Plánek kolejiště - M.Ferdian -Kamenice 1

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Plánek kolejiště - M.Ferdian -Kamenice 1

Příspěvekod pmarhold » pát 13 črc, 2018 8:52 am

Dobrý den,jsem na tomto diskuzním fóru nový,ale bylo mi doporučeno od známého abych tu zkusil požádat o radu Při čtení diskuze na zdejším fóru,jsem viděl,že se do něj zapojuje i guru na plánky modelových kolejišť M. Ferdian.Chtě jsem poprosit o radu.Vybral jsem si z galerie plánků modelových kolejišť,které tam jsou v HO-Kamenice 1.já bych toto kolejiště dělal v měřítku TT,ale potřeboval bych poradit,pomoct s rozměry kolejiště ohledně změny z HO na TT.Uvedené rozměry v plánku v HO byly 5100x 3000.Za všechny vaše rady a názory předem děkuji.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod hopeter » pát 13 črc, 2018 9:27 am

Já to dělám celkem jednoduše. Seženu si geometrii kolejiva které chci použít. V TT je to vlastně jen Tillig nebo Kuehn. Najdeš to na netu u většiny prodejců nebo přímo na stránkách výrobců. V TT má šablony tillig určitě lokopin. Potom si vytvořím jednotlivé díly kolejiva v programu pro kreslení ( CAD apod. ) No a pak už jen skládám dle předlohy. Ještě je dobré si nastudovat normy NEM pro průjezdné profily , rozteče kolejí atd.
Můžeš použít i program rovnou určený pro tvorbu kolejiště , třeba Wintrack nebo Scarm. Tam už jsou jednotlivé díly kolejiva nainstalované. Stáhnout se nechají na netu i zdarma. No a když jsi zdatný v geometrii a matematice jde to při znalosti poloměrů a délek kolejiva kreslit rovnou na papír ručně.
Asi tolik pro začátek. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 črc, 2018 9:49 am

Záleží kolik prostoru máš k dispozici.Problémem je průchodnost vevnitř kolejiště.Ty totiž nemůžeš přepočítat do TT.Po přepočtu do TT je to 3700 x 2175,ale jak píšu výše,kolejiště bude muset být větší.Poloměry oblouků,není problém,protože R425 = R310.Úhly výhybek jsou 15°,tady není též problém.Námět by se musel přizpůsobit novým podmínkám,tj.nový projekt.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » pát 13 črc, 2018 10:46 am

Díky za odpovědi,vyhrazený prostor pro panel je 4x4,10 metru.Výškou panelu nejsem omezen.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 črc, 2018 11:45 am

Pomohl by náčrtek místnosti.Kde jsou dveře,okna,topná tělesa (radiátory),samozřejmě s rozměry.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » pát 13 črc, 2018 1:24 pm

Náčrtek místnosti s pozicemi oken,radiátoru a dveří dodám.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod Adam96 » pát 13 črc, 2018 2:26 pm

hopeter píše:Já to dělám celkem jednoduše. Seženu si geometrii kolejiva které chci použít. V TT je to vlastně jen Tillig nebo Kuehn. Najdeš to na netu u většiny prodejců nebo přímo na stránkách výrobců. V TT má šablony tillig určitě lokopin. Potom si vytvořím jednotlivé díly kolejiva v programu pro kreslení ( CAD apod. ) No a pak už jen skládám dle předlohy. Ještě je dobré si nastudovat normy NEM pro průjezdné profily , rozteče kolejí atd.
Můžeš použít i program rovnou určený pro tvorbu kolejiště , třeba Wintrack nebo Scarm. Tam už jsou jednotlivé díly kolejiva nainstalované. Stáhnout se nechají na netu i zdarma. No a když jsi zdatný v geometrii a matematice jde to při znalosti poloměrů a délek kolejiva kreslit rovnou na papír ručně.
Asi tolik pro začátek. :wink:

Ještě Filigran ;)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » sob 14 črc, 2018 8:22 am

náčrt 001.jpg

Přeji všem hezký den, konečně jsem se dostal na ten náčrtek místnosti co jsem včera slíbil.Snad bude stačit,jinak ho upřesním.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod milan ferdián » sob 14 črc, 2018 9:00 am

Tam kde jsou otazníky,prosím doplnit data.U radiátoru celková síla + od zdi.Jak budeš řešit přístup k oknům?Větrání,umývaní,ovzdušňování radiátoru?
Milan
Přílohy
náčrt 001marhold.jpg
náčrt 001marhold.jpg (22.96 KiB) Zobrazeno 7818 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » sob 14 črc, 2018 5:19 pm

Dobrý den,píšu to upřesnění.Dveře jsou 80cm,od stěny 21cm.Okna jsou od stěny 60cm z obou stran,mezi okny je 94,5cm.U radiatoru je celková síla 9cm,ode zdi 5cm.
S větráním,mytím oken a ovzdušňováním topení bych problém neviděl.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 črc, 2018 12:25 pm

Jen doporučení,optimální velikost rámů pro Kamenice II.Kolejiště se musí upravit.Zcela jsem ponechal mezeru mezi rámem kolejiště a okny 500 mm.600 podtržené červenou musí být zachována.
Milan

P.S.Jestli dovolíš,rád bych tvoji místnost zahrnul do IV.dílu.Předem dík.M.
Přílohy
Kamenice II.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » ned 15 črc, 2018 8:57 pm

Nemám s tím sebemenší problém,když místnost zahrneš do IV.dílu.A ještě jednou díky za pomoc a inspiraci.Až začnu stavět panel,budu se snažit sem na diskuzi vkládat
foto ze stavby.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod milan ferdián » pon 16 črc, 2018 12:07 pm

Děkuji.Mám i zvolen námět na tuto plochu.Piešťany - Vrbové/Trebatice - Rakovice.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod pmarhold » pát 20 črc, 2018 5:02 pm

Dobrý den,měl bych dotaz na M.Ferdiana.Jestli by mě nemohl nenasměrovat na někoho,u koho bych si mohl pořídit knížky modelová kolejiště I-III.Je to docela nedostatkové
zboží.Předem díky za odpověď P.Marhold.
pmarhold
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 črc, 2018 12:23 pm

Re: rada ohledně plánku model.kolejiště od M.Ferdiana-Kameni

Příspěvekod Brejla » pát 20 črc, 2018 5:19 pm

pmarhold píše:Dobrý den,měl bych dotaz na M.Ferdiana.Jestli by mě nemohl nenasměrovat na někoho,u koho bych si mohl pořídit knížky modelová kolejiště I-III.Je to docela nedostatkové
zboží.Předem díky za odpověď P.Marhold.

https://www.masinky.cz/produkt/14302-Plany-kolejist-II-Segmentova-kolejiste/index.htm
https://www.masinky.cz/produkt/21408-Milan-Ferdian-Plany-kolejist-III/index.htm
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků