruhé: Klasické podnikání po česku ... Pokud vím, před vývojem nového produktu se dělá průzkum trhu.

Ty jsi opravdu delal marketingovy pruzkum a ptal jsi se potencialnich zakazniku, jestli si radeji priplati ca. 100Kc navic zato, ze nebudou mit pretoky na rozhrani s boosterem, ze budou mit napeti DCC dle normy NMRA v celem rozsahu zateze nebo ze nebudou mit problem s kalibraci pro automaticky provoz se SW ? Pokud ano, bylo by mozne zverejnit jakou otazku jsi konkretne polozil ? A jaky byl podil odpovedi ano/de, alespon priblizne.
BohousP píše: Už znám jednoho člověka, který tuto změnu vyžaduje. Je to Jirka_US. Ale stejně si to nekoupí.

Muzu se jen zeptat, proc bych si mel kupovat DCC stanici za ca. 2 litry, ktera ma vice nez 50x (slovy padesetkrat) vetsi ztraty koncoveho stupne nez DCC stanice, kterou jsem si sestavil za pouhych $10 ???
BohousP píše:Tak pro koho bych to měl dělat? Za devět let jsem se s takovýmto požadavkem nesetkal.
A ptal jsi se tech modelaru, k jak velkemu poklesu DCC napeti dochazi na rozdil od ostatnich konstrukci ? Viz 2. bod.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » úte 31 črc, 2018 6:44 am

Odboceno z tematu NanoX verze 3.6 protoze hrozi opet zapleveleni diskuse.


Specialne pro Jirku_US: tohle tema je Tve pro diskusi nad body, ktere jsi vytkl reseni NanoX od Paca. Prosim neplevel dalsi vlakna. Jde napriklad o:
Jirka_US píše:... Hlavni omezeni u Pacovi verze je predevsim nevhodne navrhnuty koncovy stupen, respektive vysoka zavislost vystupniho napeti na zatezi.


---------
Reakce na komentar Jirka_US

Jirka_US píše:
belgarat píše:Tak fajn ... prosim vratme se k tematu. Fajn, NanoX ma jednoduchou, lec pro zakladni ucely dostacujici detekci zkratu a jednoduchy, lec dostatecny koncovy stupen.

A nato jsi prisel jak ? Nejaka fakta, ktere by te opravnovala k takovemu tvrzeni ? Jeste nedavno jsi se hadal v sousednim vlakne o pretocich a simulacich a najednou, ze by veletoc o 180 stupnu......

Zadny veletoc. Myslim si sve, ale nechci se donekonecna hadat. Navic - jsem si jisty, ze zcela jiste jdou ty zminene casti provest lepe. Viz prispevky BohouseP a Fuldy. Otazka je, zda to "lepe" neni tech 10% k dokonalosti, ktere prakticky nikdo nedoceni. Prosim nehadej se zbytecne a nevlamuj se do otevrenych dveri, kdyz uz jsem Ti nabidl "diskusni kompromis"; vypada to pak jeste pitomeji nez puvodne.

Jirka_US píše:Jakou profi stanici za x nasobek mas na mysli ? O jakych drobnych zlepsenich hovoris ? Fakta prosim.

Kdyz chces tahat za slovicka, psal jsem "mohou", ne "maji". Jinymi slovy uznavam, ze DIY reseni ma rezervu, coz by Te melo hrat u srdce. Od navrhu profiboxu tu mame jine experty.

Jirka_US píše:
belgarat píše:Napriklad "Vylepseni koncoveho stupne pro NanoX". Idealne konkretni schemata, navrhy, vypocty.

No to jsem ti nabizel, coz jsi jeste nedavno odmitnul.....


Nabizel jsi mi "svou prednasku", pokud myslis toto. Co se tyce HW - jak jsem Ti psal soukrome, musim si take dat opacko elektrotechniky od 7 tridy obecne skoly nebot Tve vyvody povazuji za chybne, ale nemam nadhled dostatecny k tomu abych Te presvedcil. Mas stale moznost verejne predlozit sva zlepseni. Je tu vice lidi, nekdo urcite svuj cas na oponenturu venuje, a ja se budu moci take poucit.

Soude podle Tvych moznosti u SW (Tve zhodnoceni moznosti DCC++ versus realita v Githubu; zde si mohu dovolit zcela profesionalni nazor), jako klenotnik bys nepoznal rubin od sklicka; nejen nepochopeni subjektu, ale predevsim nekriticke nerozpoznani vlastnich limitu. Proto, jak jsem Ti psal jiz soukrome, povazuji takovou "prednasku" za ztratu casu. Pripocitavam tez "praci na OpenSource", ktera je tak tajna, ze si o ni lze jen telefonovat - nemam zajem o konspiraci. Trochu se desim toho, ze expertni level v HW bude stejny jako v SW.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » úte 31 črc, 2018 9:37 am

Já to taky přesunu sem.

Jirka_US píše:
MiG píše:To je vše. Já s L6203 umím žít k plné spokojenosti mé i kolegů.
Bez ohledu na to, co si o tom myslíte.

Tak o tom mam urcite pochybnosti nebo nas opet jen tak tahate za nos.

Pochybnosti se nezakazují, jen s vašini zde předváděnými znalostmi elektrotechniky asi jen těžko poznáte, kdy vás budu tahat za nos.
Vězte, že v tomto případě to není.
Jirka_US píše:Jeste nedavno jste tvrdil, ze vydavate pokyn nezastavovat na rozhrani 2 bosteru (popr. DCC stanice a boosteru),
To platí stále. Je to jednoduché a účinné řešení.
Jirka_US píše:coz uzivatele s DCC stanici, ktera ma minimalni rozptyl DCC napeti v zavislosti na zatezi urcite nemusi delat na rozdil od toho Vaseho nestastneho zapojeni se Spaxem,

Nemusejí? Já si požadavek (například manuál Digitrax - DCS51) alespoň jednopólového galvanického oddělení oblastí napájených různými zesilovači předstravuji jinak, než že bude na takovém rozhraní stát nějaká lokomotiva.
Nešťastný není SPAX, ale jen a pouze vy, protože tady s minimálními znalostmi elektrotechniky vynášíte velké expertní soudy.
Jirka_US píše: respektive zde s NanoX od Paca, zde je ta zavislost jeste vetsi nez u Spaxu.

Kromě toho jde také o to, kolik lidí chce používat NanoX bez dalšího zesilovače.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » úte 31 črc, 2018 9:56 am

MiG píše:Kromě toho jde také o to, kolik lidí chce používat NanoX bez dalšího zesilovače.


Konkretni dotaz: pro domaci kolejiste, resp. kolejiste s tak 5 soubezne provozovanymi soupravami by to mohlo byt OK ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod fulda » úte 31 črc, 2018 10:25 am

belgarat píše:
MiG píše:Kromě toho jde také o to, kolik lidí chce používat NanoX bez dalšího zesilovače.

Konkretni dotaz: pro domaci kolejiste, resp. kolejiste s tak 5 soubezne provozovanymi soupravami by to mohlo byt OK ?

Ano, NanoX je vhodná právě pro kolejiště s provozem 5, max 10 souprav ideálně v rozdělení do 5 jedoucích a ostatní stojící.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » úte 31 črc, 2018 10:31 am

fulda píše:Ano, NanoX je vhodná právě pro kolejiště s provozem 5, max 10 souprav ideálně v rozdělení do 5 jedoucích a ostatní stojící.


Prosim te, jaky je "prakticky limit", tedy mnozstvi pri kterem zacne mit NanoX potize - at uz s prikonem, nebo s generovanim DCC nebo ... a je vhodne uvazovat o nahrade "vykonnejsim" strojem ci posileni boosterem ? Pro me ucely uvazuj prikon pro stroje TT velikosti ;)) Dekuji.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod MiG » úte 31 črc, 2018 10:32 am

Podle mého by 2.9A NanoX pět současně jezdících TT souprav zvládnout měl. Leda že by šlo o výjimečně "žravý" exempláře.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod fulda » úte 31 črc, 2018 11:54 am

belgarat píše:
fulda píše:Ano, NanoX je vhodná právě pro kolejiště s provozem 5, max 10 souprav ideálně v rozdělení do 5 jedoucích a ostatní stojící.


Prosim te, jaky je "prakticky limit", tedy mnozstvi pri kterem zacne mit NanoX potize - at uz s prikonem, nebo s generovanim DCC nebo ... a je vhodne uvazovat o nahrade "vykonnejsim" strojem ci posileni boosterem ? Pro me ucely uvazuj prikon pro stroje TT velikosti ;)) Dekuji.

To na co reálně narazíš je 16 lokomotiv. Už to tu bylo mnohokrát, NanoX má prostě pevně limitovaný stack na 16 lokomotiv, podobně, jako LocoNet centrály. Pro NanoX je ten limit 16 lokomotiv a počítá se to jako počet lokomotiv, na které "jsi sáhnul" od zapnutí. Bez ohledu na to, co jsi s tou lokomotivou provedl.
Podívej se do minulosti, ta otázka se na tomto fóru vrací tak jednou za dva roky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nedokonalosti / zlepseni Nano-X (Jirka_US)

Příspěvekod belgarat » úte 31 črc, 2018 11:57 am

fulda píše:
belgarat píše:
fulda píše:To na co reálně narazíš je 16 lokomotiv....

O tomhle limitu vim; slo mi o jine, na prvni pohled nezjevne omezeni vychazejici z HW/SW konstrukce. Jestli krome max proudu/poctu slotu v podstate omezeni nejsou pak super; zarazilo mne zes udaval max 10 souprav :)

Uprimne -- budeme-li do "klubu" kupovat 16 hnacich vozidel, tak se mezi nima jedna DR5000 uz financne ztrati.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků