ochrana pred riznutim vyhybky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod salem1309 » pon 25 čer, 2018 5:03 pm

z mojich praktických skúseností ,keď som robil zdroj na kolajisko,tak som tam dával aj Polyswitch pojistky a viac typové..od 0,9 do cca 2,8A, už neviem presne,a ked som to potom odtestoval,tak jednosmerný 1,9 držal pri prúde 5A od 7 do 12sek.,...striedavé mi po cca 10 vypnutiach strelili.. :mrgreen: tak mi bolo jasné,že to jedine tak na istenie vodičov :!:toť moje zistenia... :)
salem1309
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 13 zář, 2015 7:01 pm

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod belgarat » pon 25 čer, 2018 5:37 pm

Panove, nenechte se Zdenem vytocit k dalsimu zamcenemu tematu. Fakt by to byla skoda, napr. varovani (pro vetsinu zde ocividne), ze soucastka ma nelinearni (a nezanedbatelny) odpor + mozne dusledky, nebo info viz salem1309 jsou pro nas telatka uzasne. Proste si dam pozor, a kdyz se bude "neco divneho dit", vim kde hledat.

Navic, kdyz nekdo uznava jako negativni dukaz (tedy dukaz toho, ze X neplati), ze "se mi to nestalo", pripadne "nikdy se to mne a mym znamym na setkani nestalo", a nepobere to, ze proste prozatim jen nevyhral ve Sportce, ale v principu ma problem ... opravdu s nim neni treba vubec diskutovat ani odpovidat. Prijde mi to stejne jak kdyz mi na baraku zednici dali HEBko skryteho pruvlaku primo na Porotherm argumentovali "dyt to je dobry sefe", nacez dostali od stavebniho dozoru pres zobak, dotahli znova jerab a ulozili H profil pekne do cementoveho loze, ci spise na vybetonovanou kostku. Vsechno se da delat dobre, s kalkulovanym rizikem ... a patlat.
Naposledy upravil belgarat dne pon 25 čer, 2018 9:02 pm, celkově upraveno 1
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod MiG » pon 25 čer, 2018 5:45 pm

zdeno píše:
MiG píše:To já si raději s pomocí teorie navrhnu napájení tak, abych byl ve všech bodech zkratově bezpečný, dále si pomocí teorie navrhnu, jak takové zapojení v praxi přezkoušet a občas ho přezkouším.
A pak nevím, proč bych tam měl cpát nějaký další součástky a předpokládat, že se mimo výhybek nikde jinde nemůže nic stát.
A když vidím teoreticky ještě jiné problémy... když tě teorie nezajímá, nebudu tě dále teorií obtěžovat.
Nevím, proč bych měl zkoušet měřit problémy tvého výmyslu, když ho nehodlám používat.
Zajímavé, že jsi měřil odpor i polyswitche na 200mA, ale nějak jsi ho se Sergejem nevyzkoušel.


Jsem zvedavy, kdy te ta teorie nakope do zadku, to se totiz v realite hodne casto stava ;-)
Konec debaty, proste preslechtene teoretiky nema nikdo rad !!

Teorie mě nakopala do zadku jedině tehdy, když jsem se na ni vykašlal a začal jen tak praktikovat.

Jeden by si řekl, že mu za radu, na co si dát pozor, ten druhý poděkuje. To by ale nesměl radit zdenovi...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod Brejla » pon 25 čer, 2018 6:12 pm

Chlapi, pojďme se řídit doporučením Belgarata a toho nejlepší Slováka v LocoNetu (jak se sám nazval v jednom částečně smazaném a zamčeném vlákně) a US šílence od Digitraxu ignorovat a nereagovat na ně. Pokud budeme na tyto fantasmagorie reagovat, k ničemu dobrému to nepovede.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod Ferda » úte 26 čer, 2018 8:36 am

A máte tedy nějaké jiné řešení, než žárovku, nebo polyswitch?
Napadá mě snad už jen
- smyčkový modul (poněkud drahé řešení)
- detekce příjezdu a přepnout dle ní (neřeší to případnou kolizi při automatickém přehození vexle)

Ps. Ta detekce je vhodná pro přepínání vnitřních srdcovek na dvojité kolejové spojce.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod Pavel-HP » úte 26 čer, 2018 9:05 am

Nechť žije Zdeno a Jirka-US, další zamatlaný vlákno.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod fulda » úte 26 čer, 2018 9:51 am

Ferda píše:A máte tedy nějaké jiné řešení, než žárovku, nebo polyswitch?
V čechách se běžně používá 30cm dřevěné pravítko (mlátit přes prsty toho, kdo říznul výhybku).
Slaboši používají dobře udělanou elektroinstalaci, aby ti při zkratu vyskočila ochrana na boosteru.
Ferda píše:- smyčkový modul (poněkud drahé řešení)
Tak to neříkej dvakrát. Američani používají frog juicers a to je teprve masakr.

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod zdeno » úte 26 čer, 2018 10:04 am

Pavel-HP píše:Nechť žije Zdeno a Jirka-US, další zamatlaný vlákno.


myslim, ze places na spatnem hrobe, podekuj MiG a jeho "konstruktivnemu" pristupu, ten nehleda reseni, ale jen trolluje.
---
Neco "podobne" jako Fulduv navrh jsem mel puvodne na mysli, ale to Amicke reseni je lepsi. Tam proste nehrozi nevypnuti ochran.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod Ferda » úte 26 čer, 2018 5:59 pm

Nojóóó, to je Amerika.
Bylo by zajímavé vědět, kolik by to stálo na 50 výhybek, 9 angličanů a 4 vnitřní srdcovky na dvou dvojitých kolejových spojkách.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod JenikPluto » úte 26 čer, 2018 7:08 pm

Ferda píše:Nojóóó, to je Amerika.
Bylo by zajímavé vědět, kolik by to stálo na 50 výhybek, 9 angličanů a 4 vnitřní srdcovky na dvou dvojitých kolejových spojkách.


Asi takhle:

http://www.tamvalleydepot.com/products/ ... icers.html

;-)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: ochrana pred riznutim vyhybky

Příspěvekod Ferda » stř 27 čer, 2018 3:47 pm

Tak to jsem rád. že jsem v Čechách. :roll:

To Optočidlo za 100vku a jedno bistabilní relé od číňana je daleko schůdnější.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků