NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Čouda » ned 08 črc, 2018 4:34 am

Ahoj Jacku! Co je v sergeji za dekoder? ZIMO645P22 nebo se pro roco vyrabi nejaka specielni varianta?

Realita dokonce predcila ocekavani. Zpackali to vic nez jsem cekal. Tajne jsem doufal, ze by alespon ten zvuk mohl byt spravne. Kazdopadne za ty penize ma clovek alespon model s dekoderem a repraky. Porad to vyjde drobet lacineji nez kdyby se s tim patlal doma. Uprimne doufam, ze se najde sikulka, ktery udela nove desky, aby to umelo svetla dle standartu P22, sic asi posun csd budeme muset vzhledem ke konstrukci svetlovodu ozelet. Ja budu mit masinu nekdy po nedeli a jak tak ctu, mel jsem jim dat rovnou Tvoji adresu :-D :-D :-D
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Matěj » ned 08 črc, 2018 5:07 am

Ahoj Jacku.
A jaký jinak je nový Sergej? Je stejně tak dobrý jako jeho první verze od ROCA T679.1006 z roku 2004 ? Jízdní vlastnosti, tichý chod, kvalitní potisky?
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod look23 » ned 08 črc, 2018 10:37 am

Deska Plux22 je dobře vidět na obrázku http://www.modely.biz//img/galery/default/6010.jpg
Stačí si všimnout vedení měděných tras, že ta deska je naprd.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Jacek » ned 08 črc, 2018 11:17 am

Tady je výsledek po "přeléčení", max. rychlost a rozsah zvuků jsem stáhl dle normy Jacek
https://www.youtube.com/watch?v=PhoSz1UAXgc

Matěj, vypadá pěkně, jezdí jemně, víc ale neposloužím, už je vrácen majiteli.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » ned 08 črc, 2018 7:42 pm

Nemůžu srovnávat s původním provedením, ale srovnat s některými dalšími, které od té doby vyšly, mohu. Překvapil mne čistý odlitek rámu, stupačky jsou čisté bez "bublin". A také jsou inovované masky podvozků - jsou tam proti původním navíc hadice od písečníků. Potisk mi přijde ucházející, velmi kvalitně jsou natištěny tabulky (ty přímo na modelu). Rozhodně mnohem lépe, než ty přiložené z leptu. Jinak na přiložených tabulkách je ještě číslo T679.1029.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod alik » ned 08 črc, 2018 10:17 pm

Nový sergej má také jiná dvojkolí s výrazně nižšími okolky (dřívější verze 1,1, nový 0,85 mm), což bohužel snižuje provozní spolehlivost na jiném, než výborném kolejivu (původní sergej projel všechno, u nového to již neplatí).
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Eury » pon 09 črc, 2018 1:04 pm

Ja by som dvojkolia RP25 bral skor ako vyhodu nie ako nevyhodu... Praveze model s nimi jednak vyzera lepsie a jednak "nepocita prazce" na modelovom kolajive. Noveho sergeja sice nemam ale nizke okolky ma aj cmeliak od Roco a s jazdnymi vlastnostami som kvoli nim nemal zatial ziadny problem, skor naopak...
Eury
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Eury » pon 09 črc, 2018 1:43 pm

Ano, na beznom kolajive prazce npocitaju ani bezne okolky (neratam niektore stare PIKO vagoniky) ale na modulovych stretnutiach nie je uplne zriedkave ani pouzitie kolajiva code55 (1,4mm) a tam sa vyzaduje RP25. Popravde na Slovensku som sa s tym zatial nestretol ale v Rakusku a Madarsku ano a myslim, ze aj v Cesku boli take vetvy na modulovom kolajisku.
Eury
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Rudolf » pon 09 črc, 2018 3:33 pm

alik píše:Nový sergej má také jiná dvojkolí s výrazně nižšími okolky (dřívější verze 1,1, nový 0,85 mm), což bohužel snižuje provozní spolehlivost na jiném, než výborném kolejivu (původní sergej projel všechno, u nového to již neplatí).


Podívej se, na kterém dvojkolí jsou bandáže. Pokud jsou v podvozcích na pozici u kraje lokomotivy, tak je to stejný problém jako měl čmelák viz. zde viewtopic.php?f=15&t=8373&start=240#p202798 , stačí pak přesunout bandážovaná dvojkolí a dát je v podvozcích na pozici ke středu lokomotivy.

Ruda]
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » pon 09 črc, 2018 5:10 pm

mikinko píše: ..... A len tak medzi recou - naco je vlastne dobré kolajivo s vyskou 1,4 mm ....

.... Třeba to dobře vypadá a dá se na to dívat ....

mikinko píše: .... teda okrem toho, ze su s tym problémy .....

Problémy vznikají hlavně při nekvalitní pokládce kolejiva. Při pečlivé práci problémy nejsou.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod jirkan » pon 09 črc, 2018 6:17 pm

Já jsem jednoho ze svých sergejů pokusně odbandážoval a i když tahá méně než dříve, tak mým požadavkům plně vyhovuje (vlak kolem padesáti náprav, stoupání skoro tři promile). A aspoň to nešpiní koleje. Takže až budu mít energii, tak objednán nápravy bez bandáží i pro ostatní.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod alik » pon 09 črc, 2018 7:03 pm

Rudolf píše:
alik píše:Nový sergej má také jiná dvojkolí s výrazně nižšími okolky (dřívější verze 1,1, nový 0,85 mm), což bohužel snižuje provozní spolehlivost na jiném, než výborném kolejivu (původní sergej projel všechno, u nového to již neplatí).


Podívej se, na kterém dvojkolí jsou bandáže. Pokud jsou v podvozcích na pozici u kraje lokomotivy, tak je to stejný problém jako měl čmelák viz. zde viewtopic.php?f=15&t=8373&start=240#p202798 , stačí pak přesunout bandážovaná dvojkolí a dát je v podvozcích na pozici ke středu lokomotivy.

Ruda]


Byly na kraji, výměna pomohla proti vykolejování. Akorát častěji při pomalé jízdě na zhlaví vynechává zvuk (bandáž to v této pozici víc nadzvedává a odlehčuje sběrací nápravy) holt chtělo by to nahradit bezbandážovanými dvojkolími, ale zatím nejsou na skladě. Jinak nevím, co to znamená zvuk "Henning", ale Elektrolux by byl příznačnější, nedá se to poslouchat (naštěstí existuje kvalitní alternativa).
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod hapetr » pon 09 črc, 2018 10:33 pm

Chtěl bych se zeptat Rudolfa kterou "dřívější" verzi má na mysli-z kterého roku, osobně nemám s novějším Sergejem žádné problémy. A k tématu soukolí bez bandáží-originál nebandážovaná soukolí kupuji na každý diesel i elektriku,v tahu žádný problém, 8-10 rychlíkových vozů i do stoupání v pohodě.
hapetr
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 04 říj, 2013 8:12 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Rudolf » úte 10 črc, 2018 2:21 pm

hapetr píše:Chtěl bych se zeptat Rudolfa kterou "dřívější" verzi má na mysli-z kterého roku, osobně nemám s novějším Sergejem žádné problémy. A k tématu soukolí bez bandáží-originál nebandážovaná soukolí kupuji na každý diesel i elektriku,v tahu žádný problém, 8-10 rychlíkových vozů i do stoupání v pohodě.


To bylo myšleno trochu jinak - pokud má někdo s novým sergejem s nízkými okolky problém s vykolejováním a zároveň jestli má nový sergej bandáže na krajích nápravách, tak to může být podobný problém jako byl dříve se čmelákem. U něho stačilo dvojkolí s bandáží posunout a bylo po problému. Samozřejmě řešení s výměnou za nebandážované dvojkolí je lepší a sám to také dělám.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod JarPi » úte 10 črc, 2018 6:45 pm

Dobrý den, měl bych ještě dva dotazy k Sergejovi:
- V příbalovém balíčku jsou přiložena 4 zrcátka, 2 menší a 2 větší. Dle návodu patří na model všechny 4, a to na pravou stranu větší, na levou menší. Upřímně řečeno, nikdy jsem si na Sergejích nevšiml žádných zrcátek, ty jsem vždy považoval až za výdobytek moderní doby. Při podrobném prohlížení fotek Sergejů je ale na některých něco vidět, co vypadá jako to malé zrcátko, na pravé straně. Ví prosím někdo, jak to bylo u našich Sergejů se zrcátky v té době?
- V příbalovém balíčku jsou taktéž přiloženy správné malé hranaté zaoblené nárazníky. Má někdo prosím zkušenost, jak velké násilí je potřebné resp. přípustné na demontáž kulatých bez poškození? Zatím jsem to jen tak letmo zkusil a zdá se, že drží dost pevně. Nechtěl bych dopadnout jako u ES499 od ACME, kde byly háky a hadice zalepené a při demontáži jsem poškodil nejenom je, ale částečně i lokomotivu?
Děkuji za informace.
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jipol57, motyn a 10 návštevníků