Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 25 bře, 2018 10:04 am

Jedna zapomenutá stanice Staňkov TT/1:120_2590 x 980 (dva segmenty)_TILLIG/15°
Přílohy
žst.Staňkov_wendy.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Myšpulín » ned 25 bře, 2018 4:21 pm

Tak Milane toto je opět paráda.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 26 bře, 2018 7:58 am

Myšpulín píše:Tak Milane toto je opět paráda.

Díky Petře,je to jen zapadlý výkres z archívu.Kdoví co tam ještě mám :D :wink: .Na příští rok 2019 počítám se starou partou s kterou jsem spolupracoval v letech cca 2012-2014.Byl jsi i ty tam,doufám že mohu s tebou počítat.Jestli nemůžeš,sděl mi své stanovisko ať potom mohu dle toho se zařídit.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod MkTT » pon 26 bře, 2018 9:25 am

milan ferdián píše:Na příští rok 2019 počítám se starou partou s kterou jsem spolupracoval v letech cca 2012-2014.

To zní, jako příprava na další knihu :D
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Myšpulín » pon 26 bře, 2018 4:15 pm

milan ferdián píše:
Myšpulín píše:Tak Milane toto je opět paráda.

Díky Petře,je to jen zapadlý výkres z archívu.Kdoví co tam ještě mám :D :wink: .Na příští rok 2019 počítám se starou partou s kterou jsem spolupracoval v letech cca 2012-2014.Byl jsi i ty tam,doufám že mohu s tebou počítat.Jestli nemůžeš,sděl mi své stanovisko ať potom mohu dle toho se zařídit.Milan

Pomohu seč budou mé síly stačit. A jak koukám, žádná rychlovka to nebude, takže si to tady nějak zorganizuji.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 bře, 2018 8:11 am

Myšpulín píše:Pomohu seč budou mé síly stačit. A jak koukám, žádná rychlovka to nebude, takže si to tady nějak zorganizuji.

Výborně a děkuji.Času máš dostatek.Milan

TEST
Přílohy
TEST I – kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 črc, 2018 11:27 am

Vrátil jsem se jen na chvíli a na zkoušku.Trpělivě jsem pročítal daná vlákna a tiše fandil těm,jak se perou s danou proble-
matikou s pomocí radami a zkušenostmi řadou modelářů stejně postižených,jak se snaží přiblížit na papíře svůj sen,aby jej v budoucnu proměnili v realitu na kterou si mohou šáhnout a řící si sami sobě,"..zvládnul jsem to a jsem na sebe hrdý.." :wink: .Řada Vámi navrhovaných plánků se mi velmi líbí a to tak,že jsem jejich prostory nebo rozměry rámů zařadil do IV.dílu.
Co mě ale udivuje je postupující strach ze spirál a skrytých prostor.Prosím Vás proč :?: Protože jeden troll zde neustále papouškuje stále dokolečka svoji obehranou písničku.
Ano jsou tři cesty.První pohodlná,bezproblémová.Proč ne.Nejsme každý stavitelem a zvládáme stavbu dle svých schopno-
stech a možnostech.Druhá,těžká,lopotná s neustále řešit problémy,ale na konci je sladká odměna v podobě,co jsem si přál a vysnil,to mám.Třetí,neméně obtížná,má své specifické podmínky a pravidla a to jsou "Moduly".

Pro mě též není problém jednoduché kolejiště navrhnout,zjednoduší se mi hodně práce,ušetřím spoustu času,ale to mě nebaví.Mám rád výzvy.

Nebojte se toho.Používejte svoji mysl,bystrost,um.Když si nevíte rady,kluci (lajblt,sidlo,sarkastický Sandy,hank a další) vždy užitečně poradí,protože touto cestou si již prošli.Držím Vám palce a nadále vám fandím.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Polabský » pon 09 črc, 2018 8:46 pm

Dobrý večer,
oceňuji Milana, že jde s kůží na trh s heslem:
"Kdo se bojí, sere tchýni" !! (Doslovná volná citace.)
Nikdy neříkej to nejde, protože narazíš na někoho, který to neví a dokáže to udělat !!
Přeji Všem vše dobré !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 črc, 2018 11:27 am

Karle,díky.Bez skrytých prostor se neobejdete.Kdo,ale nemá odvahu nebo se necítí,jsou tu plánky s odkrytým SN.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 črc, 2018 8:53 am

Po dokončení kolejiště MartinHa,pokračuji vláknem od Trixte jelikož je též zařazeno do IV.dílu.U Trixte mě zaujalo řešení s rámem,jeho úschovou a klasický námět.Jak to už u mě je,dívám se svým pohledem na daný prostor.
Dané rozměry 2520 x 1010/TT-1:120.
První jsem upravil skryťák T.K. +30.Nejdříve,jak někteří z vás píšou "učesal".Má pět průjezdných kolejí.Tři koleje o délce soupravy cca 650 mm,jedna kolej 525 mm a dvě kusé o 249 mm.Pátá kolej je stále volně průjezdná a jsou do ní zaústěny obě vratné smyčky.
Disponujeme pro provoz 2 x Mn/2 x MOs a 1 Sp.Skryťák vyhovuje plně pro naplnění GVD na vedlejších tratí.

Trať se brzo vynoří z tunelového ústí a pokračuje velkým obloukem do odbočné stanice.Stanice má čtyři průjezdné,dvě kusé staniční koleje a strojovou stanici pro lokálku.
4 - manipulační/skladiště s rampou,volná plocha
2 - dopravní/nástupiště
1 - dopravní/nástupiště
3 - dopravní/nástupiště
5 - manipulační (objízdná)
5a - odstavná (Blm/010)
strojová stanice s kusou druhou kolejí pro tankování nafty pro motor a běžnou údržbu/remíza

Ze stanice vjíždíme krátkým přímým úsekem do tunelového ústí.Zde se tratě dělí a směrem na lokálku je hned dvojkolejná výhybna.Za výhybnou začíná stoupání a z T.K. +30 vyjedeme na T.K. +100.Poměr stoupání 1:30.Lokálka nám vykoukne z tunelu a pokračuje klikaticími se oblouky (540°) do koncové stanice T.K. +120.Koncová stanice o třech průjezdných a dvou kusých staničních kolejí.Před stanici máme pro obohacení provozu vlečku.Já uvažuji o nákladku štěrku/rudy.Minimální poloměry R310.
Toliko vše.
Námět jsem pojal o provozu na vedlejších tratí.Zde nenajdete rychlík,ale jen spěšňák v podobě sólo čtyřnápravového osobního motorového vozu.
Milan

....ve výhybně se míjejí Mn s MOs směřující do koncové staničky.Mn vjíždí do odbočné stanice a po přihlášení započíná posun ve stanici.Roztřídí nákladní vozy pro dva směry.Po rozposunování a roztřídění vozů se souprava spojí a zajede na kolej 5.Důvodem je osobní dopravní špička.Nejdříve přijede z lokálky MOs na kolej 2.Na kolej 1 a 3 příjíždějí oba MOs.
Zastavují naproti sobě tak,že maximálně se překrývájí jen motorové osobní vozy.Po odjezdu všech tří MOs náš manipulant počká na příjezd obou manipuláků.Proběhne posun ve stanici všech tří manipulačních souprav dle určené zátěže.
Po doknčení posunu,oba manipuláky na vedlejší tratí odjíždějí a náš manipulák na lokálku ještě dokončí dodatečně posun zátěže ve stanici..........
M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 črc, 2018 10:00 am

Pokračováním do IV.dílu je rám od MrBlackbird.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 črc, 2018 6:08 pm

milan ferdián píše:Pokračováním do IV.dílu je rám od MrBlackbird.Milan

Hmm,nerad dělám stejné kolejiště několikrát,tak jsem zkusil něco zvláštního.Vše opět v jedné rovině,kapesní stanice osobní,kapesní stanice nákladní s vlečkami a skryťák.Provoz dvou manipláčků a dva osobní motory 810.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 30 črc, 2018 8:26 am

Jak už jsem se zmínil v jiném vláknu do IV.dílu přibude další kolejiště s námětem "Telgártská slučka" v modelové velikosti TT/11:120.Zatím jsou ve skicech:skryté dvě samostatné smyčky,každá prozatím o čtyrech kolejích (cca 2400 mm),několika patrová spirála,viadukt v reálu i s okolím.Tak uvidíme jak plánování půjde dál :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 srp, 2018 9:11 am

Tak jsme se vyšplhali pomocí spirál na úroveň "Telgártského viaduktu" +304 (přerušována čára) a kapku výše na T.K. žst.+380.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 05 srp, 2018 10:06 am

Milane, tak to je parádní práce!! Kam na ty nápady chodíš?
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Další

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Vladimír_B a 4 návštevníků