Arduino - analogové ovládání pro servo přestavníky

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Arduino - analogové ovládání pro servo přestavníky

Příspěvekod czcharlie » ned 08 črc, 2018 7:56 pm

Nečekej odpověď typu bude to dělat to a to. Zásadně bude záležet na konkrétních podmínkách a typu přípaného rušení. Servo nemusí držet polohu, může cukat - v krajním případě by cukání mohlo být dost výrazné, rušení se může projevovat i jinak. Nicméně moje zkušenost je asi taková, že v běžném prostředí není problém ani s 10m připojením obyčejným telefonním čtyřdrátem. Pro známé střelce vyrábím zařízení pro nácvik střelby na otočné terče řízené Arduinem kde vlastní zařízení je digitální servo MG946 s kovovými převody (byla to tehdy extra výhodná koupě - 30Kč/kus), ale problémy nebyly ani při testování se servy SG90. Připojení je právě oněch 10m a problémy nemá nikdo komu jsem zařízení postavil ať už je propojovací kabel natažený nebo (při zkoušení) zmuchlaný na stole. Ovšem - tohle vše neznamená, že s jinými servy, jiným kabelem a jiném prostředí problémy nemohou nastat. Jen to považuji spíš za výjimečné.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Arduino - analogové ovládání pro servo přestavníky

Příspěvekod amirinda » pon 09 črc, 2018 5:12 am

jasný, mám stíněnej drátek, tak ho použiju jako sig a budu doufat :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Arduino - analogové ovládání pro servo přestavníky

Příspěvekod czcharlie » pon 09 črc, 2018 5:31 am

Tím snad nic nezkazíš. Osobně bych po zkušenostech rušení řešil až s ním problém nastane pokud nastane. Jako prevenci bych nejdřív zajistil oddělené napájení pro Arduino a serva pokud je to možné. Řídící signál pro serva má nízký kmitočet a tak se rušení - pokud není silné a kontinuální - nemá mnoho šancí se projevit.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Arduino - analogové ovládání pro servo přestavníky

Příspěvekod amirinda » pon 09 črc, 2018 5:43 am

jo napájení bude oddělené a kdyby náhodou tak mám ještě ten filtr pro servo, tak to snad dopadne :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků